За проблемната кожа на гърба

  • 13 400
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Зима е и аз съм от хората, на които през този сезон кожата на гърба става ужасна. Излизат ми пъпки, черни точки, понякога, ако изпусна положението и гнойни гадости... Лицето ми не е така - справям се с него и много рядко ми излиза по някоя самотна пъпка.
Срам не срам Embarassed, но не знам как да се преборя. НЕ е до къпане - къпя се сутрин и вечер. Всеки път си мия гърба с гела на Ив роше за мазна и склонна към акне кожа. Правя си пилинг 2 пъти седмично... Но няма много добър ефект. Е - ако не ги правя тези неща съвсем изпускам положението...
Въпросът ми е има ли някакви ефикасни продукти, независимо от цената? Има ли и някакви бабини лекове? Примерно подочух за някакви сравнително нови продукти против черни точки на Джонсън, Клинианс... Клиник имат ли нещо добро, или някакви сходни марки...?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз съм като теб.Като ходих на дерматолог,ми каза,че си има название на положението/забравих го Thinking/.
Предписа ми мехлем за мазане.
"Скинорен"20%.
Ама се мазах три,четири пъти,така че не мога да изкажа впечатление.
А трябва два пъти на ден/по спомени/...

Иначе солариума доста добре ми се отразява.

# 2
  • Мнения: X
и аз понякога си го усещам грапав,но като прекаля с ексфолиантите май става по-лошо newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 956
Исайкова, виж за солариум и през ум не ми е минавало. ЩЕ пробвам.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 956
Побуууттт!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 231
Солариума и слънцето изсушават пъпките определено  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 786
В козметичните салони съм виждала услуга почистване на гръб.Защо не пробваш?

# 7
  • Мнения: 916
Солариумът не е решение, казвам го от личен опит Rolling Eyes
Преди докато ходех редовно лицето ми беше много добре-пъпчиците се изчистиха, но като спрях стана по-лошо и от преди. #2gunfire

# 8
  • Мнения: 49
На Клиник има продукт точно за този проблем, но нямам представа дали е ефикасен newsm78. ето линк: http://www.clinique.co.uk/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?C … DUCT_ID=PROD74616

# 9
  • Мнения: 776
Аз имам същия проблем Cry на гърба, както и на други места Blush ooooh! и зимата нещата са най-зле. Пробвала съм солариум, това е временно решение, после пак се явяват. Морската вода и плажът - също. Ходила съм на почистване на гръб, но за мен това са пари хвърлени на вятъра, доколкото става въпрос за голяма зона която няма как да се изчисти хубаво, освен ако имаш финансовата възможност да ходиш абсолютно всяка седмица. Серията на Клиник Acne Solutions - една от малкото на фирмата, от които съм доволна - ползвам за лице, когато ми излезе някоя гадинка Sick и съм доволна. Но от скоро почнах да мажа от Night Treatment gel и на гърба. Вярно малко се подобри положението, но не очаквам чудеса.
Единсвеното решение, което силно се надявам да има продължителен ефект, е пилинг на гърба и проблемните зони. В понеделник имам консултация с дерматолог, за да се подложа. Не знам какъв ще бъде пилинга - дали билков, с киселина или плодов - това го решава специалиста. Едиственият негатив е, че процедурата излиза по-скъпо от лице, което е и нормално предвид факта, че става въпрос за по-голяма зона. Така че моят съвет е да се консултираш с дерматолог, който да прецени дали кожата ти е "подходяща" за пилинг и, ако да, да го направиш!  bouquet Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 956
Не знам на какъв козметик съм попадала... Но на мен ми каза, че зимата това било нормално! ooooh! И че почистване на гръб зимата не се прави, а чак когато стане време з аголи гърбове - за да можела да диша кожата, иначе зимата от почистването и триенето и задушаването в дрехите ставало още по-зле.
На ме проблемът ми не се изразява в някакви огромни акнетични червени пъпки, а по-скоро в нещо като запушени пори и черни точки, които понякога се възпаляват. Особено пък ако облека нещо от вълна. Така че нося само памучни дрехи. И ги пера след всяко обличане. Така малко поне се овладява положението. Но явно трябва да ползвам всеки ден нещо за порите, но не знам какво...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 956
Това спрейче на Клиник съм го гледала в сайта им... Ама като не съм попадала на мнение от човек, който го е ползвал...

# 12
  • Мнения: 635
Преди години и аз имах такива на гърба, че станаа и белези ! Отидох на козметик правиха ми процедури с лазер и крем за мазане и пих алое вера и още едно хомеопатично лекарство и изчезнаха ! Незнам кое  беше ефикасно , но нямаги а бяха ужасни ! По принцип кожата ми е доста чувствителна ! Сега от време на време пак се явяват но някоя друга !

# 13
  • Мнения: 6 607
Пробвай с лосиона и крема на Акне Аут.При мен подейства.

# 14
  • Мнения: 2 090
Mожеш да пробваш с хума или някоя маска с бяла глина,нали те подсушават! Аз съм мазала и цялото тяло,много омекотява и изглажда кожата!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт