Смесване на семейство и работа в личен план

  • 7 312
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 770
Ще се радвам един ден да прочета за твоя изход. И да е хубав.  Peace
Ха сега кажи и кой е хубавия изход и ще те позлатя !!!

 Mr. Green
За мен беше семейството и децата. Но с мъжа ми минахме през тежка криза, която ни промени и двамата из основи - за добро. Т.е. вследствие на така породилата се криза у дома ние се променихме много един към друг в положителен смисъл. Преоценихме целия си живот, откривахме истинските неща, обикнахме се с нова сила... Peace
Както казва "Картинка" ще срещаме вълнуващи хора през целия си живот - и през целия си живот ще се борим с проблеми различни у дома. Т.е. едното не бива да вреди на другото. Няма да може да се влюбваме в други, без да плащаме за това голяма цена.
А иначе каква е стратегията на моя мъж, за да не изпада в подобни състояния например - щом усети, че някоя жена го привлича по някакъв начин - веднага и драстично намалява контактите си с нея, дори ако трябва и напълно. Това е споделял с мен.

# 31
  • Мнения: 385
Тук един от проблемите е,че искаш да заложиш на сигурно,а такъв филм няма. Вероятността да скъсаш с колежката е голяма когато нещата станат сериозни и оттук равно на сложни. Сега е флирт, купон, забранения плод, в един момент ще се превърне в сериозни отношения(все пак обмисляш вариант да си развалиш семейството заради това),проблеми и връзката ви вече няма да е толкова невероятна,както до сега. Друг проблем е,че ако се разделите с колежката после ще е доста трудно да работите на едно и също място (това го казвам от личен,изстрадан опит).
От друга страна във фирмата където работя има много двойки,като мъжа си има семейство, жената също,но това не им пречи да се обичат и да си имат връзка...с години.
В такава ситуация няма стандартно поведение,всичко е строго индивидуално и въпрос на лично усещане и избор.

# 32
Освен това-и най-прекрасната Спяща Красавица в един момент се превръща в грозно патенце....след като поживееш с нея и маските почнат да падат.
А, и друго-аз съм на следния принцип-първо късам/развеждам се с някого, след това с чиста съвест се пускам в нова връзка. Но двете паралелно-ЖАМЕ. Stop
Това за принцесата - определено не го търся. А за последното - и аз сам на този принцип (поне за сега).


А иначе каква е стратегията на моя мъж, за да не изпада в подобни състояния например - щом усети, че някоя жена го привлича по някакъв начин - веднага и драстично намалява контактите си с нея, дори ако трябва и напълно. Това е споделял с мен.
За добро и лошо при мен това е невъзможно. А в служебен план досега имам вече много бонуси от това, че работя с човек, който ме разбира и подкрепя.

...
От друга страна във фирмата където работя има много двойки,като мъжа си има семейство, жената също,но това не им пречи да се обичат и да си имат връзка...с години.
...
Това, последното може ли да ми го обясниш ?!?

# 33
  • Мнения: 600
и аз да споделя от опит, пък после който иска да ме линчува. Embarassed

в момента съм в такава ситуация - имам връзка с колега от няколко месеца. не е само секс. знам точно какво ме привлича в него - добър баща е, прави много за семейството си(това, което у моят съпруг не намирам). заедно сме, защото у мен той намира неща, които съпругата му няма - грижа за дома, организираност. и двамата не се чувстваме много добре в къщи - и заради поотишлата си любов, и заради скандалите от време на време.

и двамата знаем, че ще си останем със срещите, когато успяваме, докато на един от двамата му омръзне. не бихме напуснали семействата си, защото децата са твърде малки. освен това съзнаваме, че ако живеехме заедно нещата може би нямаше да са толкова хубави. когато хората се съберат, имат семейство и дете, се появават и проблемите. така че се прибираме всеки в къщи и се радваме един на друг, докато можем.

правилно или не, вече сме се отказали да мислим.

на твое място не бих започнала връзката(ако все още не си). според мен трябва да се опиташ да оправиш нещата в къщи, едва ли са непоправими.
 
за себе си сега осъзнавам ,че съм по-слаба, отколкото ми се иска. ако можех, щях да не стигам до такова лесно бягство - през деня да ми е хубаво и леко, с друг човек, далече от проблемите в къщи, вместо да си седна на дъ-то и да пооправим нещата вкъщи.

това от мен.

успех за едно разумно решение. Hug

# 34
  • Мнения: 385
Какво да ти обясня - колегата Х е женен,но има връзка с колежката У която също е семейна и не се крият,поне във фирмата повечето хора са наясно,че те са заедно.И така с години. Кое не е ясно? Не са се развели със законните половинки,защо им е ?

# 35
на твое място не бих започнала връзката(ако все още не си). според мен трябва да се опиташ да оправиш нещата в къщи, едва ли са непоправими.
По-скоро това в службата е като катализатор за в къщи, който води до преосмисляне. Лошото е, че след преосмислянето стигам до изводи, които май е трябвало да направя доста по-рано. Още по-лоше е, че май за в бъдеще ще ми е невъзможно да правя още компромиси без да има лъжа, пък била тя и "благородна". Извода, че по всички въпроси с половинката сме на различно мение не е от най-приятните. "Противоположностите се привличат", но съвместният им живот няма как да е възможен, ако нямат допирни точки.

# 36
Какво да ти обясня - колегата Х е женен,но има връзка с колежката У която също е семейна и не се крият,поне във фирмата повечето хора са наясно,че те са заедно.И така с години. Кое не е ясно? Не са се развели със законните половинки,защо им е ?
Не е ясно:
1. Половинките им как го приемат - няма как да не знаят. Ако не знаят, значи ги лъжат, а това е до време.
2. Излизат ли заедно ?
3. Спят ли заедно ?

# 37
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
На мен ми се случи, но в периода на съвместното ни съжителство с настоящия ми съпруг. Хлътнах яко по един мъж - струваше ми се вълнуващ с много по-големи възможности и опит, направо ме омагьоса, не бях на себе си и един ден просто изчезнах от живота на приятеля ми (сега съпруг). Началото беше вълнуващо не се разделяхме за повече от половин час, посещавахме екзотични места, работехме заедно......и така 5-6 месеца, нещата вървяха добре, след това започнаха проблемите, оказа се обсебващ, ревнив, непочтен. Връзката започна да ми тежи, в последствие разбрах, че има връзки за по една нощ, а изисква пълна вярност от мен. Започнаха скандалите и започнах да го избягвам, а той да ме преследва, а имахме еднакво мислене, по един и същи начин разсъждавахме, но явно това не е единствен критерий за щастие. Най-странното беше, че не ме болеше от изневерите му, не ми липсваше, когато бях сама, не ми беше приятно, но разбрах, че съм сгрешила и че не обичам истински този човек. Просто за 7-8 месеца съвместно съжителство той ми беше станал абсолютно безразличен. А съм сигурна, че ако се криехме и пазехме връзката си в тайна, тя щеше да продължи дълго. Починах си два-три месеца и се върнах при моето момче, гадно ми беше, но преди време и той залитна и така вече бяхме квит. Винаги съм искала настоящия ми съпруг да бъде баща на децата ми, още щом го видях. Това са инстинктите на жената и за нас те са много важни.
 Моето джипи се разведе преди 7 години. Жена му беше учителка и той винаги се оплакваше, че нямат допирни точки и се влюби в лекарка, изостави децата си. Сега има трето дете от новата си съпруга, прегърби се, състари се и дава съвети на залитналите, че жените са еднакви, че преди поне е имал уважението на половинката си, а сега го нямат за нищо и го ползват като банкомат.
Чичо ми също се разведе, той пък беше психясъл по една персона - то бяха емоции, терзания и незнам какво, защото обичаше и съпругата си, а и знаеше , че никога няма да има подкрепа от фамилията. Тръгна си, в момента го издирват с полиция, превърнал се е в скитник и несретник, чудно къде ли е голямата му любов.
80% от връзките започнали по време на брака на единия партьор не са успешни. Това е статистиката.
Много добре си помисли, аз просто споделих опита си. Сега заобикалям отдалече подобни изкушения, защото ми е ясен какъв ще е края. Обожавам сина си, обичам съпруга си и се надявам никога да не ги разочаровам.

# 38
  • Мнения: 600
на твое място не бих започнала връзката(ако все още не си). според мен трябва да се опиташ да оправиш нещата в къщи, едва ли са непоправими.
По-скоро това в службата е като катализатор за в къщи, който води до преосмисляне. Лошото е, че след преосмислянето стигам до изводи, които май е трябвало да направя доста по-рано. Още по-лоше е, че май за в бъдеще ще ми е невъзможно да правя още компромиси без да има лъжа, пък била тя и "благородна". Извода, че по всички въпроси с половинката сме на различно мение не е от най-приятните. "Противоположностите се привличат", но съвместният им живот няма как да е възможен, ако нямат допирни точки.

ама споко. преди да се съберем да живеем заедно не си спомням да сме се карали. не си спомням и никакво разногласие. нищо не ми е тежало. после заживяхме заедно, роди се детето. в ежедневието настъпват конфликтите, защото не може да е по друг начин. според него съм нервна и твърде взискателна, според мен пътува много и не се грижи за нас. а другият човек не ме мисли за нервна. какъв е изводът - просто всеки от нас поставен в различна ситуация показва различни черти от характера си.

и да се разделиш с жена си, защо си сигурен, че с новата ще е по-добре? когато дойде дете, липса на пари, умора. точно за това не бих запичнала нов живот с друг човек. не мисля, че може да е много по-добре. е, мъжът ми не пие, не ме бие, не е трагично Mr. Green иска ми се да мислехме по-еднакво, да не ме дразни с реакциите си, да не го дразня и аз, ама не се получава. не е приятно да осъзнаваш, че си взел грешно решение като си се събрал с някой.

ама това е животът Confused

# 39
  • Мнения: 5 370
За себе си стигнах до следния извод-понякога хората също като щраусите си крият главата в дълбините на нова връзка и си мислят, че така решават настоящите проблеми. Истината е в ДИСКУСИЯТА. Когато всеки един от двамата сложи картите на масата и нещата се нарекат с истинските им имена. После облекчението е голямо, имаш усещането, че си пукнал някакъв дълго забирал цирей....
Не откривам топлата  вода, знам го. Просто и аз САМА стигнах до тези изводи.

# 40
не е приятно да осъзнаваш, че си взел грешно решение като си се събрал с някой.
Ами тогава поправи грешката си !

# 41
За себе си стигнах до следния извод-понякога хората също като щраусите си крият главата в дълбините на нова връзка и си мислят, че така решават настоящите проблеми. Истината е в ДИСКУСИЯТА. Когато всеки един от двамата сложи картите на масата и нещата се нарекат с истинските им имена. После облекчението е голямо, имаш усещането, че си пукнал някакъв дълго забирал цирей....
Не откривам топлата  вода, знам го. Просто и аз САМА стигнах до тези изводи.
Ако си призная всичко на 100% не съм убеден, че съвместния живот после ще е възможен. Да не кажа, че половинката ми е склонна към крайности и малко се притеснявам за физическото й здраве в този случай. Просто истериите до сега, при положение, че съм казал 20% от нещата са ми достатъчно показателни.

# 42
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Относно дискусията между брачните партньори - -имаше една психологическа игра. Всеки да напише 10-те неща, които ненавижда в партньопа си и 10-те, които харесва. За бройката не съм сигурна, но резултатите са впечатляващи.

# 43
Относно дискусията между брачните партньори - -имаше една психологическа игра. Всеки да напише 10-те неща, които ненавижда в партньопа си и 10-те, които харесва. За бройката не съм сигурна, но резултатите са впечатляващи.
Проблемът е, че за 10-те, които харесвам не се сещам нито едно, което най-малкото звучи притеснително.

# 44
  • Мнения: 385
Относно дискусията между брачните партньори - -имаше една психологическа игра. Всеки да напише 10-те неща, които ненавижда в партньопа си и 10-те, които харесва. За бройката не съм сигурна, но резултатите са впечатляващи.
Проблемът е, че за 10-те, които харесвам не се сещам нито едно, което най-малкото звучи притеснително.
Е как така,от кога така? Преди да се ожените пак ли нищо не харесваше у нея newsm78 Ако е така защо се взехте бре хора?

Общи условия

Активация на акаунт