Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

в село на завоя преди Шенген

Момичета,
октомври ще ви посещавам. Ще минем на разходка през Аризона, Невада и Калифорния
Интересува ме инфо особено ако има от тия щати.
1. Колко струва обществена пералня - все ще ми се наложи да пера, а на ръка няма как да стане като сме само по мотели и пансиони
2. Какво е времето през октомври по тия места. Все пак ще пътуваме с автобус за 2 седмици и искам да знам колко и какви дрехи ще са ми нужни
3. Колко струва вечеря в нормален ресторант - може пицария, може китайски, но в никакъв случай от типа на МакДоналдс
Да свиркат мами от Финикс, Лос Анжелис и Сан Франциско

Може да ви се вижда малко рано, амам искам да си оправя бюджета дотогава, нали сега долара е много евтин Wink
Цитирай

На пода

Оле-лe, Деби, колко отдалече си го замислила...  #Crazy Ти плануваш вече като немците и нищо не оставяш на случайността.  Laughing
Аз заминавам след има-няма месец, ама още не се бях замислила по такива практически въпроси. Е, времето съм го проучила разбира се за да си планувам пътуването в подходящ сезон. Но за останалите неща все още съм в неведение и ми се струва че имам още много време. Но това с обществените перални хич не е лоша идея. Аз тъкмо се бях притеснила, защото ние сме двама и сме за цял месец там. Ама нали тука не ползвам обществени перални и съвсем ми изхвръкна от главата че там има такива неща. А сега покрай тебе, тъкмо и аз ще се сдобия с инфо. Flutter
Цитирай

САЩ

Не съм от Финикс, Лос Анжелис и Сан Франциско, но все пак:
1 - Ако ти ще переш на обществената пералня, $1 на пералня, $1-1.50 на сушилня мисля. Ако ще даваш да ти го перат - не знам.
2 - не знам, дай search на "year-round temperatures" и името на града. Ето какво изрових за SF:
http://www.san-francisco-tourism.com/san-francisco-weather.htm
3 - Храна в ресторант - основното ястие можеш да очакваш да струва от $8 до към $30, appetizer - $4-10, безалкохолно $2, бира $3-4, чаша вино около $5.
Цитирай
Аз да ти кажа за автобусите. В повечето (нямам поглед над тези в щатите дето ще ходите) пускат климатиците на студено.
Става въпрос за тези междуградски и междущатски автобуси.
Така че вземи връхни дрехи. Въпреки, че вие сигурно ще сте в туристически автобус и ще можете да казвате каква да е температурата. Thinking
Цитирай

Благодаря ви момичета за отзивчивостта
Една питанка още за обществените перални - с какъв прах работят - собствен или техен, има ли избор ако е техен и разполагат ли с омекотители или и това трябва да си нося
За автобусите - не знам с какъв ще пътуваме, но е организирано пътуване. Преполагам че ще се съобразяват с нас за температурата. Познайте ако е много студено колко добре ще мога да пея - сопран съм и при простуда ме удря първо в гласа Mad
Ще изнасяме концерт в Финикс и после още един в Дисниленд в Л.А. и за край един Сан  Франциско.
Понеже знам че е пустиня, за това питах за климата. По принцип знам че нощите са много студени там, та да знам горе долу какво темературни разлики да очаквам
Цитирай
При нашите перални има машини, от които си вземаш прах и омекотител. И те работят с 25 цента. Има и машини за тези 25 цента Very Happy слагаш си банкнотата и ти пуска центовете.
Цитирай

А къде по принцип се намират такива обществени перални?
Вярно че е Америка, ама то там е една пустоош и някак не мога да си представя по малките градчета да има такива разкоши
Цитирай
Ще се изненадаш как за всичко е помислено и се притесняваш за излишни неща. Обикновено пералните са на големи плаци с магазини и няма да ти е проблем всичко да намериш. Най-вероятно обаче там където ще спите ще има перални , които са на самообслужване и в тях ще намериш всичко необходимо.
Пример: Невада..., пустиня... нищо наоколо. Спираме на бензиностанция с магазин разбира се. Вътре паднах направо. А би трябвало вече да съм свикнала:)
Подредено , чисто ,(от рода на бълг "фантастико") В смисъл всякакви стоки има. Обособен кът с микровълнова, кафеварка с кафе и разни хубавини за спрелите . Тоалетната от чиста по-чиста, че и баня с душ-кабина за желаещите.
 Очаквайте продължение....
Цитирай

Цитат на: Niki1
Навсякъде има перални, не се шашкай:) А в хотелите няма начин да няма:)Не взимай нищо за пране, за да си правиш багажа по-тежък.

Не аз имах предвид оттам да си купя ако сое налага а не да мъкна по самолета че да ми стане багажа после само на мехурчета Wink
Доста ме успокоихте
Не съм посещавала досега Щатите и съм малко притеснена, че и английския ми куца нещо напоследък, та ще трябва да залегна малко над речниците Embarassed
Цитирай

А как се пресмята разликата между Целзий и Фаренхайт че нещо не мога да вдяна
Цитирай
Ами аз обикновено смятам така:
пример:
70Ф
70-32=38
38/2=19С
горе-долу става
Ето ти точен ориентир
80=26
90=32
100=37
110=43
Цитирай

Значи формулата е малко оплетена, но ние сме си я опростили и дава същия резултат с 1-2 градуса най-много разлика.
32F - 0C
Аз смятам така (температурата по Ф - 30) делено на 2.
Например: 100 градуса - 30 /2 е 35 по целзий.
В момента нашият термометър показва  55F и 13 по целзий.
(55-30)/2= 12.5, значи горе-долу съм уцелила:)
Цитирай
В Невада през май през деня беше 42 в полунощ 30.
Но в хотела климатика бичи здраво и може да настинеш. Хотелите са различни от тези в Европа- мнооого по големи стаи и телевизори:) И като ти казват мотел не си представяй тези от филмите- неугледни и гадни. Вярно е , че има и такива. Но повечето са доста добри и с много добро обслужване.
Храната е за много по малко пари от аналогичните в Германия. Всичко ще е наред.
Цитирай
За Сан Франциско. Времето в самия град е много различно от това в околностите, защото града е на океана. Ти споменаваш , че ще сте в околностите , което по отношение на времето е по-добре. Октомври си е като късно лято. Просто сутрините е по-студено- 10+ градуса. Но най-много да си вземеш по-тънко яке. Дори и през така наречената зима тук не ти трябва нищо повече от кожено яке. В самия град повтарям е по-студено. Още им се чудя на калифорнийците - зиме , лете по чехли или  джапанки. Може би защото не им се налага да ходят пеша, а и търговските центрове са все покрити.
Дори и най-обикновените мотели имат помещения с пералня. Това ти е най-малкия проблем.
Само да те подсетя ,че тук лекарства се купуват само с рецепта(в смисъл по-важни) иначе в магазините се продават само разни слабички.
Цитирай

Chicago,USA

Ами те всичко са ти казали вече Wink Пералните наистина са ти най-малкия проблем,а за лекарства е добре да си вземеш някои антибиотици например,то дано не се налага де,но тук наистина дават само срещу рецепта,ако възникнат и други въпроси,питай Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора