Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ако бебето ви е само със зачервено гърло с какво му го мажете или какво му давате да пие?
Цитирай

Белгия/София

Давам му да смуче лечебни пастили.
Цитирай

Какви са тези лечебни пастили?
Цитирай

Белгия/София

Най-различни продават, във вид на таблетки, бонбонки. Аз взимам на Исла касис, много му помагат.

Цитирай

Бургас

Няма ли опасност да се задави бебето.
Цитирай

Бургас

Ако бебето ви е само със зачервено гърло с какво му го мажете или какво му давате да пие?

Бих го завела на лекар..има и добри хомеопатични хапчета който помагат.
Цитирай

София

Ти сама ли видя, че е зачервено? Това, което е показала Блонди, или други подобни лекарства в такава форма не стават за 7-месечни бебета, вероятно го пише и в нейната листовка. Естествено, че има опасност от задавяне.
Заведи бебето на лекар, може да настинка, може и да е бактериална инфекция, самолечение при бебе не се прилага.
Цитирай

В нашия малък град няма лекари хомеопати за съжаление. А че  гърлото е зачервено просто го видях като го накарах да си отвори устата. Кашля от време на време, но нищо друго. Затова не съм посетила лекар все още. Но не ми се ще да се доразболее разбира се. Давам му витамин С и калций-стандартните за такива случаи, които и да отида на лекар ще ми предпишат. Мисълта ми беше дали знаете някое домашно средство за облекчаване на болката в гърлото му защото предполагам че го боли.
Цитирай

София

Нашата лекарка досега за зачервено гърло без температура не е предписвала нищо, освен чай от лайка с малко захар /билките се усвояват по-добре от организма ако са леко подсладени/. Само това съм правила да облекча гърлото. Щом кашля наистина го заведи при педиатъра да чуе гърдичките.
Цитирай

На мен за зачервено гърло и кашлица са ми изписвали Стодал сироп и Хустагил сироп до сега.Но лекар ми ги изписва,аз при червено гърло и кашлица я водя да я видят.
Цитирай

София

На нас ни дават Меркуриус солубилис по 5 гр. на 2 часа и мажа гърлото с Хексорал. Бебето или баткото е с червено гърло?
Цитирай

Стара Загора

и моето бебе сега е с червено гърло и кашли. Ходихме при педи и ни изписа Мукоплант на ДОКТОР Тайс. и чай от лайка.
Цитирай
Аз на големия ползвам тандем Верде  за пръскане и много ми помага с няколко пръскания и всичко е ОК .За малкия давам витамин С  по едно на ден и от аптеката тези черните капки за бебета, за хрема кадема и така ни минава, но като няма температура само се от кашля и леко започване на козлето да тече .Така се оправяме засега.
Цитирай

Sofia

Аз на големия ползвам тандем Верде
 newsm78 Не е ли тантум верде?
Цитирай
Извинявам се! Тантум Верде да.(грешка)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.