Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора
 Здравейте, четох за бабина рецепта за кашлица, но не знам по колко да давам. Съставките са 1ч.л мед,1 ч.л ракия и 1 ч.л. зехтин се смесват.
 Дъщеря ми е на 5 год. но неразбрах това е дозата за деня или ....  newsm78
Ако някой е изпробвал, моля да ме посъветва.
Приемам мнения и за други бабини деветини, защото ми писна от тези сиропи и ефекта е нулев.
Цитирай

Как ще дадеш РАКИЯ на 5 г. дете Shocked

Когато бях малка ме измъчваха с такива бабини лекове, нито един от тях не помогна, като препатила, не бих го причинила на детето си  Stop Най-кошмарното ми беше вълна с тамян на гърдите  Rolling Eyes
Цитирай

не действа!
Цитирай

Ето тук виж http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0
Но ракия на дете не давай  Naughty
Цитирай

Благодаря Ви !!!  Hug След като прочетох мненията ви - изхвърлих сместа и се връщам към Мукулизин-а. Добре че и бях дала само една лъжичка, а не продължих и с останалото.
За първи път ми се случва да пробвам бабини деветини, и май ще е за послидно  Thinking
Цитирай

За кашлица най-доброто нещо е следното.
Дюли 2-3 броя със все корите и семките,нарязани по на 4 парчета.2 глави лук с обелките,10 ореха счупени със черупките.Залива се с 2 л. вода и се чака да изври наполовина.Подслажда се и се пие по кафена чашка 3 пъти на ден.Това и до ден днешен си го правя щом закъсам с гърлото и кашлицата.
Цитирай

Преди няколко дни пробвах това:

За всякакъв вид кашлица - изключително лесен и много ефикасен  бабешки метод
Взима се 1 средно голяма глава лук. Обелва се и се издълбава като чашка като се подрязва основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълва се "чашката" със захар и се оставя в чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Дава се веднага след събуждане - на гладно.

и помогна. Детето ми не кашля вече, а кашляше три седмици, въпреки лекарствата. Народните рецепти са хубаво нещо, но трябва да преценим кое може и кое не може да даваме. Аз също не бих дала ракия. В рецептата май не е посочено какво точно се прави с нея. Мисля, че е възможно да се прави компрес, не знам, но за пиене - в никакъв случай не бих дала.

Виж тук: http://myshop.bg/vanga/prescriptions.html , рецептите на Ванга. Казват, че били много ефикасни. Аз не съм пробвала, обаче.  Peace
Цитирай

Преди няколко дни пробвах това:

За всякакъв вид кашлица - изключително лесен и много ефикасен  бабешки метод
Взима се 1 средно голяма глава лук. Обелва се и се издълбава като чашка като се подрязва основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълва се "чашката" със захар и се оставя в чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Дава се веднага след събуждане - на гладно.

Това наистина действа.
А иначе 1ч.л. ракия едва ли ще напие детето. Още повече, че повечето хомеопатии са със спирт, пък никой не роптае от ползващите я.
Цитирай

Ракия за Дияна бих използвала само за разтривка и компрес.
Бих препоръчала инхалации.
Цитирай

Здравейте, четох за бабина рецепта за кашлица, но не знам по колко да давам. Съставките са 1ч.л мед,1 ч.л ракия и 1 ч.л. зехтин се смесват.
 Дъщеря ми е на 5 год. но неразбрах това е дозата за деня или ....  newsm78
Ако някой е изпробвал, моля да ме посъветва.
Приемам мнения и за други бабини деветини, защото ми писна от тези сиропи и ефекта е нулев.
Рецептата е следната - Равни части мед , ракия и зехтин се кипват на котлона за минутка. Като изстине се дава три пъти дневно. А ако обърнете внимание на състава на сиропите за кашлица, сигурно ще ви напарави впечатление, че всички те съдържат алкохол newsm78
Цитирай

Не знам колко дълбока е кашлицата и дали ще помогне , но със сигурност няма да навреди: чай от босилек.Опитай!
Цитирай

уф, като го прочетох и си спомних, неприятния му вид, а за вкус просто нямам думи. Мойта лекарка ми каза следната - 1 ябълка, 1 гл. червен лук без да се бели, 5-6 счукани орехи с черупките, 1/2 лимон и 1 л. подбел, всичко това се сварява и се пие по няколко пъти на ден. Подслажда се кой с каквото реши, но най-добре е с мед
Цитирай

Е, какво толкова, ракията е една чаена лъжичка. И аз го правя този лек, но вместо зехтин, слагам масло. Доста вкусно става  Wink. Освен това, алкохолът се изпарява, като престои. Помага, но при някои кашлици - ако се хванат в началото.
За дразнеща кашлица от бабините рецепти, най-ефективна за мен е отварата от драка - на момента я спира.

Най-кошмарното ми беше вълна с тамян на гърдите  Rolling Eyes
Shocked
Мен ме тормозеха с вълна, напръскана с ракия. Как бодеше!
Цитирай

Не зная дали даваш кола на детето си , но много ефикасна рецепта за кашлица е да свариш една чаша кола д заври и да се изпие като чай.

Цитирай

Не зная дали даваш кола на детето си , но много ефикасна рецепта за кашлица е да свариш една чаша кола д заври и да се изпие като чай.

Това сигурно ще и е любимият чай, тя чай не обича ..... но кола обожава. Тази ще я пробвам.
Цитирай

1-14 от 36 отговора