4 месечно бебе не спи през деня??

  • 3 062
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте,
Имаме следния проблем. Откакто сина ми навърши 3 месеца, започна да не спи през деня. Без да преувеличавам, от сутринта в 6-7 като се събуди, до вечерта в 9-10 като легне не заспива през деня. Ако успея да го приспя то дремва по 15тина минути и се събужда. #Cussing out
Като цяло е доста енергичен  и емоционален, нервак си е. Въпроса ми е какво мога да му давам да го успокоява?!?!
Пием сега Chamomille vulgaris 30ch, но резултат не мога да кажа че има. Мисля от утре да му давам чая от лайка на Хип, въпреки че досега нищо не е пил или ял освен кърма, включително и вода.
Но просто не се издържа, спи му се, а не може да заспи, започва да плаче от умора и от това че му се спи и става един затворен кръг...Може и 2 часа да плаче но не заспива.
Моля дайте съвет!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 343
а пробвала ли си да го приспиваш в количката?и ние имахме сходен проблем,не искаше да заспива с часове,но откакто се сетих да използвам количката и вкъщи и аз съм по-спокойна...а ако се събуди след 15мин в нея,продължавам да клатя упорито и така изкарва към час и половина.Успех! Peace Peace

# 2
  • Мнения: 403
И ние сме така.Погледнах в устата и видях зачервени венци и на 2 местаса тръгнали зъби. Mr. GreenВсяко бебче е различно.

# 3
  • Мнения: 2 960
 за мен честно казано това не е нормално no ,наистина  ама проблем Rolling EyesИвченце...има едни хомеопатични хамчета  за спокоен сън .Казват се Дормикинд.Опитай ,но на четири месеца да не спи детето то направо си е ужасТ ScreamЕдва ли чаят от лайка на Хип ще даде ефект ,по важно е да се разбере причинат за това нежелание на бебо да се отпусне и да заспи.На тези месеци трябва да спите поне 4-ри пъти на ден за около час и едва тогава дългия сън.Моят син е на 8м. и половина и спи три пъти по час....така е спокоен ,храни се добре.....не си представям как би нервничил и си представям как щеше да се дере от умора .......ние също вадим зъби ....но.....не може от това да не спи бебето. Не.. bowuu.потърси съвет от специалист

# 4
  • Мнения: 745
най-добрият начин за приспиване на бебо е разходка на вън.ама сега си е доста студеничко.бих те посъветвала да отваряш по честичко прозорците!

# 5
  • Мнения: 2 197
По принцип ако го разходиш за 1 час в това време ще заспи или в количката или като се върне. Няма нищо да му стане от студа. А въздуха е полезен за него.
Аз лично никога не бих дала успокояващи капки или нещо подобно - ще пие достатъчно лекарства цял живот. Има по-енергични деца. Определено това не е проблем.

# 6
  • Мнения: 168
Олеее и ние сме точно така..
И като не може да заспи се почва един силен рев.. Затваря очички и плаче ли плаче. Нищо не може да я успокои, докато не се нареве и заспи за 10 минути.

А не се спира по цял ден да ритка, да се извива милата. Най много 10 минути може да стои в едно положение. По цял ден сме от леглото на комота, разходки прави, седнали за малко на дивана, пак прави .. много се нерви и изпъва, изпъва.. Rolling Eyes Rolling Eyes

И аз се чудя нещо грешно ли правя.
 

# 7
  • Варна
  • Мнения: 567
Ивче, и моя става много крив преди да заспи, има моменти в които му се спи две не вижда, а не спира да нервничи!
Аз предполагам че е от зъби, като му намажа венците и се успокоява и се унася!
Можеш да пробваш!

# 8
  • Мнения: 2 336
Аз мога да те успокоя, че големият ми син не спеше най - редовно. Не беше не етапи, просто не спеше. Цял ден. И в количката на вън и след клатене и след хранене. Беше просто ужасен. За сметка на това и през нощта пак не спеше.
Явно има такива деца. Искрено се надявам, че при твоето това е период и ще отмине. Защото вярвай, ходих като дрогирана.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Между 3 и 5 месец Симона беше същата - заспиваше 2-3 пъти за по 10-15 минути, беше превъзбудена, нервна, много плачеше.

Започна да забелязва света около себе си, откри, че има ръце, с които може да посяга, да държи, да си дрънка с играчка, явно имаше много желания и емоции и това й създаваше проблеми. Беше много труден период, но премина!

Здрави нерви, много гушкане, стискай зъби - ще премине! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 628
Не мога да си представя даже какво ти е, ако дъщеря ми не заспи 2 пъти на ден, става толкова кисела, че не се издържа. Аз поне я приспивам сутрин докато суче и често си лежа до нея, докато се убедя, че хубаво е заспала - 15-20 мин., иначе се буди, ако стана по-рано. Следобяд сме всеки ден в парка и по 2 часа разхождам с количка, независимо от времето (май само камъни досега не са ни валяли  Mr. Green, иначе дъжд и сняг си е редовно, но тя си спи под покривалото, а аз с чадър, много полезна гимнастика), иначе у дома ще спи само 1/2 час, тъй като следобедното спане винаги им е по-трудно. Пробвай навън, студа е полезен за тях, добре облечен нищо няма да му стане.

# 11
  • Мнения: 74
Моя Камен също е на 4 месеца и е много труден със спането. Обикновено спи по 30 мин преди или след ядене. Но напълно те разбирам, защото и на него му се спи, а н може да заспи сам. Аз правя някое от следните неща - дондуркане на ръце с гръб към мен (т.е. той гледа наоколо) и в ритъма на някоя песен му шъткам (в смисъл шшшшш, предполагам се сещаш); легнал до мен, по възмовност със залъгалка в устата (той изобщо не я обича) и го галя по челцето или по главичката и му пея нещо нежно; на гърда - този метод е почти безотказен, ако му се спи дори и да е ял преди малко, успокоява го много гърдата; и естествено, ако времето позволява ( да не вали силно и да няма мъгла) - разходка навън - ако му се спи, само като усети че излизаме от входа и е откъртил и така мове да откара и няколко часа.Но ако си седим в къщи е мъка голяма.
Той и като по-малък му беше проблемно спането - все в ръцете ми спеше, защото иначе не иска. Но и нощем не мога да кажа, че има здрав сън. Буди се по няколко пъти - тогава успокоението е само на гърда.
Надявам се като порасне да е по-добра ситуацията.

# 12
  • Мнения: 593
И моя син беше така, без видима причина (зъби и т. н.) Унася се по няколко пъти на ден за 20 минути. Дръж се, такова е детето, ще се оправи след някой, друг месец!

# 13
  • Мнения: 622
И ние като Ним...Мисля,че това е временно така че не се притеснявай.  Peace

П.П. мойта дъщеря винаги заспиваше в колата или на разходка в количката.

# 14
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
иви моя спи 3-4 пъти по 30 минути,но ве4ер е ужаса,буди се по 100 пъти и няма и 4ас сън за мен.мн е гадно,дано го израстат.

Общи условия

Активация на акаунт