Алкохолик ли ще е таткото?

  • 4 471
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Не се отчайвай мила !Аз също ще подкрепя майките, които казаха да ме отлагаш, а да действаш.Само мога да предположа колко уплашена ,безсилна и отчаяна се чувстваш.Но за твое добро -не отлагай разговора-ако трябват и заплахи -направи го .Ако продължава така  -събери си багажа и се махай.Дай време и на него и на себе си да помислите .

# 16
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ако сега при неродено дете и в началото на общия ви живот дави проблемите си с алкохол,то какво ще стане когато се появят истинските проблеми в живота?

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 14:24 от juliana

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Е, детето е факт, така че не шашкайте жената! Според мен е много стреснат, но това не е гаранция, че винаги ще е такъв. Мъжете по-трудно стават бащи, осъзнаването при тях изисква време. Моят съпруг е правил също големи идиотии, но сега като си ги спомни сам си дава оценката "идиот" за тях. Ако аз съм на твое място бих го оставила наистина на мира за малко, няколко дни, и ще опитам да се успокоя. После ще поговорите отново. Надявам се да решите проблемите скоро!

# 18
  • Мнения: 2 070
объркан е и се страхува за поетата отговорност.
но това не го оправдава. Naughty
държи се детински а самия той ще става татко

# 19
  • Мнения: 1 655
И аз подкрепям момичетата които те съветват да говориш с него. Просто кажи, че не издържаш повече с това положение. Все пак носиш дете и ти трябва спокойствие, а не сълзи и лоши мисли. Не отлагай! Говори с него при всяка удобна възможност.

# 20
  • Мнения: 2 000
Ох, не знам. Аз имам алергия към алкохолици. Вуйчо ми беше такъв, баща ми също пиеше доста преди години. Имаше периоди в които пиеше с дни. Беше кошмар, не знаехме кога и в какво състояние ще се прибере.
Поговори с него и ако няма резултат по-добре се разделяйте навреме за да не страда и детето после.

# 21
  • Мнения: 3 675
Според мен не нормално това.Вярно е,че има мъже, които пият повече, други по-малко.Но на мен това ми намирисва на алкохолизъм. От алкохолът отърваване няма.Поговори с него, попитай го защо се прибира така навкасен.Аз като си помисля, че моят допреди 5-6 години всяка вечер е обръщал поне по 100 грама водка ми става лошо.Вече не пие изобщо, като изключим по една бира през вечер, която си разделяме.

# 22
  • Мнения: 256
Мисля, че писах по-горе, че сме говорили вече, всеки път обаче завършва еднакво, т.е. без никакво обяснение,човека просто си има проблеми и не иска да споделя. Въпреки, че снощи всичко се размина с 2-3 бири  Confused , а и днес се държи чудесно, но отново си мълчи. Виждам как всички пишете да говорим, но това е нещо многократно правено. Не ми се иска да се превръща в практика подобно връщане вечер, той много добре го знае, но сам казва, че каквото си реши, това смята да прави, въпроса е как да го накарам да разбере възможно най-бързо, че утехата за каквото и да е не е в алкохола, а би трябвало да е в семейството. Ето това не иска да чуе. Затова ми е толкова болно, а иначе, разбира се си го обичам, грижовен е и мил, едва ли по-добрият вариант е да лиша детето си от баща му.

# 23
# 24
  • Мнения: 1 008
И аз имам алергия от алкохолици, пиянщини и темподобни. Не искаш да поставяш ултиматум, но след като не става с разговори, прибегни към действия.  Ако оставиш нещата така, никога няма да имаш много работи, най-вече сигурност.

# 25
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
....... но сам казва, че каквото си реши, това смята да прави, въпроса е как да го накарам да разбере възможно най-бързо, че утехата за каквото и да е не е в алкохола, а би трябвало да е в семейството...


Ето това не ми звучи добре. Не и когато сте двама, и на път е и трети човек. И за детето ли така - каквото реши, това ще прави?
Решенията се взимат и от двамата.

# 26
  • Мнения: 2 000
... едва ли по-добрият вариант е да лиша детето си от баща му.

Според мен пък по-добре е без баща отколкото баща-алкохолик. Защото алкохола води и до агресия, а това вече е много лошо.

# 27
  • Мнения: 3 146
Не зная кое е по-добре... Може би е най-добре, след като не иска да говори и ти е казал, че ще прави, каквото си реши (изказване, което е доста брутално и безотговорно), просто си вземи багажа и се махни за два месеца, например, ако има къде да идеш. Кажи му, че щом не иска да говорите, значи не смята, че ти можеш да му помогнеш в проблемите и няма нужа от подкрепа, но че ти ще имаш нужда от неговата подкрепа и не знаеш дали ще можеш да разчиташ на нея, когато дойде моментът. Пак ли ще се срине? Кажи му, че му даваш време да преодолее нещата и да реши какво иска да прави със себе си. Без да се разделяте окончателно. Но е нужно драстично действие, според мен.

# 28
  • Мнения: 2 270
... едва ли по-добрият вариант е да лиша детето си от баща му.

Според мен пък по-добре е без баща отколкото баща-алкохолик. Защото алкохола води и до агресия, а това вече е много лошо.

 Peace

# 29
  • Мнения: 219
според мен събирането на багажа не е решение в този момент,само ще ти стане още по тежко,а това не ти е нужно сега. На първо място хората пренебрегват факта,че ти обичаш този човек,а веднага се хващат за думата алкохолик. Аз скоро имах такъв проблем и мисля че това ще е преходен период  ,всеки приема новостите и отговорностите в живота си по различен начин.

Общи условия

Активация на акаунт