За и против ранното връщане на работа

  • 5 227
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 164
моята принцеска беше на девет месеца когато трябваше да се върна на работа малко си поплаках толкова дълго я чакахме и исках да си я гледам по дълго но уви имам собствен бизнес и не можех да си позволя лукса да остана в къщи.конкуренцията е прекалено голяма.но сега пък ходейки на работа се чувствам по пълноцена работя с много хора позволявам си повече неща вечер си играем с тати и с принцеската.аз лично не виждам нещо нередно в това да се върнеш на работа.

# 106
  • Мнения: 2 677
Върнах се на работа, когато малкият беше на седем месеца. Не заради липса на финанси, а защото имах вече крещяща нужда. Решеващ за категоричното ми решение беше и фактът, че нямаше да оставя детето си на непозната жена, а майка ми се пенсионира по това време и започна да го гледа.

# 107
  • Мнения: 13
Здравейте,

на 33 съм и все още нямаме деца. От около половин година имам нова, престижна работа, на която особено държа. Независимо от това въпросът с майчинството все повече ме занимава и съм напълно наясно, че не може повече да се отлага. Тъй като позицията ми едва ли ще позволи дълго отсъствие от работа, бих искала да зная колко време с поред вас е достатъчно да прекарам у дома в майчинство, без да ощетявам детето си. Зная, че колкото повече време остана в къщи, толкова по-добре за детето, и бих искала да мога да си го позволя, но всичко постигнато от мен в професията е било резултат на такива усилия, че не бих могла да махна сръка на това.

# 108
  • Мнения: 625
Против съм ранното връщане на работа.Не всичко е пари в тоя живот,един ден и двамата ще съжалявате за пропуснатите важни мигове с детето.Всички имаме нужда от пари Wink

# 109
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте,

на 33 съм и все още нямаме деца. От около половин година имам нова, престижна работа, на която особено държа. Независимо от това въпросът с майчинството все повече ме занимава и съм напълно наясно, че не може повече да се отлага. Тъй като позицията ми едва ли ще позволи дълго отсъствие от работа, бих искала да зная колко време с поред вас е достатъчно да прекарам у дома в майчинство, без да ощетявам детето си. Зная, че колкото повече време остана в къщи, толкова по-добре за детето, и бих искала да мога да си го позволя, но всичко постигнато от мен в професията е било резултат на такива усилия, че не бих могла да махна сръка на това.
Това е въпрос на вътрешно усещане и променени приоритети след раждането.

Ние също дълго време не си правихме бебе заради моята работа, бях на най - високата за моето образование и квалификация позиция, постигната с много усилия.

Но седмица след като си останах вкъщи /бях в 7-ия месец/ и "преболедувах" липсата на напрежение в ежедневието си, аз разбрах, че няма да се върна скоро на работа. Особено на същата работа, която буквално ми изсмукваше целия живец, да не говорим за липсата на свободно време.

Когато родиш и си погледаш малко детенцето сама ще прецениш какъв компромис можеш да направиш със себе си и от какво можеш да се лишиш. Детето ти определено ще има нужда основно от теб, това не можех да го разбера преди, сега разбрах. Баби или детегледачки за мен лично не е решение.

Аз реших да си гледам детето поне до 3 годинки и досега нито за миг не съм променила решението си.

Но не съм против ранното връщане на работа по принцип - имам приятелки, на които това им се налага заради финансите.

# 110
  • Мнения: 911
Здравейте,

на 33 съм и все още нямаме деца. От около половин година имам нова, престижна работа, на която особено държа. Независимо от това въпросът с майчинството все повече ме занимава и съм напълно наясно, че не може повече да се отлага. Тъй като позицията ми едва ли ще позволи дълго отсъствие от работа, бих искала да зная колко време с поред вас е достатъчно да прекарам у дома в майчинство, без да ощетявам детето си. Зная, че колкото повече време остана в къщи, толкова по-добре за детето, и бих искала да мога да си го позволя, но всичко постигнато от мен в професията е било резултат на такива усилия, че не бих могла да махна сръка на това.

За това, мила, никой не може да ти даде "най-правилен" отговор, всичко зависи от нещо и е свързано с други неща.
С появата на детето ще трябва да правиш някои компромиси, то си и идва от само себе си... Понякога, майки който си гледат сами децата и до тоалетна не могат да отидат спокойно - когато четях такива неща преди да родя ми звучаха някак странно и чуждо - е как така? Чак пък тозкоз, хайде де?!... Хайде, ама си е точно така и като се има предвид, че моя младеж е доста непроблемно и, бих казала, неплачливо дете.
Ако едно бебе имаше възможност да отговори, то щеше да определи неограничено време с мама, при това, забележи, на 100%.
Някои жени, сред които съм и аз, смятат, че след раждането на детето приоритетите се разместват, че няма работа, която да се сложи наравно с детето, детето е пред всичко друго, пък било то и страхотна работа.
Но както казах в началото - всичко зависи от зависи. И личното разбиране за нещата от живота повлияват не малко.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 242
Здравейте,

на 33 съм и все още нямаме деца. От около половин година имам нова, престижна работа, на която особено държа. Независимо от това въпросът с майчинството все повече ме занимава и съм напълно наясно, че не може повече да се отлага. Тъй като позицията ми едва ли ще позволи дълго отсъствие от работа, бих искала да зная колко време с поред вас е достатъчно да прекарам у дома в майчинство, без да ощетявам детето си. Зная, че колкото повече време остана в къщи, толкова по-добре за детето, и бих искала да мога да си го позволя, но всичко постигнато от мен в професията е било резултат на такива усилия, че не бих могла да махна сръка на това.
Лично за мен този минимум е 1 год. Но както ти е отговорила Ники - най-добре ще разбереш и усетиш когато му дойде времето. Сега с второто майчинство съм решила минимум 2 год. да не работя (още повече, че съм вече с 2 малки деца), най-вероятно ще ползвам и третата неплатена година. И сега не ни е леко финансово, но като си спомня колко е ужасно детето ти да е болно, а шефката да не ти ползволява да си ползваш болничен или да се прибираш вечер изтощена и да усещаш как не прекарваш достатъчно време с детето си... а то расте и времето минава... Детето ми сякаш най-бързо порастна м/у 1 и 2 год. (когато работех м/у 2те майчинства). Confused

# 112
  • Мнения: 2 131
Здравейте,

на 33 съм и все още нямаме деца. От около половин година имам нова, престижна работа, на която особено държа. Независимо от това въпросът с майчинството все повече ме занимава и съм напълно наясно, че не може повече да се отлага. Тъй като позицията ми едва ли ще позволи дълго отсъствие от работа, бих искала да зная колко време с поред вас е достатъчно да прекарам у дома в майчинство, без да ощетявам детето си. Зная, че колкото повече време остана в къщи, толкова по-добре за детето, и бих искала да мога да си го позволя, но всичко постигнато от мен в професията е било резултат на такива усилия, че не бих могла да махна сръка на това.
Всеки си преценява най-добре за себе си. Тук ще прочетеш най-различни мнения. Понякога финансови причини налагат връщането на работа, друг път - запазване на работното място.... А може просто жената да се чувства по-добре и по-пълноценна ако ходи на работа. В една друга тема наскоро прочетох мнение, че е по-добре жена със самочувствие и добро състояние на духа, която вечер и през почивните дни пълноценна се раздава на детето си, отколкото изнервена майка, която си стои по цял ден затворена вкъщи. И съм съгласна с това. Разбира се, че е индивидуално - едни се изнервят у дома, други - не. Но при всички случаи всичко това е въпрос на лично усещане за нещата.
Пожелавам ти лесно забременяване, лека бременност и раждане и прекрасно здраво бебе! Пък после ще му мислиш.  smile3525

# 113
  • Мнения: 258
"разни хора, разни идеали" - след като тя така иска, значи това ще я кара да се чувства добре. Въпреки, че според мен остава едно НО... защото като се роди бебето, току виж си е сменила позицията...

Аз лично се върнах на работа, кагато дъщеря ми беше на 8 месеца и за мен това беше ОК.

# 114
  • Мнения: 2 829
Здравейте,

на 33 съм и все още нямаме деца. От около половин година имам нова, престижна работа, на която особено държа. Независимо от това въпросът с майчинството все повече ме занимава и съм напълно наясно, че не може повече да се отлага. Тъй като позицията ми едва ли ще позволи дълго отсъствие от работа, бих искала да зная колко време с поред вас е достатъчно да прекарам у дома в майчинство, без да ощетявам детето си. Зная, че колкото повече време остана в къщи, толкова по-добре за детето, и бих искала да мога да си го позволя, но всичко постигнато от мен в професията е било резултат на такива усилия, че не бих могла да махна сръка на това.
Аз бях като теб. Доста често се шегувам, че съм бивш пушач и работохолик. Преди да родя си мислех, че едва ли не няколко дни след раждането ще се върна на работа....
Обаче като се роди мишлето целият ми свят се преобърна! Открих какво удоволствие ми носи да се грижа за него, да ходим на разходки, да не мисля за работа, да разполагам с времето си.... Отложих връщането на работа не защото ще лиша бебето от нещо, а съвсем егоистично-защото щях да лиша себе си от удоволствието да си бъда с малкия. Започнах да работя по 4 часа на ден когато Алекс навърши 8 месеца. Това е компромис от моя страна, защото хич не ми се връщаше на работа, но пък така бях предвидила нещата от преди раждането, че аз издържам семейството. Надявам се с второто бебе да си предвидя по-дълго оставане вкъщи.
Сама се сещаш, че на 4 часов работен ден няма как да градя кариера, както преди, но факт е, че сега съм по-щастлива Grinning
Помисли внимателно и реши как да постъпиш, но да знаеш-да си майка е много, много хубаво!!!

Общи условия

Активация на акаунт