Бабина рецепта за кашлица

  • 265 539
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 266
Преди няколко дни пробвах това:

За всякакъв вид кашлица - изключително лесен и много ефикасен  бабешки метод
Взима се 1 средно голяма глава лук. Обелва се и се издълбава като чашка като се подрязва основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълва се "чашката" със захар и се оставя в чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Дава се веднага след събуждане - на гладно.



Аз това го правя малко по- различно- нарязвам една глава лук на ситно, заливам с 1 ч.ч. вода и 2-3 с.л. захар. Вари се 15-тина минутки. Прецежда се и се пие няколко пъти дневно.

Не зная дали даваш кола на детето си , но много ефикасна рецепта за кашлица е да свариш една чаша кола д заври и да се изпие като чай.

Това за сефте го чувам  Crazy

# 16
  • Мнения: 984
сега се сетих за още една наистина ефикасна рецепта. Черна ряпа се издълбава в средата, като кладенче и се сипва мед, пуска сокче и се дава по 1 лъжичка през 1-2 часа

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Това с ряпата съм го пробвала. Наистина е ефикасно!
А ето и още нещо: 6 листа индрише, 6 ореха с черупките, 1 кутийка локум, 1 пакет небетшекер /от аптеката/, 6 лукчета /от тия с билките за кашлица/ или вместо тях /за децата, които са на хомеопатия и не трябва да консумират мента/ - 3 ябълки с корите и семките или дюли на 1,5 вода. Ври на котлона, като се бърка до стопяването на локума и небетшекера, остава около половината от парвоначалното количество. Оставя се да изстине и тогава се прецежда. Изпива се за 3 дни. Много помага при кашлица!  Peace

# 18
  • Мнения: 164
Аз имам опит от даване на чай.Купих си /и то този мин месец/ билка-мащерка, бъз и борови връхчета. Сложих и шипка и лайка и давах нон стоп.Така 3-4 дена.Обаче борочите връхчета горчат така че може и без тях ако не ги пие.Моето бебе сега така свикна с чайчета че си пием тях вместо вода

# 19
  • София
  • Мнения: 3 676
Много съм доволна от това- давам го на сина си откакто стана на година- не съм купувала сироп за кашлица оттогава:
1 глава на лук се бели и нарязва в 100гр. вода- кипва се и се прецежда.Към течността се прибавя 2 суп. л-ци мед/или захар-ако не сте дали още мед/
От това се дава 3-4 лъжички- колкото пъти на ден искате.Много е вкусно дори- никак не е гадно,детето го пие с удоволствие

Това съм го прочела от форума и съм много благодарна на автора Hug

# 20
  • Мнения: 172
опитайте този чай:от аптеката в пликче-казва се връхчета от бял бор.вълшебен е.преди първото си ин витро изпаднах в паника,имах 3 дни да спра да кашлям.и спрях с този чай.успех

# 21
  • Мнения: 90
Не зная дали даваш кола на детето си , но много ефикасна рецепта за кашлица е да свариш една чаша кола д заври и да се изпие като чай.
Това съм го пробвала и наистина помага, само че докато се вари колата слагам и едно две бонбончета - лукчета. Като изстине си го пиеш като сиропче и не е неприятно на вкус.[

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
При кашлица много помага и чай от подбел, подсладен с мед.  Peace

# 23
  • Мнения: 631
извинявам се тези рецепти за какъв вид кашлица са
нали знаем че има суха която е дразнеща без храчка  която трябва да се подтисне
и влажна при която трябва  именно да се кашля за да се отделят храчките

това със подбела е за суха кашлица за пресичане на кашлянето
иначе другите не съм ги чувала
в момента големия ми син много кашля пие сироп за отхрачване
а мен майка ми много ме е тормозила с разни илачи на времето ........от ракия на врата със компрес за затопляне, до разтривки и какви ли не мизерий
сега пък чувам че мажели на децата крачетата със свинска мас и пепел от печка и им обували чорапите ...... и така спи
освен това редовно пиех следната смес която се правела против изстинки грип , ангина и какво ли още не ....
прясно мляко топло с мед с лъжица коняк и лъжица хлябна сода ....... уверявам ви ...... повръщането ви е в кърпа вързано от това
с две думи не експериментирайте върху децата си с разни недоказани методи те не са лаборатория  за опити

# 24
na 5 mese4no bebe moje li da se dadat ot tiya recepti za ka6lica

# 25
  • Мнения: 1 428
сега се сетих за още една наистина ефикасна рецепта. Черна ряпа се издълбава в средата, като кладенче и се сипва мед, пуска сокче и се дава по 1 лъжичка през 1-2 часа


Това наистина действа-изпробвано е върху мен.Дори не е нужно да се  сменя ряпата,а само се досипва мед и се пие сока,който изтича от долната страна на ряпата.

# 26
Моля Ви кажете може ли , да се даде на 5 месечно бебе от бабените рецепти ?

# 27
# 28
  • Мнения: 222
една безобидна рецепта за кашлица:
4-5 сушени смокини се нарязват наситно, заливат се с 400 мл вряла вода и престояват поне 30 минути, прецежда се и се пие като чай, няма нужда да се подслажда - сладни си от смокините

# 29
Мерси за рецептата Hug

Общи условия

Активация на акаунт