кърмене и запек

  • 3 255
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 911
Здравейте всички мами и татковци на неакащи бебоци, щото това че не акат се оказа че не е запек.
ами след като сондирах 4 педиатъра, и получих 4 различни отговора, да ви кажа    ще действам според майчинския си инстинкт, пък дано не сбъркам, то... кой педиатър да слушам като и те незнаят от коя планета са паднали! В крайна сметка акаме на 3-4 дена, ако не -  чакам до 5 и с термометъра. Това е!

Това с термометъра мисля, че е само за твое успокоение - т.е. за бебето е излишно. Ама няма значение - важно е, че бебето е добре и че ти си спокойна.

# 46
  • Мнения: 545
Здравейте всички мами и татковци на неакащи бебоци, щото това че не акат се оказа че не е запек.
ами след като сондирах 4 педиатъра, и получих 4 различни отговора, да ви кажа    ще действам според майчинския си инстинкт, пък дано не сбъркам, то... кой педиатър да слушам като и те незнаят от коя планета са паднали! В крайна сметка акаме на 3-4 дена, ако не -  чакам до 5 и с термометъра. Това е!
Не мисля,че има място за притеснение.
Лора имаше период от три месеца,през който акаше веднъж на седем-осем дена,но не беше запечена.Просто кърмата се усвоява напълно.Това с термометъра не е много добър вариант,ще привикнеш детето по този  начин.Аз също не съм давала вода преди захранването,но в случаите когато не беше акала девет дни давах еднократно  30мл със спринцовка,ефекта беше почти мигновен.

# 47
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 203
И ние акаме на 3-4 дни.Голяма мъка е.Но при нас е запек-твърдо и оформено.Но предполагам ,че е заради АМ.По 1-2 пъти на ден се дохранваме.Иначе се кърмим на поискване(през 1 час) .Това ,което ни помага на нас е масаж и упражнения когато започне да се напъва.Даже сменихме Ам, но пак нямаше ефект.

# 48
  • Мнения: 911
И ние акаме на 3-4 дни.Голяма мъка е.Но при нас е запек-твърдо и оформено.Но предполагам ,че е заради АМ.По 1-2 пъти на ден се дохранваме.Иначе се кърмим на поискване(през 1 час) .Това ,което ни помага на нас е масаж и упражнения когато започне да се напъва.Даже сменихме Ам, но пак нямаше ефект.
Не мисля, че АМ му влияе... по-точно не ми се вярва... говорила ли си с лекар? Няма ли някое АМ, което да е за бебета, предразположени към запек? newsm78
А ти самата ако имаш проблеми с изхождането, след като кърмиш може да му повлиаеш

# 49
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 203
Aз имам проблеми и много внимавам какво ям.Непрекъснато си хапвам храни със слабително деиствие, но не му деиства.Като се изхожда първо е по твърдо и после-''вода''.Консултирах се с лекар и тя каза,че освен термометъра ,упражненията,масажа,Дуфалака и пюре от круша друго не може да се направи.За последното въобще забравих и прилагам другите като Дуфалака само веднъж.Иначе не му е твърд и подут корема и е весел.Така ,че ще изчакаме още малко и ще ходим при друг лекар,защото сме от малък град и тук не се намират.Все пак благодаря за съветите.Ще пиша ако има промяна.

# 50
  • Мнения: 285
Аз също когато ям храни със слабително действие не и действат. Последното, което опитахме е едно сиропче, което ни предписаха Lass baby се казва и е хранителна добавка. Пише че подобрява храносмилането, съдържа сок от круша, глухарче, манна, портокалова кора. Казаха поне 10 дена по 2,5 мл сутрин и вечер, ами такива зверски колики я почнаха, че в чудо се видяхме. И пак не ака, а пръцка и плаче. Другото което ми казаха е да давам сокче от киви - по 1-2 лъжички, но аз не смея, започнах аз дахапвам кивита и сега се чудя от кивито или от сока който и давах са коликите, а бяхме зааабравили какво са...... Sad

# 51
  • Мнения: 4 447
Наистина не разбирам едно нещо: Не четете ли бре, момичета? Thinking

За пореден път, моля, запомнете, че: Бебета, които са само на кърма е НОРМАЛНО да не акат дори до 10дни (понякога повече), защото кърмата се усвоява почти на 100% и няма остатъчен материал. Демек, няма да акат.

Няма нужда да мъчите децата с каквито и да било методи или пък да давате сокове, което пък е тотална липса на информираност.

Извинете ме, но наистина понякога се чудя на акъла на някои от вас.... Confused

Не говоря на изуст, информацията за кърмата имам от Д-р Мангъров - завеждащ детско отделение в Инфекциозна болница. Едва ли някой знае повече от един доктор.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 23:03 от Анче_Мамче

# 52
  • Мнения: 1 008
gabi, искам само да те успокоя. Не изчетох всичко, но знам че мненията са доста противоречиви и са се надпреварили да ти обясняват за 100% усвояване на кърмата и как неакането е нормално.... Според мен няма такова нещо... Не е нормално детето ти да се тормози! Просто явно е въпрос на организъм. Дъщеря ми беше така до 6тия месец. Чаках 4-5 дни и слагах термометъра. До 3тия ден по принцип нямаше проблеми, после се мъчеше много... Аз съм яла и пила какво ли не... е, не подейства... дори и чудотворният сок от круши! Като я захраних с зеленчуци всичко се оправи. Не са и станали червата лениви, нямаме вече проблем в това отношение. Това  е просто период. Не се шашкай, ще отмине  Peace
Иначе аз съм достатъчно информирана, чета, интересувам се. Но имам чувството, че повечето реално не са се сблъскали с този проблем и не са съвсем наясно що за кошмар е!

# 53
  • Мнения: 285
Анче - мамче, и на мен ми се иска да усвоява на 100% но пък завеждащата на неонатологията в Токуда - д-р Масларска каза че не е нормално повече от 48 часа да не ака бебето! Ха иди че разбери кой е прав, а през това време , точно както описва cher, детето ми започва да се мъчи и да плаче , надува се, напъва се но нищо не излиза, а когато на 5 ден с термометъра една друга педиатърка го изака - ела да видиш какво количество илзезе, е  не ми се вярва да усвои същото!

# 54
  • Мнения: 4 447
Анче - мамче, и на мен ми се иска да усвоява на 100% но пък завеждащата на неонатологията в Токуда - д-р Масларска каза че не е нормално повече от 48 часа да не ака бебето! Ха иди че разбери кой е прав, а през това време , точно както описва cher, детето ми започва да се мъчи и да плаче , надува се, напъва се но нищо не излиза, а когато на 5 ден с термометъра една друга педиатърка го изака - ела да видиш какво количество илзезе, е  не ми се вярва да усвои същото!

Аз не съм доктор не мога да кажа кой е прав и кой е крив. Мога да ти дам контакти на Д-р Мангъров, за да чуеш и неговото мнение.  Peace

В началото и аз като четях из форума, че е нормално да не ака - не вярвах, но когато се консултирах с него и още един доктор вече ми стана ясно защо е нормално АКО Е САМО на кърма, да не ака.  Wink

# 55
  • Мнения: 2
здравейте дъщеря ми е на 4 мес и 1 седм.от 2 3 мес имаме проблем с акането.в началото я дохранвах с ам но после сама се отказа и сега е само на кърма и сокове.бяхме почнали пюрета но ги спряхме по препоръка на д-р субев.та той ми каза да и давам дуфалак да започне да ака всеки ден .акаше на 3 дни или сама или с термометър.от 2 дена и давам дуфалак и днес се изходи след като не беше акала 3 дена като за първи път изпражненията бяха твърди и малко по обем и плака докато ака.предния път като не беше акала 3 4 дена акото беше пак малко но беше кашаво и не плака .сега обема на акото като ака на 3 дена е такова както акаше в началото всеки ден.та да питам може ли да привикне към дуфалака защото доктора каза да го давам цял месец и дали този път акото не беше такова от дуфалака

# 56
  • Мнения: 415
Здрасти илиана русенова,
И ние сме на дуфалак (или лактулоза или още един вариант имаше въпросното лекарство).
На рекламата му пише че не се привиква, но това разбира се не е гаранция.
Педиатърката ни твърди не само че не се привиква, но и че нямало да го продриска повече от необходимото - например ако му го даваш без да има нужда нямало проблем  newsm78
Аз вече не приемам 100% за верни тези неща, защото лекарите все пак не са богове и не могат да знаят и предвидят всичко, и не само че бебетата ни са различни ами и едно и също бебе непрекъснато се променя.
Затова предпочитам да не прекалявам с дуфалака, ако видя че почва да си ака го спирам, но ти ще си прецениш. Ние комбинираме всичко - разхлабващи храни, упражненията, дуфалака и само в краен случай термометър.

Случаят с напълното усвояване на кърма не е такъв при нас - ако не ака поне 2-3 пъти на ден и се натрупат няколко дни с по едно акане или без вече се мъчи много.

Общи условия

Активация на акаунт