тъп въпрос за кръсницата

  • 1 817
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 584
моля ви кажете ми кога по трация се ходи при кръстник ( имам някакви смътни спомени че е на 01.01 васильов ден) ама не като не знам дали е така newsm78 и какво се носи, пита  още какво, много е спешен въпроса, то ако е на 01.01 има време де ама казаха че било спешно

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 18:38 от rut

# 1
  • Мнения: 729
На заговезни и на Велик ден се ходи.На 01.01 не съм чувала.При нас поне не се ходи тогава,но нали знаеш че в различните райони има разминаване с традициите така че нека и някой друг да каже.

# 2
# 3
  • Мнения: 172
И аз не съм чувала за 01 януари.Ние ходим да искаме прошка на заговезни...

# 4
  • Мнения: 1 835
Ние ходим в кумовете ни на Коледа, а също на Заговезни и на Великден. При нас традицията е да се носят ябълки и портокали и подаръци за децата им, пък и за тях взимаме по нещо. На Заговезни носим шише ракия - нали ще се прощаваме  Laughing, а на Великден - боядисани яйца.

# 5
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Мога да ти кажа за карловско - моята кръстница е от там. Тя идваше на всеки Йорданов ден - миеше ми лицето три пъти с вода със здравец, носеше ми погача с метална пара и плодове. Ние ходехме на Великден и носехме яйца, сладки неща и алкохол.

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Традиционно се ходи на Заговезни. Но ако някой по една или друга причина не е могъл да иде, отива на Великден. Носи се пиле печено, баница или питка, вино или ракия. Ако е на Великден съответно яйца и козунак. На Васильовден не съм чувала, че се ходи при кръстник.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ние ходим след Нова година. Може да не е точно на първи, щото то си е зор да се надигнеш, па да замесиш, па да втаса.... ooooh! Правя пита и може някое пиле на грил-купено.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На Велик ден знам аз. С печено пиле.

# 9
  • Мнения: 2 131
Аз също съм чувала, че се ходи на 1 януари. Абе, отидете когато ви е на сърце и както се уговорите.  Laughing

# 10
xodi se na 1 qnuari i na velik den

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 055
Нека не бъркаме кръсТница с мръсНица.

# 12
  • Мнения: 881
Мъжо е кръстник на дъщеричката на много добри негови приятели и всяка година ходим на Йорданов ден-мие и лицето ,носим подарък за малката,както и разни вкусотийки Peace

# 13
  • Мнения: 574
Ние ходим в кумовете ни на Коледа, а също на Заговезни и на Великден. При нас традицията е да се носят ябълки и портокали и подаръци за децата им, пък и за тях взимаме по нещо. На Заговезни носим шише ракия - нали ще се прощаваме  Laughing, а на Великден - боядисани яйца.
И ние така правим Peace На 01.01. обикновено идват те, че баткото ни е рожденник тогава.

# 14
  • Мнения: 544
Аз знам за Коледа и Великден

Общи условия

Активация на акаунт