Още става да яде

  • 1 358
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Моето бебе продължава да се буди доста пъти през ноща-снощи например не спа от 3 часа до към 5. Ядеше по два пъти мляко до към 6 месец. За да го отуча като се събудеше давах само вода той не искаше да я пие и си поплакваше дори, но постепенно свикна-иначе докато не си изпиеше млякото не заспиваше. Сега пак се буди но пие само вода или като му дам биберона почва да го смуче и заспива.

# 16
  • Мнения: 106
Ние сме на 5 мес. и тя въобще не се буди през нощта още от началото, как ще е занапред не знам, надявам се да си запази режима, за наше добро  Mr. Green
Племенникът е на 1.5г и още се буди през нощта по 1 или 2 пъти да го кърмят.
Така че, универсална рецепта няма -  Hug - то е като да ти се падне тото, всеки с късмета си.

... да пробваш при някое от двете АМ да даваш повече...
ами при нас тоя номер не върви примерно - ако не иска да яде, не мож' й набута нищо в устата...

Търпение му е майката   bouquet
наистина мога да кажа, че започвам да придобивам това качество, от както имам дете  Blush

# 17
  • Мнения: 106
...Доколкото знам стомахчето трябва да си почива 6-8 часа. Аз въведох режим още от първият месец (не беше лесно)...
Според мен е индивидуално и организмът си знае работата, не трябва да му се бъркаме - децата имат много по-добри инстинкти от нас и мисля, че е добре да им се доверим  Hug, колкото и да ни е ''неудобно'' в някои моменти.
Едни наши познати с такива ''режими'' докараха гастрит на детето си на 6 мес.  ooooh!

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 22:36 от deteto!

# 18
  • Мнения: 491
Благодаря за съвета за кашата newsm10

# 19
  • Мнения: 506
аз не намалявам количеството на АМ, просто добавям и каша.Почнах с кашата на Нестле - Лека нощ мисля,че е супер.При моето дете подейства и съм съгласна,че доста трябва да пробваш за да уцелиш кое е най-подходящо за вашето дете Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 960
аз не намалявам количеството на АМ, просто добавям и каша.Почнах с кашата на Нестле - Лека нощ мисля,че е супер.При моето дете подейства и съм съгласна,че доста трябва да пробваш за да уцелиш кое е най-подходящо за вашето дете Simple Smile

Това е добър вариант ,вместо бисквитките на плазмон кашите на Нестле за лека нощ....а КОЛКО СЛАГАШ В АМ от кашите....интересно ми е....моят син не се буди .../само като новороден в първите дни/ но може да разнообразя малка с кашичкаа

# 21
  • Мнения: 2 757
а слагаш ли бисквитки в АМ....явно не се насища с АМ.Моят син от края на петия месец яде АМ В 21 И СУТРИН ЗАКУСВА ЧАК В 8.30 ,не се събужда ,през деня се храни лакомо ,я newsm78вно не съм го свикнала да яде в този нощен интервал....не е търсил никога да яде през това време на дългия нощен сън Peace

Хем не е търсил  да яде нощем, хем не си го свикнала newsm78. Аз не знам някой зорлям да си е свикнал детето да яде нощем, да го буди и да гоо насилва да яде при положение, че то не иска, освен ако не става дума за недоносено бебе, родено с ниско тегло или имащо проблем с наддаването.
До авторката - номерът е да го научиш денем да яде повече, така че нощем да няма нужда. Ама как ще го накараш не знам. И аз имам същия проблем - децата ми особено от едното от как се  еродило нощем се храни по-често отколкото през деня. Освен това защо нощем му правиш АМ а не го кърмиш - поне на мен ми е много по-лесно в просъница да дам цица отколкото да забърквам АМ.

# 22
  • Мнения: 2 757
Според мен е индивидуално и организмът си знае работата, не трябва да му се бъркаме - децата имат много по-добри инстинкти от нас и мисля, че е добре да им се доверим  Hug, колкото и да ни е ''неудобно'' в някои моменти.
Едни наши познати с такива ''режими'' докараха гастрит на детето си на 6 мес.  ooooh!

Кой знае как са докарали този гастрит. То има отучване от нощно хранене, ама се прави постепенно, а не шоково, за да може организмът да се нагоди. Децата след 6 месеца нямат нужда от нощно хранене, ако през деня си изяждат необходините калории

# 23
  • Мнения: 2 960
а слагаш ли бисквитки в АМ....явно не се насища с АМ.Моят син от края на петия месец яде АМ В 21 И СУТРИН ЗАКУСВА ЧАК В 8.30 ,не се събужда ,през деня се храни лакомо ,я newsm78вно не съм го свикнала да яде в този нощен интервал....не е търсил никога да яде през това време на дългия нощен сън Peace

Хем не е търсил  да яде нощем, хем не си го свикнала newsm78. Аз не знам някой зорлям да си е свикнал детето да яде нощем, да го буди и да гоо насилва да яде при положение, че то не иска, освен ако не става дума за недоносено бебе, родено с ниско тегло или имащо проблем с наддаването.
До авторката - номерът е да го научиш денем да яде повече, така че нощем да няма нужда. Ама как ще го накараш не знам. И аз имам същия проблем - децата ми особено от едното от как се  еродило нощем се храни по-често отколкото през деня. Освен това
защо нощем му правиш АМ а не го кърмиш - поне на мен ми е много по-лесно в просъница да дам цица отколкото да забърквам АМ.

..Сори мила..... smile3555..не се изразих правилно ,наистина никой не би свиквал детенце да се буди през нощта...исках да кажа ,че просто мен този път с това дете ме прескочи  този проблем...докато с първото и аз храних до по късно нощем..... и в крайна сметка щерката сама се отказа да се буди към годинката

# 24
  • Мнения: 2 721
Да ви попитам за кашите  ,лека нощ млечни са нали?

# 25
  • Мнения: 506
Това е за сухата каша на Нестле:
"Каша Сладки сънища с липов цвят Nestle-С успокояващо действие.Съдържание:пшеница,пшенично брашно,захароза,овесено брашно,брашно от царевица,брашно от ечемик,ръж,пребиотици 2%,екстракт от липов цвят,витамини,фолиева киселина,Може да съдържа следи от краве мляко!Не използвайте при кърмачета,алергични към кравето мляко!!Съдържа Глутен!"
Аз съм давала такава наХумана кашата не я харесах ,защото е с банан сега съм взела на Фризолак/безмлечна/

# 26
  • Мнения: 2 721
Питам дали са млечни,защото сме с АБКМ
Дали мога да давам ,безмлечна каша на нестле с ориз,имам предвид да я давам с АМ като последно ядене.Просто се чуда какво да давам вечер за да не се буди през ноща

# 27
  • София
  • Мнения: 15 216
Кашите "лека нощ" са готови, в бурканчета. Не са инстантните каши, които може да приготвиш с млякото на твоето бебе.
Тези, за които знам, всичките са млечни.

# 28
  • Мнения: 2 960
Кашите "лека нощ" са готови, в бурканчета. Не са инстантните каши, които може да приготвиш с млякото на твоето бебе.
Тези, за които знам, всичките са млечни.
освен бурканчетата с така наречените каши" за лека нощ"/,Който на ХИП  всичките са млечни/ има и инстантни  каши за лека нощ на Нестле например..сещам се опаковката е в тъмно синьо Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 15 216
Да, така е, забравих за нея.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт