Мъфини с боровинки - защо не ми се получават?

  • 1 470
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Ходих при сестра ми в Щатите и ядох страхотни мъфини с боровинки и исках да направя същите. Взех рецептата, но това, което се получи няма нищо общо с това, което ядох при нея, купени от магазин. Онези направо се разтапяха в устата, сочни бяха, а моите даже и на кекс не приличат. Жилави ми са. Какво правят по-различно, че се получават толкова вкусни?

# 1
  • Мнения: 594
слагат разни допълнителни съставки - химия + консерванти да са трайни

# 2
  • Мнения: 6 243
Бъркаш ли отделно сухите и мокрите съставки. Използваш ли миксер? Какви боровинки слагаш? Всичко това е от значение.

Най-добре напиши как точно си правиш мъфините, може да стане ясно дали някъде не бъркаш в технологията.

# 3
  • Мнения: 272
Ето по тази рецепта ги направих:

2ч.ч. брашно, аз сложих с връх
1 бакпулвер
120гр. пудра захар
1 яйце
120мл. прясно мляко
4с.л. олио
150гр. сладко от боровинки

Смесих сухите и мокрите продукти отделно и после бърках с дървена шпатулка внимателно. Не се получиха достатъчно сладки.
 

# 4
  • Мнения: 6 243
Не ми е позната рецептата, но това, че е със сладко, не ми харесва. Пробвай с коя да е добра рецепта за мъфини, като преди да ги разсипеш във формичките, внимателно добави замразени боровинки и много леко ги разбъркай - иначе се смачкват и става мазало. Аз съм правила по този начин и стават добре.

# 5
  • Мнения: 2 431
И аз мисля като Сладка хапка - правят се със замразени боровинки или други замразени плодове. А и дали само едно яйце се слага? Според мене е малко.

# 6
  • Мнения: 272
Много ви благодаря! Напишете ми рецепта, по която вие сте правили мъфини с боровинки и са ви се получили. Явно рецептата не ми е добра и не трябва да използвам сладко от боровинки, иначе всичко правя както трябва. На мен самото тесто не ми харесва, ама изобщо!

# 7
  • Мнения: 14 472
ако рецептата ти е американска, не забравяй, че американските мерки "чаша" и "лъжица" са различни от нашите. ти какви мерилки ползва?

# 8
  • Мнения: 272
Рецептата ми наистина е американска и може би от там съм в голямо заблуждение. В рецептата почти всичко е в купи, сестра ми каза, че една купа е 240 гр. Брашното в рецептата е 2 купи и половина, което ми се стори много и сложих 2 чаши брашно.  и изобщо превръщах си мерките сама и на око  Embarassed 

# 9
  • Мнения: 14 472
да, може да си объркала сметките. сестра ти да ти прати такива мерилки, те там си имат комплект - cup, 1/2 cup, 1/4 cup. само така можеш да си сигурна, че правиш точно рецептата.

# 10
  • Мнения: 1 777
Рецептата ми наистина е американска и може би от там съм в голямо заблуждение. В рецептата почти всичко е в купи, сестра ми каза, че една купа е 240 гр. Брашното в рецептата е 2 купи и половина, което ми се стори много и сложих 2 чаши брашно.  и изобщо превръщах си мерките сама и на око  Embarassed 
1cup-240мл
1lb брашно-4 cup-454 гр.

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 18:41 от Pety

# 11
  • Мнения: 7 091
Може ли да си позволя само да уточня, че 1 cup за различни продукти е различни грамажи. Например 1 cup  брашно е 110 гр, а не 240 гр, както си написала.
Ето на тази таблица например може да видиш за различните продукти:
http://www.recipegoldmine.com/kitchart/kitchart2.html

Двете основни грешки, които са допуснала са ужасно многото брашно, което си сложила, както и момичетата вече са казали за замразените боровинки, които се ползват вместо сладко.  Peace

# 12
  • Мнения: 272
Много ви благодаря момичета. Помислих си, че за различните продукти няма да е еднакво мерилото, но...  Blush Ще направя отново и вече трябва да ми се получи. Благодаря ви!1! Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт