Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
От една седмица спрях да кърмя дъщеря си(на 10 месеца е).Преди това я кърмех по 2-3 пъти на ден.Причината за отбиването беше,че се чувствах доста отпаднала,въпреки че пих витамини;тя се будеше няколко пъти през нощта;от умора направо се депресирах.Проблемът сега,освен моето чувство на вина Embarassed е че тя ми изглежда не толкова не толкова жизнена.Чудя се дали това е само временно,колко ли време ще и е нужно да се адаптира?Съжалявам за оплакването си,но наистина се притеснявам #Puppy dog
Цитирай

До хладилника, който обичам

Може би детето преживява отбиването по-тежко също, както и ти. Щом си взела решение, недей да съжаляваш. Гушкай я повече, показвай й колко я обичаш, изобщо - намери заместител на кърменето в прегръдки и повече време, прекарано заедно.
Цитирай

10 месеца даже е много добра вьзраст за отбиване. От 10 месеца детето може да пие обикновено краве пастьоризирано мляко или детско краве мляко обогатено с витамини. Нямя да им анужда да и даваш адаптирани млека.
На мен така ми се случи-бях втори пьт бременна и кьрмата ми спря точно тогава. На следващия ден дадох на бебка обикновено мляко - много и хареса и си го пие с голямо удоволствие всеки ден.
харесва и детското обогатено с витамини и минерали което се пие до 3 годинки.
Така че не се терзай, много навреме се е случило отбиването.
Е хубаво и повече да се кьрми естествено, но като не се е получило, какво да направиш.
Успех!
Цитирай

Le 78

Може би чувството ти на вина те кара да си мислиш, че е отпаднала и нежизнена?! Какво казват околните?
Разбирам те напълно, защото аз съм в абсолютно същата ситуация като теб, вече съм в пълна депресия от нощните кърмения, но моето чувство на вина е толкова силно, че не мога да започна отбиването Crying or Very sad , поставила съм си уж срокове, за да е по-лесно, но все отлагам...

По повод постинга на Ружа 72, си мисля, че все пак е по-добре детето да е на адаптирано мляко отколкото на обикновено прясно. Аз не бих се осмелила да давам на толкова малко бебе, скоро имаше такава тема... Ружа, защо мислиш, че адаптираните млека са по-лоши от прясното?  Rolling Eyes
Цитирай

Не знам струват ми се нещо прекалено изкуствено, а прясното мляко все пак е изпитано векове наред.
Знам че са много популярни адаптираните млека  и тече масирана реклама колко са хубави, но само от 30-на години масово се употребяват.
А всички специалисти с които сьм се сьветвала тук се отнасят сьс сьмнение - няма все още статистика дали са толкова полезни.
Сьс сигурност са ми казвали че NAN HA е сравнително приемливо, но останалите........
 Sad
Е може да сьм много крайна, ама всяка химия и всяко изкуствено нещо силно ме сьмнява.
Цитирай

София

Цитат на: Ружа72
Не знам струват ми се нещо прекалено изкуствено, а прясното мляко все пак е изпитано векове наред.
Знам че са много популярни адаптираните млека  и тече масирана реклама колко са хубави, но само от 30-на години масово се употребяват.
А всички специалисти с които сьм се сьветвала тук се отнасят сьс сьмнение - няма все още статистика дали са толкова полезни.
Сьс сигурност са ми казвали че NAN HA е сравнително приемливо, но останалите........
 Sad
Е може да сьм много крайна, ама всяка химия и всяко изкуствено нещо силно ме сьмнява.

Адпатираните млека се правят от краве мляко, но са пригодени за бебешките стомаси. Млякото преди няма нищо общо с млякото сега. Освен това прясно мляко на бебе не бих дала да пие, защото ще се продриска.

Специалистите (педиатри) съветват да се дава адаптирано мляко на децата поне до 6 месеца. Според някои след това може да се дава кисело мляко, според други - по-добре бебето да си кара колкото се може повече на адаптирано.

Кристел, не се обвинявай изобщо. Все пак си кърмила цели 10 месеца и това никак не е малко. Бебка ще се оправи, ще видиш. Гушкай я и й показвай, че я обичаш и всичко ще е наред. Има период на адаптация към новото положение, но той не е много дълъг!  Love
Цитирай

Canada

Цитат
Проблемът сега,освен моето чувство на вина  е че тя ми изглежда не толкова не толкова жизнена.Чудя се дали това е само временно,колко ли време ще и е нужно да се адаптира?

И аз съм така.  Crying or Very sad  Thinking Отгоре на това 2 седмици след като го отбих, се разболя. Ясно ми е, че е излишно да се тормозя, също че факта, че е болен вероятно няма общо с отбиването, но... Така или иначе вече не го кърмя - нали всичко си има край...Не се притеснявай, ще ни мине... Smile
Цитирай

Ами че адаптираните млека са на базата на краве мляко само че сьдьржат и повечко химия, аккто и някои са на базата на соя, която сьщо е алерген.

Цитирам:
"Повечето адаптирани млека са на основата на краве мляко, което означава че основната питателна структура от протеини, мазнини и въглехидрати са взети от тази хранителна основа. Кравето мляко съдържа повечето от питателността необходима за адекватното бебешко хранене, въпреки че е не точно в характерните пропорции. Соевите зърна също са готов източник на определени питатели необходими за човешкото хранене. Производителите на адаптирано мляко започват с основните питателни елементи в кравето и соевото мляко и прибавят съставки докато сместта стане възможно най-близка до кърмата. Те приспособяват нивата на въглехидрати, протеини и мазнини и прибавят витамини и минерали.

Сравнение между адаптираното мляко и кърмата

Честно казано, производителите на адаптирано мляко са изработили мляко за бебета, което, поне на хартия, изглежда да наподобява кърмата. Адаптираното мляко е определено по-добро отколкото преди години. Но на по-близък поглед това което фабриките произвеждат, не е на същото ниво с това което мама произвежда. Почти невъзможно е за производителите на изкуственото мляко да направят мляко с питатели дори близки до това, което майчините тела могат да направят. И най- важната цел на тези компании е да печелят, така че маркетинг и промишлени въпроси са това което най-накрая влиза в кутията."

От сайта
http://www.biberonbg.com/info/formula.htm

Така че по добре да се дава кисело мляко или прясно отколкото неизвестна химия Sad  Sad
Цитирай
Благодаря ви момичета за милите думи,имах нужда да ги чуя.Иначе беба сама си иска вниманието и се гушка повече в мен.Засега и давам частично адаптирано мляко,което в началото пиеше 3-4 шишета по 120мл,като сега е намаляло на 1-2шишета.Старая се да и давам повече мляко,но все пак колкото тя иска Smile
Цитирай

Стара Загора

Цитат на: Kristel
Благодаря ви момичета за милите думи,имах нужда да ги чуя.Иначе беба сама си иска вниманието и се гушка повече в мен.Засега и давам частично адаптирано мляко,което в началото пиеше 3-4 шишета по 120мл,като сега е намаляло на 1-2шишета.Старая се да и давам повече мляко,но все пак колкото тя иска Smile

И добре правиш...ще преодолеете кризата, не се притеснявай newsm10
Що се отнася до сравнението на адаптираните млека с кърмата съм абсолютно съгласна, но категорично отричам превъзходството на киселото мляко пред адаптираното.
Като оставим настрана прибавянето на допълнителни витамини и микроелементи самото ад. мляко е кисело мляко, чийто белтък е обработен (разбит) така, че да се приема по-лесно от детския стомах.
Къде в тази статия се се казва, че киселото мляко е по-добро Thinking
Цитирай

София

Всъщност белтъкът във формулата не е "разбит", а частично извлечен. Кравето мляко съдържа по-висок процент белтъчини от човешкото и това е проблем за бебетата, затова в адаптираните млека е намалено белтъчното съдържание, също и маслеността. Това са двете основни обработки, които засягат хранителната стойност. Добавят се и витамини и минерали.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.