Защо започна да се буди толкова често нощем?

  • 790
  • 13
  •   1
Отговори
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте, момичета. Моля да споделите мнение по нашата ситуация:

От както се е родил Гого- на 9 месеца - се буди нощем да суче 1 път. Като направи 6 месеца му избиха 2 зъба, не е ставал по-често да суче. Захранен е на 5 месеца, след 8 навършени месеца заместих обедото хранене. Всичко това го описвам, защото от около 4-5 седмици започна да се буди нощем с плач и мърморене по 5-10 пъти. Успокоява се само на гърда.

Каква смятате е причината- зъби...., твърдата храна..., някако неразположение....?

# 1
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета. Моля да споделите мнение по нашата ситуация:


Каква смятате е причината- зъби...., твърдата храна..., някако неразположение....?
deni_k , а защо да не е всичкото на куп, възможно е и да се чувства самотно детето нощно време и да търси близостта на мама. И Васко се буди по същия описан начин, като почна по абсолютно същото време. В момента(да чукна на дърво), е поразредил ставанията, като има нощи, в които не го и прави. Като не могат да говорят децата, остава да гадаем.   Joy

# 2
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
deni_k,ще ти кажа как беше при нас.От 6,5 месеца започна да се буди много начесто през нощта и се принудих да го взема при нас на спалнята.Будеше се по 5-6 пъти и от време на време през 15-20 минути.Аз лично го отдадох на зъбите.Първото ни проби едва на 8,5 месеца.И да, единствено гърдата го успокояваше.Незнам какво бих правила,ако не кърмех,сигурно щяхме да се носим ,люшкаме и т.н. всяка нощ,а сега дори не се и събужда-промрънка аз му дам да цоцне и пак си спинка спокоен.Аз също.
Незная при вас каква е причината,наблюдавай го за зъбки-все пак време му е за други две зъбчета Wink.
А за твърдата храна не ми се вярва,не се захранвате сега,за да има неразположения,отдавна трябва да е свикнало стомахчето с нея.
Успех и както обичат да казват повечето мами във форума"Всичко си е до време.Трябва да сме търпеливи докато отмине."   bouquet

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
ооо дени познато ми е това.според мен е от зъбите.и мони се буди поне 5 пъти,а пове4ето ве4ери през 20-30 минути.и ние с еуспокояваме само с гърда.много е изнервящо,дано скоро мине. Hug

# 4
  • Мнения: 872
deni_k, при нас е абсолютно същото положение.Аз го отдавам на зъби ( още не са изникнали) .Интересно,че ми се наложи да отсъствам два дни от къщи и малката беше само с баща си, много се притеснявах какво ще правят двамата,а се оказа,че при него не се е будила въобще.Обаче като се върнах аз  - същата история - пак будене и успокояване с гърда

# 5
  • Мнения: 2 757
Ако питаш мен си търси залъгалката, цицата демек

# 6
  • София
  • Мнения: 1 235
И моето момиченце (6м.) от една седмица се буди през 2-3ч. през нощта и се успокоява само на гърда. Дано бързо мине този период, защото хич не успявам да се наспя.

# 7
  • Мнения: 1 121
При нас положението е същото. Около месец след като се започна с историята с нощните будения се появи и първият зъб. Сега все още спи при мен, гушкаме се и определено се буди по-малко, мрънка по-малко, а и ми е много по-лесно да го нахраня. Ако съдя по нашият опит, бих казала, че е заради зъбите.

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, благодаря ви за отговорите. Тази нощ се наспах, ставахме само 2 пъти. Мисля, че е от спалния човал - с него не може да се завърти да спи по корем. Тази нощ му го махнах и спа много добре. Незнам дали си въобразявам, но честите ставания станаха след поставянето в спалния човал.   bouquet

# 9
  • Мнения: 114
При моята дъщеря е абсолютно същият случай, като започна една седмица след навършване на 5 месеца. Като цяло не само, че се събужда през 2 часа, а се е будила и през 30 минути, а не може да спи добре и денем. Спи на пунктир  Laughing Резултат е изтощение - и мое, и нейно. Не знам дали са зъби, защото мажа с успокоителен гел и като че ли файда няма. Наистина се успокоява само на гърда, добре че имам такава  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз съм за спалния чувал...имам същите наблюдения.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята се буди така в период на усилено зъбоникнене.като излезе зъбчето и се успокоява

# 12
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Зъбиии...най-вероятно. Али лятото от 1 до 6 през нощта не се будеше,ами плачеше насън. Кошмар ooooh!

# 13
  • Мнения: 753
Зъби - и моят бебо се буди безброй пъти по няколко нощи докато излезе зъб или няколко зъба Wink /че пак 4 ни растат   Rolling Eyes/

Общи условия

Активация на акаунт