Етаж 130кв. идеи ?

  • 3 203
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 397
Какво бихте направили и как бихте разделили 130 - 140 кв. до сряда трябва да сме готови, а аз вече 3-ти  ден си сменям мнението и искам различни неща  #Crazy #Crazy #Crazy
Засега идеята ми е 2 детски по голями, 1 спалня по малка и кухня с трапезария и дневна / хол/ заедно, 2 бани едната по голяма другата по малка и една малка стая да се направи за гардеробна. Но сега главоблъсканицата ми е по колко да са детските и спалнята и колко да остане за хола и  кухнята???
Помагайте с идеи или каквото ви идва  на ум как и какво може да се направи, че аз вече изтрещях  #Crazy

# 1
  • Мнения: 46 488
За мен 14-15 квадрата за детска/спалня за идеални.
Към помещенията, ако успееш да отделиш и едно, в което да ти стоят пералнята и сушилнята - няма да съжаляваш  Peace
За хола - колкото остане  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 4 397
А ако сложа пералнята и сушилнята / незнам дали я искам още/  към кухнята  newsm78
А и едно питане баните отделно ли да са и двете или едната да е вързана към спалнята.

# 3
  • Мнения: 46 488
Ако пералнята ти е в общото помещение с хола, става много шумно като я пуснеш, ако пуснеш и миялна, съвсем няма да си чувате приказката  Mr. Green
А за сушилнята не се чуди хич, незаменима е  Hug

Банята не бих си я вързала към спалнята, освен, ако сме без деца и втората стои неизползваема, в смисъл, че като ви дойдат гости, винаги може да се наложи да ползват и двете, а така ще трябва да минават през спалняат ви ...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Баня към спалнята не е хубаво и от гледна точка на фън шуй. Освен дрешник можеш да имаш и малък килер, където освен пералня и сушилня както е предложила Никол, можеш да си прибираш и някои ненужни неща.

# 5
  • Мнения: 14 483
направи си кухнята отделно, не в хола и дневната Peace

# 6
  • Мнения: 46 488
направи си кухнята отделно, не в хола и дневната Peace

На мен пък точно това много ми харесва, от 3.5 г. живеем с такова разпределение и е най-удобното, на което съм попадала  Simple Smile свърши се с мъкненето на чинии през коридорите  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 14 483
а с миризмите как сте? вкъщи сме с отделна кухня, ако готвя нещо по-уханно  Mr. Green и съм забравила вратата към антрето отворена, и на следващия ден мирише. а в хола с всичките дамаски, пердета и т.н.....няма отмирисване

# 8
  • Мнения: 46 488
Имаме добър абсорбатор  Peace

До офиса ни е жилищен апартамент, с отделна кухня, но у тях се вмирисва във всички стаи, та и в целия блок, без да преувеличавам  Rolling Eyes

Котлона за сега ни е на терасата, защото е с газ и не ми се вкарва вътре, но така или иначе ядем всичко на фурна, него почти не ползваме. 

# 9
  • София
  • Мнения: 4 397
Ей още по голяма каша ми стана в главата  ooooh!
Да за банята е добре да са отделно за да не минават гости през спалнята, съвсем ги забравих гостите  Mr. Green
За кухнята като се сложи един хубав абсорбатор и аз мисля, че няма да има миризми, а обикновено гадните  миризми се разнасят от пържените неща, а такива ние не ядем.
А за пералнята си мислих да е в кухнята понеже сега имаме една Аристон и изобщо не се чува как работи, а за шушилката има още многоооо време та може и да се навия  Peace

# 10
  • Мнения: 824
А ако сложа пералнята и сушилнята / незнам дали я искам още/  към кухнята  newsm78
А и едно питане баните отделно ли да са и двете или едната да е вързана към спалнята.

Аз бих си направила баня към спалнята,именно заради гостите.Не виждам защо те трябва да минават през спалнята,щом има друга баня. newsm78Даже ще я разделя със стъклена стена от спалнята,нали ще е само за мен и мъжо. Embarassed

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 18:07 от miss sixty

# 11
  • Мнения: 824
Забравих да кажа,че на твое място непременно ще предвидя  помещение за склад-малко,но безценно местенце.Сега много се дразня,че няма как да си скрия мопа и кофата например.

# 12
  • Мнения: 3 036
Хубаво е да си оставите място и  за един кабинет   - не може да си поберем нито професионалната  литературата, нито техниката като лаптоп,компютър и само ги местим от стая в стая.

# 13
  • Мнения: 1 800
Баня свързана със спалнята е невероятно удобство. Незнам за фън шуй, но тук е стандарт.

Гостите ми делят баня със сина ми. Ако много е необходимо да се използва и двете бани за гости, може да сложите втора врата на тази към спалнята,която да има достъп от коридора, в случай на нужда. Най- вече зависи колко често и какво количество гости посрещате с приспиване.


Кабинета е добра идея. Може да го направиш с комбинация със стая за гости, така ще имаш 2 в 1 Wink

Перално помещение (може комбинация с килер), или поне във вграден гардероб да са ти пералнята и сушилнята. В кухната биха ти заели много място, което може да ти трябва за други неща.

Кухнята, ако няма добър абсорбатор и вентилация, я направи отделно. При нас са заедно, но освен пържени филийки веднъж в месеца, друго не пържим.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 19:08 от benson10

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
Благодаря за предложенията   bouquet
Определено ще се мисли за добра вентилация в кухнята  Peace
Гости няма да има кои знае колко много и често, защото в повечето случай кога празнуваме сме по заведенията, а не да се превръщам в примък и отмък  Whistling
За килерче изобщо не се бях сетила  ooooh!, ще го вмъкна някъде с пералнята.
Кабинета за какво  се ползва  Embarassed  от 30 мин. мисля и ми бяга като добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт