Tестове за отчитане на овулация-дайте ми съвет,моля

  • 3 018
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 248
Имам нужда от вашата помощ,правим опити за бебе,но вече много време няма резултат.Тъй като имам много нередовен цикъл,се чудя ще ми помогнат ли тези тестове?
Моля ако имате повече информация по въпроса-как се ползват,колко често,надеждни ли са?


# 1
# 2
  • Мнения: 1 248
мерси,вече го прочетох, но моя цикъл е нередовен(вече писах)-с други думи често пъти и над 40 дни...затова питам ползвал ли ги е някой за да си каже мнението дали в моя случай има полза от тях...Има доста информация по въпроса,но не намерих подходяща тема,да попитам
Може би не съм формулирала добре темата,незнам
Благодаря за съвета

# 3
  • Мнения: 1 335
Ако оставим настрана за момент тестовете за овулация, хормонални изследвания правила ли си?

# 4
  • Мнения: 2 423
Тонита фоликулометрия правила ли си  Wink

# 5
  • Мнения: 1 248
Здравейте,момичета,много сте бързи,благодаря...
Не съм правила фоликолуметрия не съм правила,хормони-отдавна вече не е меродавно.
Момичета,знам че някоя от вас скоро ще ми отговори да си задавам въпросите на доктора-но там е проблема,моя гинеколог в БГ,смята че всичко ми е наред,а в момента живея в Испания,и тук всичко е много бавно-затова реших да се хвана като удавник за сламка,за думите на моя гинеколог,и да пробвам да си помогна сама.
Тук наскоро единствено правих цветна снимка-всичко е наред с изключение на малко полипче,или миома в матката-не са сигурни какво е.

От вашите въпроси за изследвания,си правя извод че май не съм на прав път...Мислите ли че има смисъл да се пробвам все пак

# 6
  • Мнения: 57
tonita12 Аз също съм с нередовен цикъл и то доста голям около70 дни някъде така че не си единствена.А от колко време правите опити?

# 7
  • Мнения: 820
tonita12, пробвай един - два месеца с тестове за овулация. Даже ако имаш близки в БГ помоли да ти изпратят 4-5 кутийки защото там са доста по евтини. Можеш да пробваш и мерене на базалната термпература. Най-малко средства изисква и ще те ориентира кога горе долу ти е овулацията. Има и безплатни Интернет календари за съставяне на темперерурните графики.

# 8
  • Мнения: 1 248
 Cингинг_гирл-бре че сложно име си си избрала!-Радвам че не съм сама,с моите цикли,опити правим от 2 години че и повече.
 Didka,мерси за вниманието, БТ-при мен не върши работа,имам ревматоиден артрит,така температурата ми е почти постоянно покачена.Пробвах в продължение на 6 месеца,но от графиките нищо не се разбира,затова се чудя с тези тестове ще успея ли да хвана кога овулирам-за цените на тестовете-имах някъде един интернет magazin със много добри цени,и една приятелка го ползва и беше доволна,обещавам да го потърся днес.  Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 820
Прпбвай, нищо не губиш, освен някое и друго евро. Аз почти две години си меря температурата и въпреки, че при мен графиките ясно показваха кога ми е овулацията работата стана на втория месец през който засичах и с ову тестове (може и случайно да е било). Много лесно ми беше и знаех точно кога да наблегнем на повечко либоф Mr. Green . Доколкото знам, само при наличие на поликистоза тестовете не могат да се ползват.

# 10
  • Мнения: 1 248
Дидка,браво на теб!!!Това скоро ли е станало?-за да ти честитя! Grinning
За поликистоза-ами аз съм с поликистозни яйчници от край време,но отново моя док.казва че не проблем...А доколкото разбрах от старите теми тук-това означава че може да не са 100% верни тестовете-но на мен и 90%,ми върши работа. Embarassed-Я обясни по подробно какво знаеш по въпроса,моля те.
За цените в БГ-благодаря за съвета,но да ти кажа последно време в БГ,вече май е по скъпо.Ето страничка с актуални цени-http://www.unitest.org/precios_lista.php  -първата цифра е цена на пакета-втората на единичен тест от пакета...как ти се струват?

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 23:02 от tonita12

# 11
  • Мнения: 1 436
тонита, проблемът с тестовете за овулация е, че те засичат повишение на FSH - хормонът, който предизвиква спукването на фоликула. По принцип, повишение на FSH = предстояща овулация, но има случаи, при които FSH се повишава, но по една или друга причина не настъпва овулация. Тоест, тестът е положителен, а овулация може да няма. Затова се препоръчва тестовете да се ползват заедно с друг метод за засичане на овулацията.

Иначе взимаш най-късия си цикъл, вадиш 16 дни и от този ден започваш да правиш тестове за овулация всеки ден, докато получиш положителен и после отрицателен (как го обясних само  ooooh!). Например, ако цикъла ти е между 36 и 46 дни, от 36 вадиш 16 дни = 20 и от 20тия ден на цикъла започваш да правиш тестове. Да речем, на 26тия ден имаш положителен тест. Правиш и на 27мия, ако и той е положителен, правиш и на 28мия. Един положителен тест, както и два положителни теста в два поредни дни, е нормално. Но ако имаш примерно 3-4 положителни теста, има някакъв проблем. Бавно и дълго е, но това е начина.

А спермограма правили ли сте?

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 22:47 от Juturna

# 12
  • Мнения: 1 248
Здравей Juturna,не се притеснявай,разбрах обяснението, Simple Smile
За спермограма,чакам скъпото да оздравее,защото е с грип и температура,и мисля че няма да е точна,поне така мисля.Аз ще поръчам тестовете,и ако трябва ще правя повече дни,дано стане.А според теб,поликистозните яйчници голям проблем ли са?
Благодаря ти отново за вниманието Hug

# 13
  • Мнения: 1 436
Доколкото знам при поликистозни яйчници може да се получи положителен тест без да има овулация. Но нито съм лекар, нито имам личен опит, така че другите момичета ще те упътят по-добре  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 35 812
тонита, проблемът с тестовете за овулация е, че те засичат повишение на FSH - хормонът, който предизвиква спукването на фоликула. По принцип, повишение на FSH = предстояща овулация, но има случаи, при които FSH се повишава, но по една или друга причина не настъпва овулация. Тоест, тестът е положителен, а овулация може да няма. Затова се препоръчва тестовете да се ползват заедно с друг метод за засичане на овулацията.

Иначе взимаш най-късия си цикъл, вадиш 16 дни и от този ден започваш да правиш тестове за овулация всеки ден, докато получиш положителен и после отрицателен (как го обясних само  ooooh!). Например, ако цикъла ти е между 36 и 46 дни, от 36 вадиш 16 дни = 20 и от 20тия ден на цикъла започваш да правиш тестове. Да речем, на 26тия ден имаш положителен тест. Правиш и на 27мия, ако и той е положителен, правиш и на 28мия. Един положителен тест, както и два положителни теста в два поредни дни, е нормално. Но ако имаш примерно 3-4 положителни теста, има някакъв проблем. Бавно и дълго е, но това е начина.

А спермограма правили ли сте?
Само да вметна - тестовете за О. засичат пика на ЛХ /лутеинизиращ хормон/, а не на ФСХ .
Обяснението се отнася и е вярно на ЛХ.
Може би е  Лапсус калами
Случва се Grinning

Общи условия

Активация на акаунт