Когато децата не виждат баба и дядо

  • 10 662
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Прекратих всякакви контакти на детето ни с родителите на мъжа ми.
Причините не са една или две,а безброй в продължение на години.
От половин година детето не е виждало баба си и дядо си.
След поредния сериозен скандал взех това решение.
Не може да ме обижат в очите,да говорят глупости на всеки по мой адрес,а да искат да ми виждат детето.
Да се извинят нямат и намерение.

Исках да попитам дали има и други,които са взели  това решение.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 00:49 от Sonnenschein

# 1
  • Мнения: 791
Хммм, определено не ти е било лесно да вземеш това решение  Tired

Когато се омъжих започнаха конфликтите с моя баща, говореше, че щял да направи всичко, за да се разведем и аз съм щяла да си гледам сама детето  Shocked  Тогава си мислих и приложих в действие тотално отдръпване и максимална дистанция.
Нооо... мина се време, нещата се пооталожиха, трудно ми е да забравя много неща, но като виждам как децата се радват на дядо си и ... просто му дадох шанс. Казала съм му, че от него зависи какво ще е отношението на децата ми към него и ,ако го пропилее, да не ме вини мен. Сега дори си позволих на два пъти да му ги оставям на "дедин дом"  Mr. Green  и се справиха чудесно /но са минали 7г. от кулминационния момент в отношенията ни/.

Ситуацията е трудна, в която си попаднала. Но важното е ти и семейството ти да се чувствате спокойни и задружни. В никакъв случай не се чувствай виновна за решението си. Има време, детето расте и само ще вземе страна.
За мен е важно да не намесвам децата в миналите ни спорове с баща ми, защото те може би пък ще успеят да създадат съвсем друг вид връзка и отношения с дядо си  Rolling Eyes  Но и това зависи от хората, които участват в конфликта  Wink

Ще ми бъде интересно да разбера и други мнения по темата...

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Аз точно не съм го вземала това решение, но преди много време детето си го взе само  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 32
Детето ми е много малко,за да може само да вземе това решение.
Но думи като глупава,наивна,истерична,интригантка да ми се казват в очите и да искат да ми виждат детето.Как може грам съвест да нямат.
Сега реват и се тръшкат пред мъжа ми,да им водел детето,а като бях бременна,не пожелаха ни веднъж да попитат не  за мен,поне за детето.
Нито за снаха ме искаха,нито се радваха,че синът им ще става баща.
Дадох им шанс,поднових контактите,допуснах ги до дома си,до детето си.
Но ми се качиха на главата,със съвети,с мешене в отношенията,с лоши приказки.
Да не съм луда да им давам детето?
Та те нямат грам поне заслуга.
А са твърде горди да се извинят.
Много съжалявам за мъжа ми,че е между чук и наковалня.
Но не мога да правя повече отстъпки.
За да сме в къщи наред,не желая да ме притесняват повече с присъствието си,защото наистина ще изпадна в нервна криза.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 01:42 от Sonnenschein

# 4
  • Мнения: 3 423
Извини ме, но си ми смешна, дечко!

# 5
  • Мнения: 25 441
Това дете, освен твое, е и на мъжа ти, нали? Или греша?  Thinking

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не създавай от нищото - герой, е казано.
Хубави-лоши, като ги държиш надалеч, стават невероятни прекрасни и интересни.

Сигурна съм, освен, ако няма някакви изкривявания от средата (в този случай се съмнявам), че може да бъде открит начин за контакт, поради горната причина.

# 7
  • Мнения: 36
А мъжът ти как приема създалата се ситуация? Подкрепя ли те в решението ти?Ако да -тогава всичко е наред ,но в обратния случай не си заслужава да си развалите отношенията заради глупостта на родителите му.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По този начин наказваш не само тях, но и детето си. Освен това смятам, че нямаш право да го правиш- това дете и на синът им, не само твое.
Всяко дете трябва да има контакт с баби и дядовци, освен ако не се държат гадно със самото дете.

# 9
  • Мнения: 47 888
и аз вече съм в това положение, свекър ми не е виждал никога малкия, но по негово си желание, а свекърва ми след няколко изказвания че ще си има други внуци и тия не я интересуват, както и след множество други изцепки по отношение на децата( да ги наречем злополуки) , вече има червен картон, по настояване на мен и на синът й
майка ми пък е далеч, но също се ограничава само със снимки и радване за половин час на децата, и толкова
не искам да ограничавам и спирам децата, но пък и не съм длъжна да ги събирам с хора, които явно не се интересуват от тях, правят лоши изказвания за нас и дори за тях и по никакъв начин не се съобразяват с тях

# 10
  • София
  • Мнения: 175
Правилно си постъпила.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 423
и аз те подкрепям
права си
прекалили са
и доколкото чета от контакта с тях детето няма ,какво да спечели
щом отхвърлят теб ,нямат право да ти искат детето
дръж мъжа си на твоя страна,не се карай с него,мило го убеди, как ти си жертвата
само ако се извинят и променят отношението си към теб можеш да помислиш да ги допуснеш до детето си

# 12
  • Мнения: 2 336
Ние също сме имали много конфликти и често ми се е искало да постъпя по този начин. Но това според мен си беше чиста проба отмъщение. Особено в нашия случай бабата и дядото много обичат внучето и щеше да е престъпление да го дърпам. Не съм го пускала с присипване до като стана на 5, но не съм пречела да го извеждат и да го виждат.
Все пак на първо място трябва да се мисли кое е най - добро за детето.

# 13
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Ако бях на твоето място бих постъпила като теб. Но, детето ти няма ли други баба и дядо, които да компенсират? Честно казано има много родители, които поради една или друга причина не могат да поддържат контакти с родителите си. Разстояние, конфликти и т.н. Децата пак си израстват. Лошото е, че ти се лишаваш от тяхната помощ. А каквото са си дробили, такова ще си сърбат. Ако аз чуя нещо подобно по мой адрес да се говори пред  дъщеря ми, даже няма и да се замисля. Щом не ти помагат, а само настройват детето срещу тебе, не виждам смисъл да ходи. След години то само ще прецени, но щом като е толкова малко ми се струва недопустимо да слуша лоши думи за майка му. Но, ти не си го слагай толкова на сърце. Гледай си само семейството.

# 14
  • Мнения: 83
Правилно си постъпила и аз съм в същото положение и пове4е нямам намерение да правя компромиси !!!

Общи условия

Активация на акаунт