задавяне при кърмене

  • 3 636
  • 8
  •   1
Отговори
Често при кърмене, бебока (на 2мес.) се задавя . Около минута, много трудно се опитва да си поеме въздух, свиистейки с гърди. Ако някоя мама е имала сходен проблем, нека сподели как се оправя и от какво се получава това задавяне?

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 954
нямам опит с това, но според мен може да се дължи на две неща:
-гърдите ти имат широки канали и пускат много кърма
-бебето заспива докато суче и затова се дави

# 2
  • Мнения: X
При мен се случва често, когато е плакала и я успокоявам на гърдата.
Дърпа силно и бързо и се задавя. В началото много й се шашках, защото в първите дни след раждането ми е посинявала три пъти от задавяне с шише /вече не използвам/. Вдигаш и потупваш леко по гръбчето. Детето все по-често ще се изкашля само. Ако е по-зле, слагай по коремче. Дори да повърне, става по-бързо и му олеква. Неприятно е, но колкото повече расте, толкова по-лесно ще се справя само.

# 3
  • Мнения: 865
Случвало се и при нас да се задави ,но не и по този начин.Смени позата на кърмене.Ако гърдите ти са много препълнени ,изцеждай малко с помпича или на ръка и тогава слагай бебето.Може да се задавя от силната струя кърма.А за трудното поемане на въздух и свистенето от гърдите се консултирай с педиатър.

# 4
  • Мнения: 750
Най-вероятно млякото ти тече твърде бързо, изцеди няколко капки и тогава му предложи
Консултирай се и с лекар

# 5
  • Мнения: 2 002
и при нас все още се случва,първите 2 месеца нямаше хранене,на което да не се задави поне веднъж,като дойдеше време за хранене и изживявах малък ужас всеки път.Но с времето се израства,сега се случва ако са ми препълнени гърдите,но бебето се изкашля с по-голяма сила и не е толкова страшно.Педиатърът каза да следя за кашлица,заради възможността да развие аспираторна пневмония,ако попадне мляко в дробовете при по-сериозно задавяне.Ще мине с времето,спокойно  Peace

# 6
Момичета, благодаря Ви за бързите отговори.  Успокоихте ме - благодаря!

# 7
  • Мнения: 875
чакай и аз да те успокоя. и моят лакомник беше така в началото. прочетох във форума, че млякото тече по-бавно, когато сте в легнало положение и наистина така се давеше по-малко. пак тук прочетох, че давенето не е чак толкова страшно, колкото изглежда. малко търпение, ще отмине скоро!  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 222
Ние се давим когато го кърмя държейки го в скута ми, а когато сме легнали на леглото не се дави а излишното мляко изтича през ноздричката  Crazy Shocked в резултат матрака ми е подгизнал от мляко

Общи условия

Активация на акаунт