До американските мами - разни питанки

  • 2 410
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Момичета,
октомври ще ви посещавам. Ще минем на разходка през Аризона, Невада и Калифорния
Интересува ме инфо особено ако има от тия щати.
1. Колко струва обществена пералня - все ще ми се наложи да пера, а на ръка няма как да стане като сме само по мотели и пансиони
2. Какво е времето през октомври по тия места. Все пак ще пътуваме с автобус за 2 седмици и искам да знам колко и какви дрехи ще са ми нужни
3. Колко струва вечеря в нормален ресторант - може пицария, може китайски, но в никакъв случай от типа на МакДоналдс
Да свиркат мами от Финикс, Лос Анжелис и Сан Франциско

Може да ви се вижда малко рано, амам искам да си оправя бюджета дотогава, нали сега долара е много евтин Wink

# 1
  • Мнения: 4 399
Оле-лe, Деби, колко отдалече си го замислила...  #Crazy Ти плануваш вече като немците и нищо не оставяш на случайността.  Laughing
Аз заминавам след има-няма месец, ама още не се бях замислила по такива практически въпроси. Е, времето съм го проучила разбира се за да си планувам пътуването в подходящ сезон. Но за останалите неща все още съм в неведение и ми се струва че имам още много време. Но това с обществените перални хич не е лоша идея. Аз тъкмо се бях притеснила, защото ние сме двама и сме за цял месец там. Ама нали тука не ползвам обществени перални и съвсем ми изхвръкна от главата че там има такива неща. А сега покрай тебе, тъкмо и аз ще се сдобия с инфо. Flutter

# 2
  • САЩ
  • Мнения: 323
Не съм от Финикс, Лос Анжелис и Сан Франциско, но все пак:
1 - Ако ти ще переш на обществената пералня, $1 на пералня, $1-1.50 на сушилня мисля. Ако ще даваш да ти го перат - не знам.
2 - не знам, дай search на "year-round temperatures" и името на града. Ето какво изрових за SF:
http://www.san-francisco-tourism.com/san-francisco-weather.htm
3 - Храна в ресторант - основното ястие можеш да очакваш да струва от $8 до към $30, appetizer - $4-10, безалкохолно $2, бира $3-4, чаша вино около $5.

# 3
Аз да ти кажа за автобусите. В повечето (нямам поглед над тези в щатите дето ще ходите) пускат климатиците на студено.
Става въпрос за тези междуградски и междущатски автобуси.
Така че вземи връхни дрехи. Въпреки, че вие сигурно ще сте в туристически автобус и ще можете да казвате каква да е температурата. Thinking

# 4
  • Мнения: 4 244
Благодаря ви момичета за отзивчивостта
Една питанка още за обществените перални - с какъв прах работят - собствен или техен, има ли избор ако е техен и разполагат ли с омекотители или и това трябва да си нося
За автобусите - не знам с какъв ще пътуваме, но е организирано пътуване. Преполагам че ще се съобразяват с нас за температурата. Познайте ако е много студено колко добре ще мога да пея - сопран съм и при простуда ме удря първо в гласа Close
Ще изнасяме концерт в Финикс и после още един в Дисниленд в Л.А. и за край един Сан  Франциско.
Понеже знам че е пустиня, за това питах за климата. По принцип знам че нощите са много студени там, та да знам горе долу какво темературни разлики да очаквам

# 5
При нашите перални има машини, от които си вземаш прах и омекотител. И те работят с 25 цента. Има и машини за тези 25 цента Grinning слагаш си банкнотата и ти пуска центовете.

# 6
  • Мнения: 4 244
А къде по принцип се намират такива обществени перални?
Вярно че е Америка, ама то там е една пустоош и някак не мога да си представя по малките градчета да има такива разкоши

# 7
Ще се изненадаш как за всичко е помислено и се притесняваш за излишни неща. Обикновено пералните са на големи плаци с магазини и няма да ти е проблем всичко да намериш. Най-вероятно обаче там където ще спите ще има перални , които са на самообслужване и в тях ще намериш всичко необходимо.
Пример: Невада..., пустиня... нищо наоколо. Спираме на бензиностанция с магазин разбира се. Вътре паднах направо. А би трябвало вече да съм свикнала:)
Подредено , чисто ,(от рода на бълг "фантастико") В смисъл всякакви стоки има. Обособен кът с микровълнова, кафеварка с кафе и разни хубавини за спрелите . Тоалетната от чиста по-чиста, че и баня с душ-кабина за желаещите.
 Очаквайте продължение....

# 8
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Niki1
Навсякъде има перални, не се шашкай:) А в хотелите няма начин да няма:)Не взимай нищо за пране, за да си правиш багажа по-тежък.

Не аз имах предвид оттам да си купя ако сое налага а не да мъкна по самолета че да ми стане багажа после само на мехурчета Wink
Доста ме успокоихте
Не съм посещавала досега Щатите и съм малко притеснена, че и английския ми куца нещо напоследък, та ще трябва да залегна малко над речниците Embarassed

# 9
  • Мнения: 4 244
А как се пресмята разликата между Целзий и Фаренхайт че нещо не мога да вдяна

# 10
Ами аз обикновено смятам така:
пример:
70Ф
70-32=38
38/2=19С
горе-долу става
Ето ти точен ориентир
80=26
90=32
100=37
110=43

# 11
  • Мнения: 2 381
Значи формулата е малко оплетена, но ние сме си я опростили и дава същия резултат с 1-2 градуса най-много разлика.
32F - 0C
Аз смятам така (температурата по Ф - 30) делено на 2.
Например: 100 градуса - 30 /2 е 35 по целзий.
В момента нашият термометър показва  55F и 13 по целзий.
(55-30)/2= 12.5, значи горе-долу съм уцелила:)

# 12
В Невада през май през деня беше 42 в полунощ 30.
Но в хотела климатика бичи здраво и може да настинеш. Хотелите са различни от тези в Европа- мнооого по големи стаи и телевизори:) И като ти казват мотел не си представяй тези от филмите- неугледни и гадни. Вярно е , че има и такива. Но повечето са доста добри и с много добро обслужване.
Храната е за много по малко пари от аналогичните в Германия. Всичко ще е наред.

# 13
За Сан Франциско. Времето в самия град е много различно от това в околностите, защото града е на океана. Ти споменаваш , че ще сте в околностите , което по отношение на времето е по-добре. Октомври си е като късно лято. Просто сутрините е по-студено- 10+ градуса. Но най-много да си вземеш по-тънко яке. Дори и през така наречената зима тук не ти трябва нищо повече от кожено яке. В самия град повтарям е по-студено. Още им се чудя на калифорнийците - зиме , лете по чехли или  джапанки. Може би защото не им се налага да ходят пеша, а и търговските центрове са все покрити.
Дори и най-обикновените мотели имат помещения с пералня. Това ти е най-малкия проблем.
Само да те подсетя ,че тук лекарства се купуват само с рецепта(в смисъл по-важни) иначе в магазините се продават само разни слабички.

# 14
  • Мнения: 217
Ами те всичко са ти казали вече Wink Пералните наистина са ти най-малкия проблем,а за лекарства е добре да си вземеш някои антибиотици например,то дано не се налага де,но тук наистина дават само срещу рецепта,ако възникнат и други въпроси,питай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт