Картофена пица - ха сега, що е това

  • 7 455
  • 8
  •   1
Отговори
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Аз пък да се похваля на всички експериментатори на кулинарните шедьоври, тази седмица опитахме Картофена пица. Признавам си, беше много вкусно и мъжа ми изяде 2-3 от тавата. Струва си да се опита, дори той си я заяви в списъка с опитите за повторение.
Кажете Вашата как стана, ако все пак някой се пресраши да пробва   chef

# 1
  • Мнения: 5 001
Ха такааа.Ще го пробвам и твоя вариант...Моят е, че не слагам брашно и мая,а подложката е само пюре,а отгоре си е сирене,лютеница,шунка кашкавал и т.н. каквото ни се хапва там отгоре.Пече се .И пак се омита.Ама твоят вариант си става като тесто....ще пробвам и ще кажа какви са отзивите.....  bouquet

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 17:43 от TheNMaster

# 2
  • NY
  • Мнения: 209
Охооооо картофена пица ....страхотно изглежда и явно е доста вкусна , като чета рецептата ...ммммм ями,ями

аз не мога да ви кажа от мен изпробвана  рецепта  за картофена пица/ то и за друга нямам де/, но ви пускам един линк
http://grandaisybakery.com/pizza_patate.html
това ни е любимата картофена пица която сме опитвали
Пекарницата се слави като една от най -добрите в НЙ.... всичките им разновидности  пици ,хлябове са ум да ти зайде.
Имат някаква "специална" древно римска технология за приготвянето на тестото, доколкото сме чували ,втасването е по-дълго от 15 часа ,а за мая ползват тесто от предишният ден.
 Даааа,както се разписах на тема" картофена пица" утре пак ще се наложи да ги посетим Simple Smile....
или........ ако не ме домързи ще пробвам да приготвя твоят вариант  Peace

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето картофените пици които правя аз. Записах и тази рецепта, непременно ще я пробвам.  Peace

КАРТОФЕНА ПИЦА

Продукти:
1кг. Картофи
300гр. стерилизирани домати
50-100гр. маслини
2 кисели краставички
1глава лук
1/2ч.ч. сух босилек
150гр. кашкавал
3-4с.л. зехтин
3-4с.л. галета
1щипка сол
1щипка захар
Начин на приготвяне:
1.   Картофите се измиват, обелват се, нарязват се на кубчета и се сваряват в подсолена вода. След това се пресоват и се овкусяват със сол и 1с.л. зехтин.
2.   Лукът се нарязва на колелца и се запържва в мазнина за около минута. Доматите се пресоват и се прибавят към лука. Овкусява се с подправките и се вари на тих огън за около 15мин.
3.   Тава за печене се намазва и се поръсва с галета. В нея се разстила ½ от картофеното пюре, върху него се сипва доматената плънка.
4.   Отгоре се разпределят нарязаните обезскостени маслини, кисели краставички и настъргания кашкавал. Накрая се разстила останалата част от картофеното пюре и се пече 20-30мин. при температура 220градуса.
Аз сложих: картофи, ръжени ядки, копър, кашкавал, царевица, маслини, кисели краставички, сирене, топено сирене, галета, лютеница разредена с вода. И отгоре сложих кашкавал и запекох.

КАРТОФЕНА ПИЦА 2

•   5 средни картофа
•   2 средни моркова
•   1 лук,2 яйца
•   1 с.л.брашно
•   сирене
•   кашкавал
•   1 домат
•   1/2 чушка
•   маслини
•   риган,майоран или друга подправка.
Настържете картофите и морковите.Нарежете на ситно лука.Всичко смесете,добавете брашно и яйца,поръсете с подправките.
Намажете тавичка с масло и сложете на дъното галета. Сложете картофената смес,заравнете,и печете при 220С-30 мин.Домата,чушката,останалите продукти, маслините наредете върху запечената картофена смес.Поръсете с подправки,настърган кашкавал и запечете още 10 минути.

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 10:54 от Estell

# 4
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Ето картофените пици които правя аз. Записах и тази рецепта, непременно ще я пробвам.  Peace
...
Леле, направо ми се дояде - ще ги пробвам, но след нова година, че хладилника е препълнен още от коледата Wink и ще кажа как съм я докарала:)

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мммммммммм,звучи много вкусно,непременно ще пробвам.

# 6
  • Мнения: 64
Харесвам!!!

# 7
 Ето и моето предложение за картофена пица. То е взето отhttp://www.babapena.com

Продукти:
4 големи картофа, настъргани
1 средно голяма глава лук (настъргана)
2 разбити яйца
1/4 чаена чаша брашно
2 с.л. олио
1 тиквичка настъргана
1-2 домата настъргани
100 г настърган кашкавал
1 зелена чушка, нарязана на ситно
шепа обезкостени маслини, разрязани на половина
щипка босилек, сол

Приготвяне:
Омесват се настърганите картофи, лука, разбитите яйца, брашното, солта и тиквичката. Прави се тесто и се разстила в намаслена тавичка. Отгоре в кръг се подреждат чушката, маслините, доматите, босилека и се слага да се пече в предварително загрята фурна на 200 градуса. Малко преди да стегне (след около20 минути) се изважда и се поръсва с кашкавал. Пече се  докато хване златиста коричка отгоре (10- 15 минути) . Поднася се леко изстинала и се реже на триъгълни парчета. Може да се гарнира отгоре с майонеза.

Да си кажа, че се осмелявам да ви го предложа, защото съм го пробвала и страшно се хареса. Реших да го пусна на една приятелска вечеря като предястие. Имах като аператив водка. Хрумна ми да потърся в Интернет рецепта за картофена пица и избрах тази.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 13:47 от lulu7

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, не съм чувала досега, но ми звучи интересно и вкусно!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт