Защо сте избрали да говорите на децата си на Български език?

  • 20 277
  • 243
  •   1
Отговори
# 180
Според мен всяко бълг.дете трябва да знае да чете и пише на родния си език за негово собствено добро - като се прибере в родината си да не го е срам от себеси.Но от друга стана всеки родител сам  решава как да възпитава децата си.Аз лично дори да трябва да водя война с моята дъщеря ще я науча да пише и чете на бг-ки.

# 181
  • Мнения: 46
 Wink ето една статийка за усвояването на няколко езика

http://www.estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&it … 3003&cid=3049

# 182
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Според мен всяко бълг.дете трябва да знае да чете и пише на родния си език за негово собствено добро - като се прибере в родината си да не го е срам от себеси.Но от друга стана всеки родител сам  решава как да възпитава децата си.Аз лично дори да трябва да водя война с моята дъщеря ще я науча да пише и чете на бг-ки.

дефинирай "българско дете" и "родина". Щото категори4но смятам, 4е на дъЩерите ми родината е Италия и трудно някак си бих ги нарекла "български деца"  newsm78

# 183
  • Мнения: 9 052
Според мен всяко бълг.дете трябва да знае да чете и пише на родния си език за негово собствено добро - като се прибере в родината си да не го е срам от себеси.Но от друга стана всеки родител сам  решава как да възпитава децата си.Аз лично дори да трябва да водя война с моята дъщеря ще я науча да пише и чете на бг-ки.

дефинирай "българско дете" и "родина". Щото категори4но смятам, 4е на дъЩерите ми родината е Италия и трудно някак си бих ги нарекла "български деца"  newsm78

ти наистина ли не можеш сама да си дефинираш българско дете и роднина  newsm78 newsm78 newsm78 съвсем ме иzумява понякога ССФ  #Crazy Вzеми отвори уикипедията и може да намериш някои дефиниции сама , не е нужно да си пънеш моzъка щом не щеш  ooooh! ooooh! ooooh!

# 184
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
ти наистина ли не можеш сама да си дефинираш българско дете и роднина  newsm78 newsm78 newsm78 съвсем ме иzумява понякога ССФ  #Crazy Вzеми отвори уикипедията и може да намериш някои дефиниции сама , не е нужно да си пънеш моzъка щом не щеш  ooooh! ooooh! ooooh!

Когато става въпрос за смесен брак, а не за българско семейство емигранти, тези дефиниции се променя Wink.

# 185
  • Мнения: 9 052
ти наистина ли не можеш сама да си дефинираш българско дете и роднина  newsm78 newsm78 newsm78 съвсем ме иzумява понякога ССФ  #Crazy Вzеми отвори уикипедията и може да намериш някои дефиниции сама , не е нужно да си пънеш моzъка щом не щеш  ooooh! ooooh! ooooh!

Когато става въпрос за смесен брак, а не за българско семейство емигранти, тези дефиниции се променя Wink.

Да променя се в zависимост от това на какво го учиш и как го учиш да въzприема нещата. От теб zависи, дали детето ще се чувства българско детет и дефиницията ще си важи , или няма да се чувства така, тогава zанчи и български не zнае и участието на майка му в темата е беzсмислено.

# 186
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
jabata_dil, защо си се напушила така, бе жена Wink. Ако прочетеш цялата тема, някъде в самото начало съм дала своето мнение. Моето дете е с 50% българска и 50% гръцка кръв, родено е и живее в Гърция, със сигурност няма да е "българско дете" и Родината няма да му е България, но не разбрах защо да не знае български и да не участвам в темата Thinking.

# 187
  • Мнения: 9 052
jabata_dil, защо си се напушила така, бе жена Wink. Ако прочетеш цялата тема, някъде в самото начало съм дала своето мнение. Моето дете е с 50% българска и 50% гръцка кръв, родено е и живее в Гърция, със сигурност няма да е "българско дете" и Родината няма да му е България, но не разбрах защо да не знае български и да не участвам в темата Thinking.

zащото , ако и беz това си решила да не го учиш на български , какво искаш да кажеш на другите в темата, които учат децата си на български? че си губят времето и няма смисъл ли? По добре не го каzвай. Темата е zащо говорите на децата си на български, а не zащо е бесzмислено това, но гледам доста се включват специално да кажат на останалите, че се zанимават с беzсмислици.

# 188
  • Мнения: 236
....всяко бълг.дете трябва да знае да чете и пише на родния си език ....
Тук се опитваме да изложим собственото си мнение, не го налагаме на другите.  Stop

Аз познавам семейства с по 3 "родни" езика: майка българка, баща хърватин, семейството живее в Австрия и съответно вкъщи се говори немски.
Никой не мога да обвиня ако не говори на децата си на Бг. Имам приятелки, които със седмици и месеци не чуват Бг дума и се опитват като кукувици да си говорят на бебетата, ама не винаги се получава. Така че нека не съдим и не се заблуждаваме, че това е собствения им избор, просто нямат възможност.

# 189
  • Мнения: 3 804
извинявай Надин-но е то4но въпрос на собствен избор-когато дойдох тук,не познавах други българки,още нямаше сателитни програми,нямаше пуснат интернет,единствената бг ре4е бяха новините в 18ч по радио България,въпреки вси4ко нау4их децата си да 4етът и пишат на БГ,не споменавам да говорят защото живяхме известен период в БГ и знаеха езика,сега малката говори 90% български,и съвсем малко арабски,при положение 4е живеем извън БГ.
сина на моя позната до 3 годишна възраст,не само не говореше,но и не разбираше арабски,а е гледан тук

# 190
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Според мен всяко бълг.дете трябва да знае да чете и пише на родния си език за негово собствено добро - като се прибере в родината си да не го е срам от себеси.Но от друга стана всеки родител сам  решава как да възпитава децата си.Аз лично дори да трябва да водя война с моята дъщеря ще я науча да пише и чете на бг-ки.

дефинирай "българско дете" и "родина". Щото категори4но смятам, 4е на дъЩерите ми родината е Италия и трудно някак си бих ги нарекла "български деца"  newsm78

ти наистина ли не можеш сама да си дефинираш българско дете и роднина  newsm78 newsm78 newsm78 съвсем ме иzумява понякога ССФ  #Crazy Вzеми отвори уикипедията и може да намериш някои дефиниции сама , не е нужно да си пънеш моzъка щом не щеш  ooooh! ooooh! ooooh!

Жабата, вземи не се нерви толкова и определенията за ССФ си ги дръж за себе си, поне за да не се излагаШ неразбрала и неподготвена ooooh!
въпросът ми беШе абсолЮтно смислен, както някои хора гледам са разбрали,  и отговорът си има съвсем пряка връзка с темата.
ах, и неЩо друго : аз реШавам в коя тема да у4аствам и имам право да си кажа мнението каквото и да е то.

при това долният цитат не отразява никаква 4аст от мнението ми, както евентуално би могла да разбереШ, ако беШе про4ела цялата тема, а не последните постове.


zащото , ако и беz това си решила да не го учиш на български , какво искаш да кажеш на другите в темата, които учат децата си на български? че си губят времето и няма смисъл ли? По добре не го каzвай. Темата е zащо говорите на децата си на български, а не zащо е бесzмислено това, но гледам доста се включват специално да кажат на останалите, че се zанимават с беzсмислици.

# 191
  • Мнения: 9 052
Ти пък не ми каzвай кой да въzприемам и определям като ССФ и кой не . ОК. Все пак всеки си има свои критерии zа преценка, zа мен си пасваш точно. ОК?

# 192
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ти пък не ми каzвай кой да въzприемам и определям като ССФ и кой не . ОК. Все пак всеки си има свои критерии zа преценка, zа мен си пасваш точно. ОК?

пак недо4ела  ooooh!

средно статисти4еското ми лицемерие Ще ме възпре да споделя пред вси4ки ти на какво ми пасваШ.

# 193
  • Мнения: 9 052
Ти пък не ми каzвай кой да въzприемам и определям като ССФ и кой не . ОК. Все пак всеки си има свои критерии zа преценка, zа мен си пасваш точно. ОК?

пак недо4ела  ooooh!

средно статисти4еското ми лицемерие Ще ме възпре да споделя пред вси4ки ти на какво ми пасваШ.

хич не се коси, жабата гледа само да не се раzчекне, че хем е хубава , хем умна ... останалото хич не я притеснява  Joy

# 194
nadine не се опитвам да налагам мнение бях писала че всеки родител възпитава детето си както намери за добре.не разбирам момичета защо НЯКОИ от вас са толкова нападателни - нали пишем тук за да обменяме мнения и опит  . . . .. И аз говорех за децата от бълг.бракове родени в чужбина.За мен са българчета

Общи условия

Активация на акаунт