Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора
Здравейте на всички,
Пиша под този ник, защото влизам често във форума и повечето ме познават. Проблема си го установих след като някак си се замислих и анализирах поведението си до сега. Накратко - чувствам се ужасно.
Преди 1 година родих дъщеричка, която естествено е най-хубавото нещо в моя живот. От там тръгнаха всички проблеми - все по-осезаема липса на пари, умората, неразбирането от страна на мъжа ми, и не на последно място - качените близо 35 кг, които и до ден днешен не успях да сваля. Мислейки върху всички тези проблеми, вече не успявам да се радвам на живота и на прекрасното си дете, и се чувствам виновна.
Кажете ми какво да направя, за да направя живота си малко по-поносим?
Цитирай

област Софийска

Предполагам, че всеки се е чувствал така в един или друг период от своя живот. Аз поне със сигурност. Всичко според мен е свързано с промяната в твоя живот, свързана с раждането на детенцето. Просто целият ти живот започва да се върти около малкото същество и все по-малко време (да не кажа никакво) ти остава за теб самата. Пък и контактите с приятели са вече по-ограничени, тъй като всеки е зает със свои си дела, а ти с детето. Нямаш свободата да ходиш, където си поискаш и да правиш, каквото си поискаш. Не работиш, целият ти свят се върти около детето. Мъжът ти също ти е крив, той си ходи на работа, има разнообразие в дните си, а ти...всеки ден едно и също. Всичко това ми е познато, случвало се е,предполагам, на почти всяка от мамите във форума. Горе главата, от опит казвам, че и това ще мине, преходно явление е. Докато се обърнеш, детето ще е поотраснало и всичко ще се оправи. А относно килцата, с малко повече постоянство, малко диета и движение, ще се пребориш и с тях.  bouquet
Цитирай

Много позната история Hug
Усмихвай се по-често на живота и не пропускай първия удобен момент да почнеш работа.Радвай се на дъщеря си и забравяй проблемите по-често.Това е моят съвет. Hug
Ако искаш просто да поговориш с някого ми пиши на лични.
Цитирай

София, България

От къде си?
Аз не съм още майка, но мога да ти дам съвет.
Най-добрата ми приятелка напълня с 40 кг!!! по време на бремеността.
Започна да ходи на аерробика при Калина в The GYM в София. За 6 месеца си върна фигурата.
И не е много скъпо.
С фигурата си върна и самочувствието
« Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 21:39 от мона лиза »
Цитирай

Бургас

Много добре те разбирам.Моят съвет е просто не забравяй себе си.
Мамите са те посъветвали правилно при първа възможност започни работа,спорта повишава адреналина и отваря вратички забравени вратички на самочувствие.Излизай,виждай се с приятелки.
Не бъди само домакиня и майка.Бъди жена!!!
Пожелавам ти успех!  Peace 
Цитирай

Откъсни се за малко от ежедневието си.

Ако предимно ти гледаш детето, остави го при баща му за 3-4 часа и излез да се поразходиш. Пък току-виж мъжът ти взел по-добре да те разбира.
Купи си нещо само за себе си - ако ще и за 2 лв да е. Нещо, което да ти дава самочувствие. Ако щеш и нов лак за нокти или червило. Не забравяй да се накиприш преди всяко излизане.
Иди на фризьор и промени нещо във прическата си. Действа много ободряващо! Аз често прилагам този метод за бърза промяна Wink

Цитирай

Варна

Отслабни! Няма да ти е лесно, хубавите неща стават трудно. НО прояви воля и отслабни! Ще видиш как постепенно ще започнеш да имаш сили и за другите неща. Най-малкото-това е само период от твоя живот. Рано или късно ще се върнеш на работа и ежедневието ти ще бъде друго.
Цитирай

Отслабни! Няма да ти е лесно, хубавите неща стават трудно. НО прояви воля и отслабни! Ще видиш как постепенно ще започнеш да имаш сили и за другите неща. Най-малкото-това е само период от твоя живот. Рано или късно ще се върнеш на работа и ежедневието ти ще бъде друго.

35 кг не трябва да се свалят бързо. Поне аз мисля, че трябва авторката да ги сваля за поне 1.5-2 години, за да не си навлече здравословни проблеми.

Това е дългосрочна цел и трудно може един човек в депресия да се мотивира и да я постигне. Затова мисля, че бърза / мигновена промяна ще й подейства освежаващо, ще й помогне да си повярва, че може да се промени...  и постепенно ще стигне до идеята за отслабване.
Цитирай

София

Здравей.Много добре те разбирам, защото знам колко е трудно,когато човек е претоварен и не винаги среща разбиране.И на мен ми е трудно,защото трябва да се справям с много неща и нямам време да се погрижа за себе си.И това ме потиска. Но...

Виж една важна  страна на нещата-имаш ПРЕКРАСНО  и ЗДРАВО момиченце. Такава, каквато си си ,ТИ за нея си ЕДИНСТВЕНАТА  и ПРЕКРАСНА МАМА ,без която тя не може.За теб тя е най-прекрасното нещо , а за нея -си ти. Ето заради това трябва  да се чувстваш най-щастливата и най-значимата жена на света.Всичко друго е второстепенно.

Много е кратко времето,през което дечицата ни са мънички и само наши,много бързо порастват и в живота им се появяват и други  важни хора и авторитети и вярвам, че това "наше си " време трябва да го изживеем пълноценно.
Винаги има нещо ,което не е както го искаме, няма идеална ситуация.
Важното  е че сте здрави и сте заедно.И ти пожелавам да сте все така -здрави и заедно.  bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай

Варна

*SV*, никъде не съм казала да отслабне бързо. Още повече, никъде не съм казала, че трябва да смъкне точно 35 кг. Може и по-малко да смъкне, все едно. Важно е да се задейства, да не се задълбочава в депресията, да тръгне нагоре. А няколкото свалени килца могат да направят чудеса за самочувствието. Казвам го от личен опит.  Wink
Цитирай

От къде си?
Аз не съм още майка, но мога да ти дам съвет.
Най-добрата ми приятелка напълня с 40 кг!!! по време на бремеността.
Започна да ходи на аерробика при Калина в The GYM в София. За 6 месеца си върна фигурата.
И не е много скъпо.
С фигурата си върна и самочувствието
newsm10
Напълно подкрепям съвета. Както се вика с един куршум 3 заека:
1. ще имаш време само за себе си
2.ще се срещаш с нови хора
3. ще си възвърнеш фигурата
и 4. от спортуването и настроението се подобрява
Цитирай
Не се тревожи поне за едно ,не само ти си така .Аз даже мислех да потърся помощ,но знам че решението е 1 сам да се хванеш за косата и да се издърпаш ,както барон Мюнхаузен.Промени малко историята си ,погледния под друг ъгъл....знам че е трудно защото ставаш зависима от други хора ,но никой не може да се справи сам,когато е загубил себе си.С малки крачки тръгни към себе си.Странно е че от един човек сега сте двама с детето ти , отдай време за него ,но остави място и за себе си.Всичко минава,реката на времето никога не спира ,стани и опитай по нов начин- вече си жена, а това е най важното!Прераждането е трудно....Приеми ,че и ти си се родила отново и трябва да се научиш да живееш по новия начин....приемаш или променяш.  имаш нужда от приятел с който да споделиш ,е аз съм тук Hug
Цитирай

Бургас

Здравей , преди мене са ти дали вече достатъчно съвети как да се справиш с положението , аз искам само да ти кажа, че това че неможеш да си свалиш натрупаните килограми е следствие от депредията в която си изпаднала
Малко по малко всичко ще си дойде на мястото , наистина е много важно да успееш да си откраднеш малко време само за себе си ...
Пожелавам ти успех   bouquet
Цитирай
Здравейте отново 

Благодаря сърдечно на всички, които отделиха от времето си, за да ми дадат съвет.
Както винаги, разбрах че на всички вас може да се разчита. Настина положението в семейството ми не е розово, конкретно моето също. Мога само да се надявам че един ден нещата ще се оправят (е не и без моята помощ  Wink). Сега ми остава да се мотивирам и да направя нещо за самата себе си...иначе ще се изгубя
На всички вас мога да кажа само - продължавайте да помагате на момичета като мен   bouquet
Цитирай

София

Здравей.
Преди да родя работех на две места, тичах непрестанно по задачи, абе бях фурия, и......изведнъж си останах вкъщи, без социални контакти, без самочувствие, с много килограми отгоре.
всички съвети, които са ти дали са страхотни.
Аз също ги получавах, но не успявах да се възползвам, защото:
1. В моя случай нямаше на кого да оставя детето и за 1 час, (единствените близки са на 250 км) и сега е така.
2. Спорта ме потискаше допълнително, чувствах се много зле в залата с толкова много по-добре изглеждащи от мен жени.
3. Непрестанно се карах с мъжът ми по горе-посочените от момичетата причини и все си мислех, че той е виновен;
4. Не можех да контролирам апетита си, моите килограми бяха с 25 отгоре.
5. Като първото Laughing
На мен ми помогна хомеопатията, посетих класически хомеопат, и лека-полека за около 4-5 месеца нещата си дойдоха на местата.
Сега положението е същото, т.е. парите не са много, нямам отмяна за нищо, мъжът ми работи постоянно, но се промениха нещата в главата ми и се чувствам истински щастлива, дори и по цял ден само с детето, килограмите си заминаха неусетно, защото хомеопатията промени доста хранителните ми навици и желанието ми да се движа.
Уверявам те, дори само с разходки с количката навън можеш да спортуваш доста добре (аз на ден стигам и до 10 км!).
Пиша ти всичко това, за да разбереш, е наистина е разбираемо да си в нещо като дупка и да чувстваш, че не можеш да промениш нещата към добро.
Нека поста ми не става повод за спорове, просто споделям, не давам акъл.
Всичко е в главата - настроиш ли се позитивно - всичко се променя.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора