Allí van leyes do quieren reyes - España

  • 24 711
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 248
 newsm81Крис Тортата е страшна!!!Аз с удоволствие ще разгледам снимки,ако качиш!-сигурна съм че сте прекарали добре!

# 31
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета,

Вивиан, аз в началото на моята бременност така се бях напушила да си ходя в БГ. Мислех, че вниманието, което ми отделят е недостатъчно, но бременността не е болест, която трябва да бъде следена, а е едно естествено състояние на жената преди да стане майка. И ехографите са достатъчно, баба ти да не е ходила на ехограф и по-здрави деца са раждали. Изследвания ти правят. А информация колкото щеш тоя форум. Аз с него съм си отгледала детето, нито майка ми слушах, нито баби, те бяха и далеч де. И съм доволна от резултата. От теб се иска само спокойствие, качествена храна, разходка на чист въздух и само положителни емоции.
Кръщенето го правихме това лято. Не е нужно, родителите да са женени, да имат църковен брак (може да са даже от друга религия) или да са кръстени. Трябва само кръстника да е кръстен, че нали той ще вуведе детето в христовата вяра. Анетт, ти да не станеш кръстница на мъжа си, ако после ще се жените не е хубаво. Кръстникът трябва да купи нови дрешки на кръщелника, поръчва се и пита, която е хубаво да се освети при службата. Аааа Бора и тя е писала.

Крис, да ти е жива и здрава щерката, желая й щастливо детство и много да ви радва!

КлараHug от кога не се беше обаждала. Как сте расте ли Софи? Кога ще се връщате и какви са ви плановете за Испания?

Дунче, да оздравявате. Давай й витамин С, аз намерих тук на Баерн е в малко шишенце с вкус на сироп, пие се на капки според възрастта на детето. Позасили й имунната система. Ако хапва и повече плодове, най-вече наранхи, също е много хубаво. Митя се беше разкиснал оная седмица, туй топло време само сополи донесе. Слагах му лимонов сок в носа. Голямо кихане и пенене беше, но веднага поспираха.

Друго не се сещам, хайде до скоро!

# 32
  • Мнения: 134
tonita12, благодаря, тортата е моя идея Embarassed, в нашето градче детските торти, които предлагат са едни грознички и многооо еднотипни  Confused поръчах си една торта, която да е като полянка отгоре без нищо, купих комплект играчки кукла Снежанка с джуджета и си ги наредих по тортата  Laughing Въпреки, че всеки реши, че джуджетата се ядат, но уви silrai е далече, за някой от следващите ни РД може би  Party
ето снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=199065&view=1&photo=1

# 33
  • Мнения: 1 461
Здравейте
Да се запиша и аз в новата ни темичка, не сам писала защото нямам време, а
и ми дойде цикъла,така бях започнала да се подувам и ми прилошаваше, помислих си че пак съм хванала  Shocked, но не. Нали кърмя и едва сега ми доиде и е някакъв ужас, както и да е. МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА чЕСТИТКИТЕ, МНОГО СТЕ МИЛИ  Hug, Галето много си хареса подаръците и успя да си духне свещичката  smile3510
Да честитя на още едно декемврйиче, Честит първи рожден ден на Ивайла, нека ратсе жива и здрава и винаги да радва мама и тати newsm38  newsm59 Тортата е страхотна
Мимки не се притеснявай за раждането, нито пък слушай рзни хора аз им затварях устите набърързо.Дали ще е нормално или секцио все тая , важното е ти и бебо да сте добре.  Hug
Вивиан не спирай бебешкото олио, аз ползвах гелолио на джонсън, и съм доволна, а мустела можеш да намериш в аптеките на карифор или на алкампо ако имаш в близост , аз поне от там си купувам за децата, но в карифор е по ефтино.
Клара много се радвам че се разписа  Hug, няма ли да ни покажеш малко снимки.  Laughing
Силраи как са твойте госпожици. Това което правиш за децата е страхотно , поздравления, а идеята за книжите и игрите е много добра.
За кръщенето е хубаво за се попита в църквата защото всяка църква има различни изисквания. Ние кръстихме Галето в Варна , там ни искаха , акта за раждане, една бутилка олио, хавлия за детето, кръстника носеше нови дрешки и две големи свещи и букетче с здравец.
Мимии браво за уменията на Иви, можеш само да се гордееш, а Галето още не иска да говори ,когато и кажа да повтори някоя дума ми казва НЯМА и това е, от както се роди Мая не иска да говори , а когато чуе испанска думичка повтаря. Cry Cry,
Ооо и моят съпруг е запален рибар, задължително утре ще му покажа снимките ви, за съжаления скоро не съм ходила с него но няма как, ама тези испанци са глупави да не ядат шаран, аз много обичам особенно ако мъжо го е хванал
Пожелавам ви лека вечер

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 02:19 от kar4ita

# 34
  • Мнения: 1 248
Hola,Kar4ita,браво-разписваш се по нощите-2.02h-кога спиш?За рибарството-то в БГ си е доста разпространено като се замисля.Наслука на мъжа ти,щом обичаш шаран,по-често да ти хваща
Радвам се че с Галето сте преkарали добре.
Крис,за нищо моля,тортата е идейна,и важното е че Ивайла със сигурност я е харесала много,нали?-много сладко джудженце е!
Момичета аз се надявам че не ви дразня със моите вечни въпроси за ваште малки сладури и сладурани-последно време много съм се разчувствала-като видя бременна жена или с малко детенце на улицата и ми се насълзяват очите-ужас,все си мислех че не съм такава слабохарактерна.
Гери_то,това за баба ти...и аз много често го използвам хи-хи.Така си е ,но да ти кажа нашето поколение сме малко чернобилски-а и нашите баби са водили много по здравословен живот-къде да види баба ми цигарки,беилис и дискотеки.Да са ни живи и здрави всички баби,и да ни радват(много си обичам моята)
Ама аз на мястото на Mimky или Вивян,сигурно бих се притеснявала много повече!
Леле,цял роман изписах,довечера пак ще ви пиша-мьжа ми е на коледен купон,и аз не съм поканена.Не че умирам да гледам 15 пияни тиквеника... Joy

# 35
  • Мнения: 389


Вивиан, аз в началото на моята бременност така се бях напушила да си ходя в БГ. Мислех, че вниманието, което ми отделят е недостатъчно, но бременността не е болест, която трябва да бъде следена, а е едно естествено състояние на жената преди да стане майка. И ехографите са достатъчно, баба ти да не е ходила на ехограф и по-здрави деца са раждали. Изследвания ти правят. А информация колкото щеш тоя форум. Аз с него съм си отгледала детето, нито майка ми слушах, нито баби, те бяха и далеч де. И съм доволна от резултата. От теб се иска само спокойствие, качествена храна, разходка на чист въздух и само положителни емоции.
Кръщенето го правихме това лято. Не е нужно, родителите да са женени, да имат църковен брак (може да са даже от друга религия) или да са кръстени. Трябва само кръстника да е кръстен, че нали той ще вуведе детето в христовата вяра.

Да, права си  Mr. Green, така е бремеността не е болест. А що се отнася до информация и отглеждане, и аз така мисля за форумите - те са голяма работа  Peace

# 36
  • Мнения: 1 818
Добър ден,маменца!От кога съм станала да чета...и записки си водих...тъкмо станах готова да пиша и хоп....гости.Сега да видя докъде ще стигна...
  Вес,поздраввления за кой ли пьт за хубавата темичка.Можееш вече да ме пишеш от El Campello.Да,нямахме НЕТ дълго време.
Първо добре дошли на новите момичета-Крисин,Мария Илиева,Тонита,Лор4ак,Бора Hug
  Тонита,пожелавам ти скорощна бременност и всичко да се нареди по плановете ти.
  Асто,да,видях рецептата,за което много благодаря.При пьрва вьзможност ще я изпробвам.
  Лудетина,ще стискам палци на 19-и всичко да мине повече от добре.И аз свалих Покойо и сега само него гледаме...
  Крисс,успех на мъжлето в Испания! В Попово имах приятелка,на която изгубих координатите...На времето,когато работих в Бьлгария и обикалях по командировки,често посещавах завод /сега не знам как се нарича/Спорт,та шефката на моделиерната -Пенка много ми беше на сърцето...
  Вал,хубаво е с мама,нали...жалко че за толкова кратко време ви е гостувала
  Карчита,паднах от смях с твоите гащи...Влизай понякога в темите на многодетните.Там имаме мами,които очакват четвъртото си дете.Това може и да те успокои...Да ти е жива и здрава рожденичката и много да те радва!
  Силрай,отново си направила произведение на изкуството!Браво!Лебеда е страхотен! Аз имам няколко вьпросчета за една торта,която се каня да правя,но за да не товарим темата ще ти пища на лични...Ох,защо не си ми по-наблизо,да ти направя една поръчица...
  Рози,ще ми е приятно да се видим,нищо ,че не съм вече в Елче.
  Анетт,радвам се ,че наддавате.Не бьрзай да изпреварваш времето.Когато проходи малчо,че ти се иска само да гука в креватчето си...А относно имената.Нашия го записахме Давид Даниел Илиев
  Мимиии,радвам се,че сте по-добре.Да няма вече болести и във вашата къща
  Ловели,театралнияя сайт е Супер
  Мъглата,харесами фразата за луната...А за обучението ще ти разкажа...само ми кажи какво по-точно те интересува.
  Рали И,дистанционното обучение на Гого е тааакава форма...понеделник и сряда по един час сутрин ,а вторник и четвъртък следобед или вечер се явява...когато му е удобно.Той е Бачийерато...теб може би те интересува за висше образование,но там не знам как стои въпроса...Погледни тук   http://www.uned.es/portal/   ,когато имаш време.
  Крис,бонбонче е бебката!Честита ви първа годинка!А тортата...нямам думи!
  Пламплам,гледам малко е останало до финала!
  Вивиан,страшно се радвам и за теб...ще следим и твоята лентичка !
  Рали 80,честита ви половин годинка!Много сладко седи малката сладурана!
  Гери,дано те оставят на работа...стискам ти палци!И аз се притеснявам като говоря с непознати...като общувам със съседката например ми е лесно и приятно...а с непознати се гипсирам.
Дунче,Елибг,Мимки HugМарица,как сте ,миличка Hug Сигурно сьм забравила някоя мама,но вие си знаете,че ви обичам всичките!
Искаааааам и аз картички....да пращам и да получавам...но явно съм пропуснала размяната на адреса...така е като дремя без Нет.

Нашият Давид вече е ученик.   му е изключителна.Още първия ден ни покани с тати в класната им стая след часовете и приказвахме около два часа.Струва ми се,че ще се сработят .Запознаахме нея и директорката със случая на Додо....ще видим....Иначе поукрасихме къщичката за празниците-вътре и отвън...стана красиво.Остана елхичката,но като не можем да намерим истинска,май ще се спрем на изкуствена. Мислим всички у дома менюто за празниците,подарьци избираме...Да ви кажа каква идея ми даде една многодетна мама.Тя измисляла разни малки игрички и приготвяла вьпросчета за всички...Например обиколи масата,направи кълбо,гатанки и т.н.И разбира се има нагласени стотина малки символични подаръчета...

Целувам ви и ви прегръщам!








Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 16:29 от gaby_s

# 37
  • Мнения: 2 825
Благодаря ви за инфото за кръщенето и аз същите работи прочетох. Задължително ли е дрешките да са бели  Confused Тази седмица ще ходим до църквата и ще питаме, ще я кръщаваме в същата църква, в която навремето мен са кръстили  Simple Smile само дето се изпокарахме с роднините, не искахме да събираме цялата рода, а да идем само ние с бабите и дядовците. Лелите обаче разбраха и стана един панаир, сега вместо кръщене, все едно сватба ще правим  #2gunfire   #Cussing out

Габи, честито за къщичката, да я изпълвате с много смях, радост и щастие   bouquet
Крис, голяма сладурана е Ивайла, да ви е жива и здрава  Heart Eyes
Гери, на 9.01 се прибираме, за плановете - уж имаме идея, ама ще видим какво ще стане. То от мъжо зависи, де, аз ще си гледам малката.
Анет, как е малчо ? попрегледах темите по диагонал и видях, че сте имали проблеми, ама не видях после за резултати писала ли си. Надявам се, че сте добре  Heart Eyes  туй, кръщенето на възрастен е много забавно нещо, ще се посмеете, вярвай ми, особено кръстницата като мие краката на кръщелника  Wink

ох, тука времето отвратително... малката по цял ден в къщи, става и скучно и почва да църка... абе малко кофти момент избрахме за дълга ваканция в Бг, ама малко остава още  Wink

Видях, че има доста нови мами - добре сте дошли  Hug
някоя от моя край няма ли  Confused

# 38
  • Мнения: 789
tonita12,честно да си кажа наистина като герой се чувствам с отказването на цигарите,защото аз самата не вярвах,че мога да ги откажа така непринудено и без да го планувам.

Бора,сигурно и за мен вкъщи си мислят,че се превземам за това,че ми се гади от цигари,но...Помолила съм мъжът ми и братовчед ми да не пушат около мен и детето,те се съобразяват и пушат на терасата дори да е студено.Но на другото семейство,което живее тук нищо не мога да кажа,за съжаление.Въпреки,че според мен пушачите трябва да се съобразяват с непушачите,не обратното,нали?Да ме извинят момичетата,които пушат Rolling Eyes!

Kar4ita,благодаря ти!Наистина се гордея с Иви - тия знания ги има от около3-4месеца(буквите),а цифрите ги научи на около 2 годинки.Сега брои до 20 на испански и до 10 на български.Ижобщо,шашка ме с памет и любознателност.Само се чудя докога ще му се задържи интересът.А иначе малко контактува и той като Галка.Не се притеснявай,тя сега ще е объркана между двата езика,нормално е да има известен застой в говора.Просто не я притискайте да говори-ще се отпусне.А и Иви също в началото наблягаше повече на испанския.Тук няма други българи и навън навсякъде чува само испанска реч.

Gaby_s, Hug Добре завърнала се!!!Благодаря ти,Иви е здрав вече и пак е на градина. Звучиш и щастлива,и в предпразнично настроение. Май добре ви се е отразила промяната.

clara, започна ли да става забавно със малката София?Пусни снимки да я видим вече поотраснала.

Dun4e,как е Кари?Какво се оказа,вирус ли?Дано се размине бързо!

Днес и ние се украсихме вкъщи.Миналата Коледа Иво го беше срам от елхичката newsm78!Да,не се бъзикам,и аз не мога да си го обясня.Но днес го оставихме да я украси сам - тя е от найямалките изкуствени.Сложихме я на салонната масичка и тъкмо му беше на нивото.Справи се добре и много се радваше на всяко успешно поставено украшение.

Момичета,знае ли някоя от вас какво е напитката "Калвадос - Calvados"- ликьор ли е или по-твърд алкохол?

# 39
  • Мнения: 1 271
Добър вечер и от мен.

Първо да благодаря на gaby_s, за готиното сайтче с веселите картинки. Много се радвам за вас, че успявате така бързо да се адаптирате към новата къща.А Коледа е чудесно време за семейни събирания.Това с подаръчетата го правихме миналата година-само че всеки ден по едно, джуджето идаше да ги оставя всяка нощ под елхата и Рая си ги намираше сутрин.Милата стоеше до толкова късно , само и само да хване джуджето в крачка, ама все заспиваше....

gery_to , абе не боли ли лимоновия сок в нослето, защо имам спомен, че някой беше споделил че боляло или нещо се бъркам?  newsm78  Аз за сополки слагам само физиологичен разтвор и давам Пайдотерин.


kriss`, благодаря за признанието, но не съм чак толкова добра има някой дребни неща, които не ми се отдават чак толкова добре.Пък и в момента страдам от липса на инструменти, надявам се в скоро време да ми се оправи положението.А тортичката е декорирана с много вкъс.Поздравления!

kar4ita , благодаря добре са.Да чукна на дърво, за сега няма болни.Надявам се тази година да не се разболяваме толкова много.Съчувствам ти за положението в което си, не е от най-приятните, но...дано да ти мине по бързо.Можеш да пиеш Еспидифен, при болка, аз също кърмя и доки-доки ми каза, че по едно прахче мога да пия, понеже аз съм с мигрена и когато ме заболи главата, става страшно.Но ти все пак попитай докторите, де.

Хайде ще бягам, че утре сутринта имаме едно "Бебешко Коледно парти " , което е в ранни зори(според дъщеря ми)-в 10 и 30 часа.
Болничките бързо да оздравяват, мамите да си слушкат дечицата, а бременелките да се пазят много.  Heart Eyes

Момичета , ако не се вясвам тази седмица, не ме пишете бегал, защото ще имам много работа и може да не ми остава много време.
Хайде до скоро и лека нощ.


# 40
  • Мнения: 3 098
Здравейте! Hug Hug Hug
Първо да благодаря на Вал4ето за Коледната карти4ка,казаха ми,4е съм полу4ила!  bouquetБлагодаря ти,систър за вниманието,трогната съм! Party  bouquet Peace

# 41
  • ES
  • Мнения: 2 172
Марица, как сте разкажи как вървят изследванията? Студено ли е в БГ? Майка ми вчера каза, че валяло сняг и си приличало вече на Коледа. Чак им завиждам, макар да знам, че съм отвикнала на такива температури.

Силрай, много е неприятно с лимонов сок в носа, накои от мамите в отчетната слагат витамин С от ампула, но тука нямат такова нещо, само нещо като сиропче. Но действа, не вярвам да навреди, може би киселината, но аз слагам капчица. Иначе правим промивки с физиологичен разтвор и теглим солопите с помпичка.

# 42
  • Мнения: 1 246
Здравейте,
и ние сме в отбора на болните.Али е с дълбока и силна кашлица,за сополите-те са постоянни,имам чувството,че не е излекувана,за това става така,за седмица е пак в същото положение.Но и нормално ли е на минус 2-3 градуса децата ти4ат навън без якета...взимам я изпотена,мокра...
Момичета ,ако знаете нещо ,домашни рецепти,какво да й давам,сума ти сиропи изпи за кратко време.
Дун4е,не мога да си представя Кари да седи на едно място,дано е било временно неразположение.
Клара,от кога не беше писала,и наистина дай да видим София,пораснала е много съсъ сигурност.
Мимки,всяка майка  е така,била тя бъдеща или настояща,трудно е да не се притесняваш,но все пак се опитай да си по спокойна .И повече почивка и положителни мисли!
Мимииии,нашата елха е украсена от 2 седмици,даже Али доста играчки развали ,все я разваля и после пак я реди. Grinning


# 43
  • Мнения: 1 271


Момичета минавам само да се разпиша и да честитя предварително именният ден на всички, които се казват Даниел, Даниела.Да са им живи и здрави имената.
Лека нощ от мен и сладки сънища

# 44
  • Мнения: 789
Добър вечер и от нас Hug!

bari,поне сега украшенията не са чупливи и за децата е удоволствие да се занимават.Само като си спомня колко треперех да не счупя някоя когато украсявах елхата като малка...Али как се чувства напоследък в градината?Още ли не и се ходи?

Марица,добре завърнала се Hug!Как е Ани?А ти, по-спокойна ли си вече?

silrai,пробвала ли си "Sterimar"-спреят.Перфектно изтегля сополите.Процедурата е малко неприятна,но само в началото.Иво вече сам си го впръсква Laughing.

Лека нощ мами и дечица и ... аста маняна!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт