Въпрос от мъж

  • 3 341
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Имам въпрос - нищо не разбирам по темата и моля да бъда извинен.
Защо някои жени искат да родят без анестезия, дали тя носи рискове за детето и нея самата или просто искат да си изживеят момента, който едва ли е приятен???
Ако е за да не изпуснат нещо - звучи странно, предвид това, че повечето раждания са доста продължителни и болезнени.

# 1
  • Мнения: 1 183
Амии,какво да ти кажа,аз мисля,че не са много майките на последък които искат да раждат без упойка,аз раждах нормално с епидурална и съм страшно доволна  Peace

# 2
И аз не знам, не съм от тях-бях с пълна упойка и секцио. И съм доволна, не ме е страх да го повторя... Laughing

# 3
  • Мнения: 196
Защо не пробваш да питаш жена ти директно? Всеки си има свои мотиви.

# 4
  • Мнения: 1 334
Аз раждах нормално с епидурална и ... умирах то болка въпреки упойката. Не мисля че упойката носи рискове, но ако е много наближил момента за раждане и разкритието е към 8 см знам че не слагат, защото ще забави раждането. А и аз в интерес на истината си мислех че искам да раждам без упойка... защото ме бе страх от интервенции в гръбначния ми стълб, но ... доста бързо се престраших; не ми се мисли какво щеше да е без упойка.

# 5
За да изживеят на 100% раждането.Аз не виждам смисъл от това,звучи ми мазохистично.Няма рискове за детето и родилката при обезболяване.Медицината толкова е напреднала защо трябва да се мъчим като животни? newsm78

# 6
  • Мнения: 1 155
Различни жени, различни желания. Някои жени просто искат да изживеят момента, да родят детето си, без никакви упойки и болкоуспокояващи. Това е чувство, което нито един мъж не би могал да разбере / не се обиждай /.Аз обаче не съм от тези жени, родих секцио с епидурална упойка и смятам, ако имам второ дете, дай боже, да родя пак така. Всичко е въпрос на личен избор.

# 7
  • Мнения: 85
Защо не пробваш да питаш жена ти директно? Всеки си има свои мотиви.
Как да питам - тя милата не знае за какво става дума - първо и е. Освен това има залитания към планово секцио - нещо отшумяват напоследък, та реших да питам и за нормалното раждане.
Не че разбирам, ама секциото ми звучи като една нелека коремна операция, а може пък да роди и лесно  - дай боже !!!

# 8
  • Мнения: 46 477
Да изживеят мига пълноценно. Поне това аз съм срещала като обяснение.

При нормално раждане не винаги слагат упойка, дори жената да има желание, решението е на екипа, понякога просто не им се занимава или нямат под ръка анестезиолог и казват, че е късно, дори когато не е ...

При мен така се стекоха нещата, че родих секцио с пълна упойка и сега, ако тръгна да забременявам втори път задължително ще искам да е същото! Лягам, заспивам и като се събудя ми казват "Честито бебе!"  Mr. Green няма смъкване на органите след години, няма изпускане, няма нищо  Peace

# 9
  • Мнения: 728
То е като при зъболекаря.. може да поискаш упойка или не. Всеки има различни разбирания за това.
лично аз бих цитирала един мой познат /извинявам се за диалекта но в него е чара на цялата реплика/: "Она бабА ми се с упойка е раждАла" Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 171
Аз раждах нормално с епидурална и ... умирах то болка въпреки упойката. Не мисля че упойката носи рискове, но ако е много наближил момента за раждане и разкритието е към 8 см знам че не слагат, защото ще забави раждането.

И аз си изпитвах болка въпреки упойката. Не бих пробвала изживяването без нея Naughty. Много неща бяха изписани за епидуралната упойка - можела да доведе до проблеми и болки в гърба, силно главоболие след раждането и не знам какво още... За мен това са глупости, лично аз нямах никакви странични реакции от упойката. За мен тя е най-добрия избор Peace

# 11
  • Мнения: 1 371
 Flutter Хайде и тук.
Опитах се да родя нормално, без упойки и никакви помощни средства. Така исках, такова е било желанието ми винаги относно раждането на детето ми. Но стана изведнъж, отидох с 7 см разкритие, с току що започващи интензивни болки, можех прекрасно да си родя естествено и бързо, без болкоуспокояващи. Полудях от яд, когато ми казаха, че системата била за еди какво си, въпреки, че ги познавах. Но за съжаление не ми е било писано, тъй като малко след това ми направиха секцио.

Въпрос на гледна точка, на праг на болката, издръжливост. А понякога и на лекари. Свалям шапка на майките родили без упойки или подобни обезболяващи.   bouquet

# 12
  • Мнения: 46 477
... "Она бабА ми се с упойка е раждАла" Mr. Green

БабА му и превръзки не е ползвала, нито пък дедА му Жилет, ама ако му дойде яйцето до г*за, може и да се сети в кой век живее  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 406
голям страх от тази болка, голямо нещо!
всеки може да опише болката и никога няма да е същото, защото прагът на търпимост на всеки е различен.
не съм искала анестезия, помня, че ме болеше, но не мога СЕГА да кажа, че е било непосилно. забравя се.
нямам намерение да искам епидурал и при второто раждане

# 14
  • Мнения: 1 479
По принцип сьм страшна паника,лигла и капризна.Оказа се,че мога да родя 3 пьти нормално без упойки и секцио.В момента се чувствам,"като пич".Сега знам вече какво е раждане и сьм горда от това!За мен упойки и секцио си е ЛИГАВЩИНА!Не сьм умряла без тези "екстри"!Всеки си решава сам!Успех!

Общи условия

Активация на акаунт