Захранванe със зеленчуково пюре

  • 1 595
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте МАМИ, моля за съвет. Започнахме за се захранваме с картоф, сега сме на морков и се запече. Може ли някой да ми изпрати схемата си за захранване (реда в който се въвеждат зеленчуците). Кога давате пюрето, непосредствено преди АМ или 1 час след хранене с млякото. Литературата, която прочетох до момента не ми допада - тези ябълкови сокчета нещо не ми вдъхват доверие, а за зеленчуците чета във форума и реших, че така ще започнем, но бихте ли ми предложили поне някоя книга. Благодаря Ви! Весели празници!

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 11:23 от Vivi

# 1
  • Мнения: 4 358
Акото е много твърдо, така ли?
Морковът и картофът запичат, затова може да избягваш временно поне морковчето. Давай по-разхлабващи плодове и/или зеленчуци - пюре от тиква, от сини сливи, от круши.
Ако детенце е навършило поне 5 месеца и досега не е имало проблеми със стомахчето, може да предложиш няколко лъжички пресен сок от круша.

Ябълката по-често запича.
Тиквата по-често разхлабва, но има и обратните случаи, имай го предвид.
Захранването е индивидуален процес, затова според мен е по-добре да се водиш от детето си, а не от чужди схеми.
Обедното пюре давах непосредствено преди АМ.

Успех!  Hug

# 2
  • Мнения: 161
Захраних първо с тиква, след това дадох тиква и картоф, тиква и морков и т.н. като почти цял месец тиквата присъстваше като основен елемент в храненето. Ние също сме склонни към запичане, но тиквата ни действа добре - регулира запичащия ефект на другите зеленчуци. Горе долу по същия начин практикувам и с плодовете - круша във всички възможни комбинации с други плодове. А за поредността - давах първо пюрето и дохранвах с млякото. До преди седмица, когато отказа да пие мляко и се наложи да увелича количеството на пюретата до достигането на цяла порция за едно хранене. Що се отнася до книги за рационалното хранене на бебето, ползвам от време на време една - "Хранене на детето от раждането до първата година"на д-р А.Дойчинова, но най-вече чета и се уча от опита на майките във форума. Има доста различни идеи, от които можеш да взаимстваш това, което ти допада.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 693
Ще следя темата  Peace
И ние все сме запечени а сме само но плодови но си мисля,че е време да въведа и зеленчук но какви не знам,просто всичко го спича него Confused

# 4
  • Мнения: 161
Ще следя темата  Peace
И ние все сме запечени а сме само но плодови но си мисля,че е време да въведа и зеленчук но какви не знам,просто всичко го спича него Confused
Какви плодови ядете? Пробвала ли си сини сливи, например? Бебчо имал ли е запек преди захранването?

# 5
  • София
  • Мнения: 5 693
Да,имаше и преди да го захраня и за това по съвет на педиатърката захраних с плодови като дава вече 1 месец предимно слива и круша на Гербер както и тиква,круша и слива на хип! Отделно вече му давам и ябълка,праскова,кайсия но няма ефект да не кажа, че бяхме и на Фризовом 1 мес и от него станахме по зле Confused и се върнахме пак н Аптамил!

# 6
  • Мнения: 34
Благодаря за съветите, след няколко дни ще започнем и с тиква, дано се отрази добре и след това ще минем на комбинираните. За запека му давам чай от лайка и му действа добре, но колкото повече водичка пие по-лесно се изхожда.

# 7
  • Мнения: 161
За разхлабване съм давала чайче на Блевит /има си специално при запек/ и съм страшно доволна, но все по-трудно го намирам в нашия град.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 693
И него опитах но нищо  ooooh!

# 9
  • Мнения: 161
И него опитах но нищо  ooooh!
При нас ефектът се появи някъде след втората седмица при непрекъснато даване вместо водичка. Съчувствам ти искрено, голям кошмар е да гледаш как се мъчи детето. Дано скоро се оправите.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 693
Лошото е,че той връща изпитото след няколко минути Confused

# 11
  • Мнения: 4 358
.......... За запека му давам чай от лайка и му действа добре.........
Колко е голям? Лайката е силен алерген, нали си внимателна  Peace


Лошото е,че той връща изпитото след няколко минути Confused
Повръща? Само чайчето или и млякото? Как повръща - стича се или на фонтан?

# 12
  • София
  • Мнения: 5 693
Ми стича се но не е малко!

# 13
  • Мнения: 4 358
Ми стича се но не е малко!
Дръж бебко по-дълго време изправен след хапване, нека се уригва хубаво. Може и матрачето да му повдигнеш малко откъм главичката.
Ако е само стичане, пампита са достатъчно мокри и детенце наддава добре, не се притеснявай - ще мине скоро  Wink

Чаят от шипки с малко захар разхлабва, зависи дали искаш да даваш захар. Неподсладеният чай от шипки действа запичащо.

А детенце запек ли има или просто се изхожда по-рядко?

# 14
  • София
  • Мнения: 5 693
Запек си е ooooh! Много твърдо ака  Confusedводичка не иска,чая връща но по принци и ам -а и от него си връща!

Общи условия

Активация на акаунт