Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте кърмещи майчета.
Вече наистина съм се отчаяла и искам да ви питам, дали е възможно след един месец пауза да кърмя отново? Пробвах всичко възможно, което прочетох като съвети тук, но честно казано нищо не ми помага. Само като доближа гърдите си до бебето, то започва да реве и дори не засуква. А преди наложителната едномесечна пауза всичко си беше нормално. Сега се цедя и му давам кърма от шише, но честно казано това само ме прави още  по-нещастна. Някой имал ли е подобен проблем? Налагало ли ви се е да спрете да кърмите за по-голям период от време и как сте се справили след това?
Цитирай

София

Здравей, хубавото е, че си имаш кърма. Сега се въоръжи с много търпение и здрави нерви. Моята калпазанка по едното време опита да се наложи за шише (дохранвах я с изцедена кърма). Аз правех така - подготвям затопленото шише, настанявам се удобно, изчаквам я да огладнее (но не да освирепее от глад защото тогава вече става страшно) и предлагам гърда. Тя естествено се врътва все едно, че ще я тровя. Тогава давам шишето...и нейно сиятелство засмуква. Като се поуспокои внимателно издърпвам шишето и тиквам зърното пред устата. И тя засукваше. За 3-4 дни всичко се оправи. Но не съм правила такива паузи само на шише. Няма и ден , в който да не е сукала от мен  newsm78 Дано този трик да ти помогне.
Дано някой друг, който е имал период с хранене само от шише да се включи с някоя друга хитринка.
УСПЕХ!  Hug
Цитирай

София

Първия месец и половина бяхме на шише. Почнах първо с нощните кърмения, вместо шише предлагах гърдата..пое я без проблем...през деня ако се цупеше давах от шише и така постепенно си минахме на гърда, но гледах предимно в полусънено сътояние да я кърмя. По време на стачката, пищеше само като ми видеше гърдата и се бях отчаяла, тогава правех това което vmitkova ти е обяснила с шешето, но аз го правех с бибата...гушках я и й давах бибата, после вадех бибата и слагах гърдата...номера минаваше до време. Като почна и той да не минава смених позата..в началото се надвесвах над нея..абе като крава и така си цокаше без проблем...за около 2 седмици нещата се оправиха и пак почна с охота да суче. Трябва просто да си много търпелива...аз бях на ръба да се откажа да кърмя...защото само като я гушнех за кърмене пищеше...ужас...направо. Но се справихме...Успех и търпение...ти пожелавам.
Цитирай

София

vmitkova е дала много добър съвет.

Аз само да допълня, че като огладнее и дадеш първоначално шише/биберон, може преди да тикнеш цицата, със свободната ръка някакси да стимулираш потичането на млякото от нея (цедиш малко, колкото да тръгне млякото). Така бебето ти ще започне направо да суче и няма да има "празен ход" (някои бебета, свикнали с шишето понеже си тече веднага млякото се изнервят от това, че трябва "да се потрудят" за да го накарат да потече от гърдата).
По-нататъка вече ще отпадне нуждата ти да предизвикваш млякото...

Бъди търпелива и не се отказвай, може би няма да стане бързо, но дори и след месец, пак ще е много по-добре, отколкото да се откажеш. Имаш нашата подкрепа.

Дано да се включи още някой с опит в тази насока...
Цитирай

Въобще не искам да се отказвам, но просто се чувствам ужасно като започне да реве само като го доближа. Пробвах и варианта да го кърмя докато е сънен но пак не засука. Май ми остана само варианта със силиконовите зърна...Просто паузата беше наистина голяма. През този период съм го пробвала само два пъти да го кърмя(въпреки че ми беше абсолютно забранено) и засукваше без проблем, но това беше в началото, може би около десетия ден. Сега вече, просто имам чувството, че не знае какво да прави.
Цитирай

София

Нищо, бе, ребусче, нищо че плаче, не се отказвай, може да се сети какво се иска от него...

Ето, сетила си се за силиконови зърна, ми пробвай, пробвай всякакви начини, които ти хрумнат, аз вярвам, че ще засуче.

Всеки път като иска да яде му предлагай първо да суче, независимо какъв резултат.

Може пък да е сърдито бебето и така да си изразява обидата (винаги съм вярвала, че бебетата чувстват точно като нас), а не някакви нищо не разбиращи парчета. Решението е просто да си търпелива (нали знаеш като ти е сърдит някой колко дълго трябва да го коткаш, че да му мине)
имаш цялото време пред себе си, не гониш срокове, така че продължавай да опитваш.
Цитирай

Не, че не знае какво да прави, ами му е по-лесно да пие от шишето, не се безпокой - през моите две кърмачески стачки ми идеше да  рева с бебо, когато доближеше гърдата, много ми беше мъчно, ужасно, мислех, че гладува, нооо се справих. Не се отказвай! Той все пак не е много голям - т.е. по-близо е до "първородния" си инстинкт за сучене. На скоро имаше тема дали може да се научи май 9-месечно бебе отново да суче, може да  я потърсиш, там имаше идеи.
Цитирай

София

Моя приятелка научи бебето си да суче отново точно на вашата възраст с помощта на силиконови зърна. Преди това доста време го хранеше с шише. Опитай Hug После махна и силиконовите накрайници.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.