Родени 2002 - 3 част

  • 14 308
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 227
Здравейте и от нас в новата тема Hug

Деспина, Ванеса беше същата докато не й връчих Буквенката преди месец. Сега вече знае всички букви и пише с удоволствие. А за Коледа ще й дам и Цифренката, за да оправи и там нещата...
Не подлага на съмнение съществуването на дядо Коледа, но е на мнение, че той трябва да носи само по един подарък на дете, тъй като трябва да се погрижи за всички деца на земята. А пък, за да се радва детето, трябва да получи много подаръци, затова родителите ще ги купят. Пък било и по-разумно, тъй като дядо Коледа идва само веднъж в годината, а мама и тати се грижат постоянно за своите деца... Останах безмълвна пред желязната й логика Simple Smile

# 16
  • Мнения: 742
Да се запиша и аз в новата тема.
Да питам има ли и други неграмотни наборчета. Детелина знае около 15 букви и никак не се справя с научаването на останалите. Не знам защо, но не прави връзка между броя на нещата и цифрата, с която се означават. Ако всички цифри са подредени, започва да ги брои от началото, за да стигне до тази, за която я питам в момента. Започвам сериозно да се притеснявам. А и явно никак не ме бива като учител, защото не успявам да я науча. Embarassed

Не се шашкай, имате предостатъчно време. Децата са различни, не се води по "занията" на другите. Ако много се притесняваш, говори с госпожата в градината, тя ще има поглед върху нивото на щерка ти и ще прецени имаш ли основания за притеснение.

# 17
  • Мнения: 529
Нас пак ни няма в списъка  Tired
И Слави не може да чете,знае няколко букви и цифри,опитва се да смята и това е  Confused
Като че ли обръща повече внимание на игрите,а не на ученето  newsm78

Мади на кое издателство са Буквенката и Цифренката ?

# 18
  • Мнения: 1 227
Това са мултимедийни игри на Виксис ООД, за които научих тук, във форума. Поръчах ги от Данет. При нас Буквенката свърши много добра работа...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 228
Нас пак ни няма в списъка  Tired

Добавям ви веднага, щом кажеш рождена дата. По лентичката ти стигам до извода, че е 14.04, така ли е?

Деспина, Мартин и той е полуграмотен  Blush, доскоро нямаше никакъв интерес към буквите, с числата е добре от рано, вече преминава десетицата при смятане (майка ми е даскал по математика, за по - големи де, но казва, че това било най - трудно за децата  Confused). От няколко месеца сам започна да пита за буквичките и научи половината. Много държеше сам да напише писмото си до Дядо Коледа, отне ни час и 10 минути за страница и половина  Blush
Ама аз зор не му давам и не се притеснявам, в първи клас ще му дам зор, ако още не се справя...

Сега ще прегледам и аз цифренката и буквенката...

# 20
  • Мнения: 1 715
Я се стегнете имаме здрави,жизнени и будни дечица.Какво значи неграмотни или полуграмотни,та те са на 5 забога.Ани брои до 20,но не познава цифрите,пише печатни букви,но не знае азбуката,знае много песни и стихотворение. Всичко още и е по детски и аз не държа да пораства толкова бързо,защото само след две години ще е ученичка.Искам да се забавлява и да приема всичко на игра докато дойде време за училище,защото после им е наистина много трудно повярвайте ми.
p.s.Извинявам се за тона в началото.

# 21
  • Мнения: 1 227
Валя, абсолютно съм съгласна с теб. Аз научих буквите, да чета и т.н. в първи клас, т.е. на 7г и си беше съвсем навреме. Изобщо не ми е зор Ванеса да знае буквите на 5, но.... в градината й се появи проблем: няколко дни поред тя се прибираше тъжна и заявяваше, че не иска да ходи на детска. До този момент ходеше с огромно желание... оказа се, че се чувства зле, защото незнае буквите, а другите деца ги знаят... За мен е много важно тя да има самочувствие и взех мерки...

# 22
  • Мнения: 529
Слави и роден на 29.03
Вече ги поръчах,благодаря Мади   bouquet

# 23
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
И ние да се запишем тук.

Рали, благодарим за новата темичка. Може ли да помоля да попълниш рождената дата на Стоил - 22.11.? А доколкото виждам по твоята лентичка, Ивайло е роден през септември, значи е колкото нашата Иванина  Hug Ама ти не си се вясвала при септемврийките нещо....

Деспина, Стоил също още не знае всички букви и не може да чете, пише под моя диктовка и като му показвам буквите, които не знае. Единствето знае да напише сам своето име, името на сестра си, мама, май е това  Thinking Но вече проявява по-голям интерес към звуците (в резултат на заниманията в детската градина) и сричките. Играем на разни игри с думи - на мен са ми любимите, защото едновременно с това си върша и другата работа  Wink По-голяма слабост са му цифрите - смята със събиране и изваждане до 10, но с картинки, цифричка пише само за резултата. Цифренка и Буквенка и аз съм планирала в списъка  Wink

Пепи и Валя, благодарим за поздрава  Hug Не се бях сещала за тази песничка  Embarassed А и днес при нас падна първия сняг и Стоил беше неудържим!

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 17:15 от Inna

# 24
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Запис в новата тема и от нас!
На 11.12. беше нашто тържество в предучилищната. Мина страхотно. Яна се изяви отлично! Беше звезда комета! Тъй-като това й е първа изява, аз мн. се вълнувах и сърцето ми щеше да изкочи от гърдите... Embarassed
Сега се готвим усилено за Р.Д. Grinning
На 20.12.пък е тяхното Коледно тържество, което ще го правят в "Патиланци" и там Дядо Коледа ще им раздава подаръците. Дано да се забавляват добре, че напоследък чета доста негативни мнения за това място newsm78.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 228
Аз днес ще наспамя темата, извинявам се предварително  Blush

Валя78, ама аз се шегувам, рано е още да им изискваме букви и четене и според мен  Simple Smile Пък и знам, че имам момче (само с една Х хромозома)  Heart Eyes (да няма обидени - това е шега).

Ина, на 23.09 се роди Ивайло, аз съм виден отчетник, но при октомврийките, понеже терминът ми беше октомври  Simple Smile Но като се роди от първите бебета съм шпионирала доста при вас, понеже при нас бяха повечето бременни, та те знам виртуално и вайорски  Blush
Та и темичката започнах, защото се засилих да пиша в старата, понеже ми стана съвестно как за малкия обсъждам всяка усмивка и памперс едва ли не, пък за големия пиша веднъж месечно  Embarassed

Коледните партита и при нас са в разгара си: миналата събота бяхме на баща му на фирмено детско парти, тази неделя сме на това на нашата фирма, във вторник е в школата, където ходи на логопед (много дейно участие взима в пиеската  bowuu), в четвъртък е в градината ... Знае, че тези Коледовци са преоблечени хора, истинският оставя подаръци под елхата и само нощем - не можем да го видим, но го има  Simple Smile И изпълнява пожеланото в писмото. Той си е пожелал освен блузката с коледна щампа и панталон оранжев (питайте ме как се тръси оранжев момчешки панталон посред зима) с апликация вълк (тук съм съвсем в чуденка) и основния подарък - комплект за апликации, който си има всичко (лепило, ножичка, моливи, формички, блокче, разни хартийки ... де да знам). Я отивам да видя буквенката и цифренката дали пък не могат да станат основната част от този комплект  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 715
rally аз също се надявам да не съм обидила някого с изказването си,но като се сетя за амбициозните майки които водят децата от ранна възраст на пиано ,цигулка,английски,плуване,хор и т.н. и то вечер милото не знае къде се намира направо ми настръхва косата.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте,

Днес голямо обикаляне падна по магазините да търсим Комплекта животни "Джунгла", който си беше поръчал Вики за Дядо Коледа в градината. НЯМА никъде и отдавна не биле получавали такова нещо. Ужас. Много се бях притеснила как ще извъртим работите, та да си избере нещо друго. Със сто уговорки уредихме нещата - ще получим Гараж с път и колички. Даже веднага го поръчах, че да не вземе и той да свърши, че тогава вече ще стане страшно. Laughing

Despina аз не мисля, че трябва да се притесняваш. Сигурно твоето дете прави неща, които другите не могат така, че... децата са различни. Има време ще ги научи. Моят син с буквите също е много скаран милия, но аз и не го тормозя да ги учи. Каквото научи в детската - това е. Виж цифрите са му по интересни и сам пита за тях. За писането също не съм го учила и не смятам да го правя, още повече, че той е левичар и в момента доста неща които се опитва да пише или чете /предимно цифрите разбира се/ го прави огледално. Затова се опитвам сега да обърна този образ с обяснения, че да не вземе да ги запомни така. После ще му е по-трудно.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Запис ...

Най-новото при нас е че си търсим котенце .... не знам как успяха да ме  навия  ooooh!

# 29
  • Мнения: 5 680
Гледам, че обсъждате какво могат децата, доколко могат да броят, кои букви познават и ви притеснява ако детето е извън стереотипа на петгодишните. Ако това ще ви успокои и много по-зле. Например моя син. Та той не само, че не познава букви и цифри, той даже и не говори  Cry. Иначе в игрите е пръв. Той няма коледно желание за подарък, не знае кой е дядо Коледа, тъй че не се вълнува от него.
Така че се радвайте на децата такива, каквито са - грамотни, неграмотни те са нашите деца.

Общи условия

Активация на акаунт