Крем с яйца,мляко,брашно,краве масло-как?

  • 27 757
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Навремето правех един страхотен крем за торта, който беше страхотен.
Беше ми го дала майката на едно гадже. Скарах се с гаджето и изхвърлих рецептата:) Ама беше готина.
Крема помня че се правеше от яйца ( не помня дали не бяха само желтъци) , мляко и брашно.
Накрая когато крема е готов се прибавя кравето масло.
А когато крема се охлади аз прибавях печени и смлени лешници. Ставане невероятно ароматен и вкусен.
Бах Но:1 с тортите си.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз правя този крем така:
Слагам прясното мляко, от което предварително съм отделила 1 ч. ч., да заври, после намалявам котлона и прибавям захарта, изчаквам да се стопи напълно в млякото. После съвсем бавно и на тънка струя прибавям предварително разбитите с отделената ч. ч. мляко яйца и брашно, като бъркам интензивно. Изчаквам кремът да добие нужната гъстота, отстранявам от котлона и добавям 2-3 пак. ванилия. По желание може да се добавят фино смлени ядки , а е възможен и вариант, при който захарта се добавя накрая, но предварително е карамелизирана - става много интересен на вкус и цвят крем.
По-често се предлага друга рецепта за т. нар. сладкарски крем, при който се слагат само жълтъците, разбити предварително добре със захарта и брашното и разредени с прясното мрляко. Всичко това се вари на бавен огън при непрекъснато бъркане /може и на водна баня/, докато се получи гъстотата на крем. Гарнира се по желание или се ползва като крем за торта.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
Цитат на: Karimma
Аз правя този крем така:
Слагам прясното мляко, от което предварително съм отделила 1 ч. ч., да заври, после намалявам котлона и прибавям захарта, изчаквам да се стопи напълно в млякото. После съвсем бавно и на тънка струя прибавям предварително разбитите с отделената ч. ч. мляко яйца и брашно, като бъркам интензивно. Изчаквам кремът да добие нужната гъстота, отстранявам от котлона и добавям 2-3 пак. ванилия. .

Млечния крем правя по същия начин, но като изстине прибавям към него маслото предварително разбито с пудра захар.

# 3
  • Мнения: 4 176
Цитат на: shoshi
Цитат на: Karimma
Аз правя този крем така:
Слагам прясното мляко, от което предварително съм отделила 1 ч. ч., да заври, после намалявам котлона и прибавям захарта, изчаквам да се стопи напълно в млякото. После съвсем бавно и на тънка струя прибавям предварително разбитите с отделената ч. ч. мляко яйца и брашно, като бъркам интензивно. Изчаквам кремът да добие нужната гъстота, отстранявам от котлона и добавям 2-3 пак. ванилия. .

Млечния крем правя по същия начин, но като изстине прибавям към него маслото предварително разбито с пудра захар.

Айде дайте точни пропорции де:)

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Рецептата на този крем ми е към едни петифури и ти я пускам цялата.
за блата: 6 яйца, 6л. брашно, 6л. захар
за крема: 1пакетче масло, 5с.л. пудра захар, 2ч.ч прясно мляко, 2с.л. брашно, 5с.л. захар
От продуктите се приготвя пандишпанено тесто и се разделя в четири съда. Оцветява се в червено, зелено, кафяво и жълто. След това четирите се изсипват едно до друго в тавата от фурната /върху хартия за печене/.
Изпеченият блат се нарязва на кръгчета с помощта на ракиена чашка. Останалата решетка от платката се надробява на парченца. Всяко кръгче се намазва с крем, потапя се в трохите и се оформя с ръка. Забравих да напиша, че към крема се прибавят и нарязани печени орехи

# 5
  • Мнения: 948
Аз павя следния крем и много си го обичам:
1 л. прясно мляко (1чч се отделя настрани)+1,5 чч захар + 1пак масло(125г) се слагат на котлона да заврят
1чч мляко(отделеното вече)+4 яйца + 5сл брашно се разбиват хубаво
Когато млякото заври (всичко се е разтворило) се отделя настрани и бавно се добавя яйчената смес, като се бърка непрекъснато
Отново се слага на котлона да кипне, като пак се бърка непрекъснато.
След, като кипне се добавят 2пак ванилия.

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
1л прясно мляко                                                            
7с.л. брашно
1 и1/2 ч.ч. захар
1п.масло
1 жълтък
2ванилии

Кипваш млякото със захарта.Сваляш от котлона и при непрекъснато бъркане прибавяш брашното,жълтъка и ванилията  после връщаш на котлона и бъркаш до сгъстяване, накрая добавяш маслото.
Успех  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: teopr
1л прясно мляко                                                            
7с.л. брашно
1 и1/2 ч.ч. захар
1п.масло
1 жълтък
2ванилии

Кипваш млякото със захарта.Сваляш от котлона и при непрекъснато бъркане прибавяш брашното,жълтъка и ванилията  после връщаш на котлона и бъркаш до сгъстяване, накрая добавяш маслото.
Успех  Wink

Изпреварила си ме с рецептата Simple Smile Затова ще ми позволиш да я дублирам, като отбележа, че слагам 2-3 яйца на литър прясно мляко. И масло накрая, разбира се.

# 8
  • Мнения: 4 176
Цитат на: teopr
1л прясно мляко                                                             
7с.л. брашно
1 и1/2 ч.ч. захар
1п.масло
1 жълтък
2ванилии

Кипваш млякото със захарта.Сваляш от котлона и при непрекъснато бъркане прибавяш брашното,жълтъка и ванилията  после връщаш на котлона и бъркаш до сгъстяване, накрая добавяш маслото.
Успех  Wink
Ама цели ли яйца или желтъците само?
Изпреварила си ме с рецептата Simple Smile Затова ще ми позволиш да я дублирам, като отбележа, че слагам 2-3 яйца на литър прясно мляко. И масло накрая, разбира се.

# 9
  • Мнения: 2 609
Моят крем е такъв:

6 жълтъка
1 л. прясно мляко
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
1 ванилия
1/2 пакетче кр.масло
Жълтъците се разбиват със захарта,прибавя се млякото и брашното.
Слага се на котлона и се бърка непрекъснато докато се сгъсти.
Сваля се и се прибавят маслото и ванилията.

    След това аз разделям сместа на две и едната я оцветявам с какао.
    В чаши редувам жълта,кафява смес,разбитите на сняг 6 белтъка с 1 ч.ч.
    захар,смлени орехи(шок.пръчици)
   

Общи условия

Активация на акаунт