Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

Причината, поради която споделям за тези компреси е, че съм абсолютно сигурна, че те ще помогнат на някое детенце в нужда, измъчвано от кашлица. Ефектът от тях е страхотен и моментален. Диагнозата на дъщеря ми беше "Остър ларингит и трахеит". Веднага я сложиха на инхалации и й предписаха антибиотик. Един час  след инхалацията трябваше да намалее кашлицата. Нищо подобно не се случи, за съжаление обаче,може би пропускаше по някоя секунда да не кашля,ама не съм сигурна  Smile . Кашлицата беше лаеща и направо свирепа. Да се чуди човек как е възможно такива звуци да излизат от едно тригодишно организъмче. 8 часа след инхалацията детето продължаваше да агонизира и пристъпих към компресите  – това я спаси! Не само тази нощ, но и следващата и по следващата. За пръв път виждах как нито инхалации действат,нито антибиотиците. Сутрин беше търпимо, но вечер ставаше ужас и тогава действаха само и единствено компресите. За първия компрес научих от една моя роднина, вече пенсионирана лекарка(него използвах първата вечер), а за втория – от сестра ми, която го знае от баба ни (използвах го следващите 2 вечери). Живко, здравко, веселко за народната медицина! Пък дано не ви се налага да ги ползвате!

Компрес 1 - Памучен парцал,от стара памучна фланелка или кърпичка, се отрязва по формата на гърдите,без сърцето да се обхваща- този парцал се потапя в ракия и добре се изцежда; отгоре се маже с течен мед- истински, от пазара взет или от специализиран магазин ( добре е да кажете,че е за болно дете,за да не ви дадат някакъв боклук ); залепя се върху гърдичките на детето,отгоре вестник, а  отгоре върху всичко това  - вълнен  шал.Слага се при лягане и се маха чак сутринта, като стане детето. Ако се е изцапало бельото или пижамката,  много лесно пада медът- само  накиснете дрешките  и той се разтваря.
Компрес 2 - Aмбалажна хартия се надупчва все едно с вилица; навсякъде да има малки дупчици; пак орязана по формата на гърдичките, без да се обхваща сърцето. Намазва се с мед; лепи се  върху гърдите на детето;отгоре се  слагаш по-тесен потник – отново се слага преди лягане и се маха сутринта.
Цитирай

Стара Загора

И аз съм за компресите. Точно с тези лекувам големият си син. И още един използвам: Напоявам  памук слагам го на една кърпа дълга като шал и връзвам вратлето през нощта. Така го излекувах и с мед на гърдите и тнт.

Но моят въпрос е какъв компрес мога да слагам на 6 мес. бебе. Сега той пък кашли, само с леко зачервено гърло е.
Страх ме е да му слагам ракия на вратлето, а зная, че ще му мине от това. Може ли? newsm78
Цитирай

София

Правила съм компреси с мед когато сина ми беше на две години -веднага се покри с червени пъпки. Когато стана по-голям -4 годишен пак му сложих мед и пак се изрина веднага така че вече се отказах.
Компреси с ракия си правя аз на гърлото, но педиатърката ми каза, че за дете не стават- през гърлото минават големи артерии и е опасно да се загрява много.
Цитирай

Стара Загора

На мен точно лекар ми каза да слагам компрес с ракия на големия и ефект има, а от меда няма проблеми.
Но вече не зная, на кой лекар да вярвам. Но за бебо ме е страх още .................... newsm78
Цитирай

Ако проблемът е в гърлото при малко дете - само с вода се напоява кърпата и след това се изстисква, без ракия; сменя се, когато намокрената и добре изстискана кърпичка вече е суха, което е приблизително след 2 часа. А за меда - да има такива редки  случаи на обриване и това е алергия към цветовете , от които е извлечен медът. Не го използвайте, ако видите,че детето ви е алергично; това се забелязва веднага след първото ползване. Да не се и прекалява с компресите. 3-4 дни да се ползват. Но за 6-месечно бебе - напълно ще се въздържа; не знам дали за токова мъниченце са подходящи,каквито и да е било компреси. Ще е добре да се консултирате при професионалисти.
Цитирай

Cofia

Ние си правим само компрес с ракия,с мед не дава пищи ,но до сега като че ли не съм видяла особен резултат от тези компреси вече 10 дни сме с кашлица суха  и леко зачервено гърло.
Цитирай

Sofia

Нина благодаря за инфото. Много ценни съвети!
Цитирай

Варна

Момичета, много внимавайте с ракията. Това си е алкохол и някаква част от него преминава през кожата. Има случаи на починали деца от алкохолно натравяне, вследствие на натриване на кожата с ракия. Внимавайте!
Цитирай

Компресът с вода е само при желание за отнемане на температура от гърлото. А за загреваещ компрес за гърло при кашлица, при който може да не се ползва ракия знам за следния:
  Двоен кат памук, поръсен с разтвор :  70 % етилов спирт ( спирт за разтриване още се води) и вода; разтворът - в съотношение 50:50; отгоре найлонче ( примерно от найлонова торбичка отрязано), отгоре памучна кърпичка и най-отгоре вълнен шал; аз лично го връзвам зад вратлето с ластик за коса шала, тъй като безопасните игли ми се струват доста опасни. Чувала съм, че не е добре да се ползват загряващи компреси при висока температура, примерно над 38 градуса.
Цитирай

София

А тези компреси могат ли да се правят, ако детето има Т, дори и само 37 - 37,5?
Цитирай

при ларингит - компрес - никога.... също и никога миришещи/ревулзивни/ средства.
Цитирай

Памучен парцал,от стара памучна фланелка или кърпичка, се отрязва по формата на гърдите,без сърцето да се обхваща- този парцал се потапя в ракия и добре се изцежда; отгоре се маже с течен мед- истински; отгоре вълнен шал - това поне при детето ми,което особено често се мъчи от кашлица на залпове, до зачервяване, изплезен език, докато кашля и едва остава време да си поеме въздух,  ДЕЙСТВА страхотно и съм много, ама много благодарна, че разбрах за този компрес, тъй като доста ми писна детето през 10 дни да е на антибиотици. Веднага на следващия ден кашлицата почти е изчезнала. Ако се налага - се слага и на следващата вечер, в зависимост от състоянието. Тази вечер съм го правила отново. Между 8 и 11 часа вечерта не спираше да кашля, главичката й бе мокра от непрекъснатия напън, възглавницата също -  от  кашлицата. Сложих компреса в 11 часа вечерта, тази сутрин за огромно мое и на детето облекчение - все едно е нямало никакъв екшън вечерта, положението е съвсем спокойно; нека пият лекарствата, които са им предписани паралелно - още по-сериозен резултат. До 3 години не е боледувало; откакто тръгна на детска се съсипа; сега е на 3 и половина; тази рецепта я знам от лекарка, питала съм и други доктори разбира се, изказвали са одобрение. Питайте и вие. Но колкото хора,толкова и мнения - това е ясно. При нас това е вариантът, ако е и за други хора спасителен- чудесно! Ако не - търсете подходящият за вас! Успех! И Живко, Здравко, Веселко!
Цитирай

не разбрах - от страната на меда ли слагаш на тялото?
Цитирай

варна

моето бебе има ужасна кашлица а е само на 3 м. мисля утре да направя компрес сас синапено семе даже в русия ги продаваха специално за компреси като чаени пакети с филтър,мама ми е правила като малка и помага много,но з амалко бебе трябва да е с кърпа понеже щипе и загрява
Цитирай
здравейте,на всички мами със сходен проблем-кашлицата.моето дете е на 1 год.и 7 мес.от 5 дена кашляме.кашлицата е суха и детето много се мъчи.пием антибиотик,сироп за кашлица но ефект никакъв.днес вече стана много зле кашля непрекъснато.реших да пробвам бабини рецепти.направих му комрес с ракия на гърлото.като стана от сън вече е по добре.довечера пак ще направя и дано утре да сме без кашлица.
ще изпробвам и компреса с мед на гърдите.дано да ни помогне
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора