кърмене и запек

  • 3 256
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте, изчетох всичко писано по този въпрос, но пак в мен остават много въпроси.
Накратко - бебе на 2 и половина месеца, само на кърма. Досега акаше по няколко пъти на ден, от преди 3 дни започна да ака само вечер по веднъж, като памперса беше препълнен и извираше отзад нагърба, така че наакваше и дрешките. Това продължи 2 вечери.
На третата вечер се изходи на 2 пъти - нормални количества. и това беше последното акане. онзи ден и вчера не е акала въобще - което ще рече две денонощия.
По съвет на Педитоп равих компресиращи масажи, но не помогнаха, по моя инициатива пробвах с термометъра - пак нищо. Пръцка но на сухо.
Определено се напъва да се изака и плаче..... това ме притеснява.
За капак дойде свекърва ми нагости с една приятелка и цяла вечер правиха гримаси и непрекъснато :Ама ти още ли не му даваш вода на това дете, или Дай му водичка, виж как се мъчи!
А за още по- голям капак таткото снощи ми заяви че детето е гладно и че затова не ака - щото не яде нищо и че кърмата ми била вода. ДОсега той беше единствения от семейството, който подкрепяше кърменето изцяло..... ама не било така, явно и той има своите страхове.
БИх приела че усвоява всичко, дори че не и стига кърмата... ама тя се напъва и плаче . значи е друг проблемааа? ooooh! Thinking Cry
Колко време да изчакам. Ако звънна на личната педиатърка сигурно ще ме прати в трета глуха, а ме притеснява че идват почивни дни и ако се наложи лекарска помощ.... ще трябва някъде на спешен кабинет да се ходи.........
Най ме притеснява че детето се мъчи! ДА добавя не съм променяла нищо в хранителния си режим, единствено опитах онази вечер червено вино - но не повече от 20 - 50 гр.
Възможно ли е да е реакция от него?

# 1
  • Мнения: 253
Купи си сок от круша на Cappy. Действа. Ако не до следващото, то до по-следващото кърмене ще подейства  Peace

# 2
  • Мнения: 253
Имам предвид ти да го изпиеш сока, нали. Да доуточня, че малко неточно се изразих.

# 3
  • Мнения: 285
ЩЕ пробвам, дано има в кварталните магазини такъв сок Rolling Eyes

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Габи, все едно, че описваш нашия случай от преди десетина дни ... И аз изпих един литър сок круша на Cappy, ама почти наведнъж - и подейства - е, не моментално, но до довечера ще имате ефект.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
ами да и прясна круша яж и каквото се сетиш разхлабващо-овесени ядки, тиква и то ще премине през кърмата.

# 6
  • Мнения: 354
Хапвай круши повече, а на бебе ако му даваш водичка гледай до обяд да пие повечко това помага, прави му упражнения - въртене на крачетата като каране на колело  Peace

# 7
  • Мнения: 527
Това че не ака редовно не значи ,че има запек,запек е да се изхожда трудно със сухи и твърди изпражнения,което при кърмачетата няма кака да стане.Моето дете също имаше периоди на "запичане",но съм го оставяла сам да се изходи,много рядко с термометър.Два дена не са притенителни,чела съм че кърмените бебета и един път на седмица може да се изхождат.Това,че се напъва вероятно е от колики.Приемай ти повече течности,круши,сливи и всякакави разхлабващи храни PeaceНа свекърви и тем подобни не обръщай внимание,то ако слушаш тях децата са все гладни,жадни и т.н. Peace
Прочети тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649.msg267546#msg267546

# 8
  • sofia
  • Мнения: 562
Това, че се напъва нищо не значи. "Нормално е кърмачетата до 6-7 месечна възраст да отделят изпражнения с напъни. Незрялата нервно-мускулна координация на дефекацията налага допълнителни усилия, които погрешно могат да се приемат от близките за запек." Цитата е от тук.
Както са те посъветвали момичетата приемай по-разхлабващи храни. Съветвам те да правиш масаж на бебето при всяка смяна на памперса-с длан с лек натиск по посока на часовниковата страна от дясната слабинна област, над пъпчето, до лявата слабинна област.

# 9
  • Мнения: 415
"Нормално е кърмачетата до 6-7 месечна възраст да отделят изпражнения с напъни. Незрялата нервно-мускулна координация на дефекацията налага допълнителни усилия, които погрешно могат да се приемат от близките за запек." Цитата е от тук.
И на нас педи ни каза това. Но ние малко му се шашкаме и му даваме дуфалак ако много дълго не ака - педи разреши - 1 мл със спринцовката.

gabi знам колко е трудно, но изобщо не трябва да ги слушаш мъжа ти и свекърва ти и който и да е когато обсъждат кърмата ти - те могат за всичко и за всеки рев на бебчо да обвинят кърмата ти, как пък разбраха че е рядка, или как пък решиха че е от водата, като тука едно хиляда бебета са минали без вода до 6 месец, а и така го препоръчват СЗО.

Може и да се натъпчеш с круши ако искаш, аз запекох доста бебо като ядох едни бисквити с какао, а също и от лекарството за колики може да се запече ако му даваш.

# 10
  • Мнения: 911
Значи много подробно си описала всичко, но аз не видях най-важното - КАКВА Е КОНСИСТЕНЦИЯТА на акото - твърдо, рядко??
Ако е кашаво - НЕ Е ЗАПЕК!
И остави всички илачи настрана. Коремът му се регулира и е нормално на тази възраст да разреди изхожданията, особено пък щом е на кърма.
Има много теми по въпроса, които те вълнува, аз също бях пускала - но нямаше място за притеснение.
Пак повтарям - най-важна е гъстотата - кашаво или твърдо!
 

# 11
  • Мнения: 285
Здравейте отново и мерси за всички съвети, опитвам всичко.
Акото до преди да спре да ака винаги е било кашаво, а сега просто не ака. АБсолютно нищо!
Само пръцка но не такива дълги, както преди, а по- скоро късички и някак си случайни.
Вчера изпих 1 литър сок от круши и на мен ми подейства разхлабващо, но на нея все още не!
Днес започва четвърти ден без ако, а все пак се храни както и преди, не ми се вярва преди да не е усвоявала, пък сега изведнъж да започне всичко да усвоява! Притеснявам се и е нормално. ПРосто никакво ако. Инак се напъва вечер и плаче. но после и минава и се смее. Странна работа. Мисля днес да продължа с крушите, пък да видим.
Все пак се замислям, преди бях пила дуфалак и си спомням че в упътването имаше и дози за бебета, а в книжката за бебета пише освен с термометър и с някакви глицеринови свещички, но ме е страх без лекарско предписание да слагам или давам.
А пък педито просто ми каза че е нормално и да и давам вода, щото се обезводнявала. И това опитах вчера и давах подсладена вода с лъжичка и детето я хареса, щото беше сладичка, но после една колежка ми каза че и от захарта във водата също се запичали и.... то от много акъл
глава не боли ама нещо не минава.
Засега продължавам на крушова диета.

# 12
  • Мнения: 911
Забравих да ти кажа, че моят син преди да го захраня акаше по веднъж в седмицата! И се приема за съвсем нормално.
И той така пръцкаше и се напъваше - мислех си, че се тормози и не може да се изака. Кой какво си мисли! Всъщност може да се е дължало на колики, напъването да е опит за пръцкане, а не невъзможност да се изака, както ти си мислиш, нали, пък и аз преди месеци.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 562
Захарта наистина запича. Няма такова нещо да се е обезводнил. Неакането не е признак на обезводняване  #Cussing out . Съветвам те дуфалак не давай, все пак е лекарство, знам колко ти е притеснено, но не е ненормално това, което се случва с бебето. Продължавай с масажите, можеш да опиташ и с термометъра, но това при бебето ти не е запек.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
и аз да се включа за пръв път, като препатила, започнах да чета редовно форума именно заради същия проблем. При нас на около 2 месеца, сега сме на пет, престана ад ака всеки ден. Бях изпаднала в шок, педито: " трябва да ака всеки ден, щом не ака, не му стига кърмата дохранвай" и така от това безсмислено дохранване качихме 1800 за един месец , а резултат никакъв. а и без малко да се отбие от това шише.вече ен слушам педито, особено, последния път като ми каза да замествам обедното хранене с картоф пюре с масло и жълтък. И сега не ака всеки ден , понякога чак на третия, четвъртия, веднъж се напъва , друг път не, и акото е кашаво, но не така обилно както преди, явно се усвоява кърмата по-добре, така си мисля вече, защото наддаваме добре. сигурно и при вас е така. понякога има резултат при нас, вода на гладно сутрин. забелязаал съм тази закономерност , ако аз съм запечене, той определено се напъва повече, независимо от консистенцията после. и дуфалак ни предипса докторката, той понякога има отложен ефект, след ден , два.  при нас.   

Общи условия

Активация на акаунт