Секцио в МД-Варна

  • 653
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте мами раждали секцио в МД-Варна,
На 20.12 ми е насрочена датата за секцио там и въпроса ми е следния какъв багаж да си взема.Питах акушерката какво да си нося,а тя ми каза само 2-нощници,чехли и тоалетни принадлежности.Ако някои може да ми помогне със съвет какво друго ще ми е нужно ще му бъда много благодарна!!!

п.с.Ако има желаещи да разкажат как протича всичко да разкаже...Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 170
Нищо друго не ти трябва , можеш да си вземеш само допълнителни превръзки .

# 2
  • Мнения: 745
хората са се постарали да не те притесняват с излишни подробности!!!само това ,което ти е писала е достатъчно.вземи си повечко бельо.аз си бях взела бутилка вода,ама се оказа че там и това дават,даже ме подканяха да пия повече течности за кърмата.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 204
Привет!  wavey
Наистина това което ти е казала да вземеш акушерката е напълно достатъчно.
За раждането- с две думи.Приемат те, подготвят те, слагат ти упойка/ зависи ти каква си си избрала/.Ако е спинална ще "присъстваш" Grinning на раждането , ако е пълна ще ти го донесат да си го видиш като излезеш от упойка.Аз родих на термин, с непланирано секцио и спинална упойка.Доволна съм от отношението.Бебчето ми го показаха 2 мин. след като го изкараха- изкъпано и увито с пелена.Дадаха ми да го целуна.Ей тая целувка, каточе ли и сега я усещам на устата си.На следващата сутрин вече ми го донесоха с креватчето. Оттам насетне започна по-трудното-изправяне, разходки, кърмене.Но всичко минава и остават само хубавите мигове.Желая ти успешно раждане и един красив, здрав малък бебок.  Heart Eyes 

# 4
  • Мнения: 814
Можеш да си вземеш помпа за кърма, че тяхните никаква работа не вършат. 

# 5
  • Мнения: 2 922
Залъгалка за бебето, подплънки за кърмачки.
Първият път тези неща не бях взела и се оказа, че са ми необходими.

# 6
  • Мнения: 1 919
аз си бях взела попма за кърма+подплънки за кърмачки..вземи си повече бельо ама свижданията са всеки ден след 16 часа  така че винаги може да ти донесат необходимото...свиждане разрешават дори и в деня на секциото..мойто беше в 11 часа и 16 часа вече имах посещение

# 7
  • Мнения: 2 616
Аз си бях купила бельо за еднократна употреба от "Штъркел" и си вземи превръзки, че те ми дадоха само 2- за първия ден, после "нямали" . Тези, които са за след раждане можеш да намериш по складчетата на Чаталджа, където продават памперси Naughty Sick

Вземи си помпа задължително. Освен, че тяхната е тип-спринцовка, в наличност имат пак само 2, те до никъде не стигат. Купи си и Лансонох, в бачалото, докато бебчо се научи да сучи се разраняват малко зърната. И Лицитин, на Валмарк, от 1200мг-той помага, когато се появят бучици от запушени каналчета. Залъгалка с кутийка ще ти трябва, евентуално, за малкото съкровище.
Капки за колики е добре да имаш също, защото Малчо имаше колики от първия ден, а докато ни дадат капки там се мъчи 2 дни детето. После му давах от нашите.

# 8
  • Мнения: 165
Благодаря на всички...
Утре е деня...
Всички ми бяхте много полезни Hug

# 9
  • Мнения: 2 922
Успех, dodii!
Всичко да мине без проблеми!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт