Има ли лек за сухата кожа?

  • 1 246
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Не знам вече какво мога да направя със сухата кожа на почти 4 годишния ми син.Такава му е кожата откакто се е родил, единствено през летния сезон се подобрява.Като бебе съм го мазала със зехтин по 3-4 пъти на ден, с мас пробвах но се изрина.Имаше атопичен дерматит,заради който смених доста мазила-Меналинд,Мустела,Еудермол и още сигурно има-не ги помня вече. Сега го мажа с тоалетно мляко след къпане, но ефекта е за няколко часа- а при сухата кожа е противопоказно къпането всеки ден.
Ако някой има някаква идея-нека пише-съвети приемам всякакви....

# 1
  • Мнения: 2 082
д-р Birdie ми препоръча А дерма.ако искаш се консултирай направо с него http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=34.0

# 2
  • Мнения: 175
Благодаря ти за отговора, нано, ако може някой да се включи със рецепта от алтернативната медицина Hug Hug Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Ние също сме с много суха кожа и А-дермата не ни помага

# 4
  • Мнения: 175
Няма ли мами на дечица със суха кожа?

# 5
  • Мнения: 1 208
Моето, дете също е със суха кожа,  както и аз съм с такава. Лятото наистина нямаше никакви проблеми, но както застудя стана пак доста суха, на моменти има чувството,че му се напукала около кръста където е памперса. Миналата зима го къпах с Линола Фет. Сега мисля да взема пак да пробвам с него. Даже от известно време исках да пусна  теме с анкета за връзката на сухата кожа и това дали детето е преносено или родено пред термин, тъй като като се започне, от мене, майка ми и сина ми, както и детето на една приятелка всички сме родени около 8 дена след термина и всички сме със суха кожа.
Извинявам се на авторка че се намесвам в темета и с този въпрос, но би ми било интересно да науча при вас как е.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Мойто дете е родено 2 дена преди термин и е с много суха кожа,както вече писах по-нагоре.Къпя я с душ-олио,мажа я всеки ден.Навън с кремче срещу вятър и студ и сме закрепили положението

# 7
  • Мнения: 175
Моят син е роден една седмица преди термина, предизвикаха ми раждането защото плацентата била остаряла.Явно не там е причината за сухата кожа.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И Тери е с много суха кожа/аз също/,но е родена 3 седмици по-рано.Съжалявам,че не мога да дам съвет за справяне с проблема,но и аз не мога да се справя с  него.

# 9
  • Мнения: 15 379
За къпане при много, много суха кожа безотказно помага немска медицинска козметика, казва се Линола Фет - олио за баня. Продава се в аптеките, става и за съвсем малки бебета и разбира се за възрастни. Сипва се във ваната или се ползва под душа, продава се с мерителна капачка. Има и крем - Линола фет, мисля, че ще свърши работа за мазане след баня и за откритите части при излизане навън. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз родих 3 дена преди термина, но детето ми имаше симптоми на преносено - ниско тегло, сгъстена кръв и много, много суха кожа. Мажа го с мас и забелязвам, че му помага. Но маста  е чиста, а не с пръжки и други примеси.
 Аз искам да питам какво да правя с люпещата се глава на детето. Знам, че е нормално, но не знам какво се прави

# 11
  • Мнения: 341
Ох,ако има кажете и на мен,че вече ми писна дая мажа по 4 пъти на ден,отпуснали се и излизат лишейте имаме АД,а сега е студено и това постоянно разсъбличане ме притеснява.Няма да ви казвам и на нея колко и е писнало,надявам се да го израсте.Родих я 3 дена след термина,но досега никой от всичките лекари при които сме ходили не е казвал да има връзка с преносванете.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Цитат
Аз искам да питам какво да правя с люпещата се глава на детето. Знам, че е нормално, но не знам какво се прави

Аз мазах няколко пъти със зехтин и след като постои малко разресвах с гребенче.Имаше някакъв ефект,но после забелязах ,че след миене на косичката люспичките падат много повече когато са се накиснали само от водата.И така след няколко разресвания с гребенче или четка/бебешки/Тери се изчисти.

# 13
  • Мнения: 809
A-Derma е чудотворна. Направо не можах да повярвам.
На Стефчо му изписаха за суха кожа (суха, чак с рани). От две мазания всичко изчезна. Мазах го около седмица, въпреки че кожата му се оправи на втория ден.
И сега от време на време го мажа с A-Derma. Има и душ гел за баня. Само с него мия Стефчо - така кожата му изобщо не се изсушава.
Скъпичък е кремът, но си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт