Моята племеничка не е добре.....моля прочетете!

  • 2 518
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 626
Добро утро мили момичета!
Отдавна не съм ви писала,но ви чета редовно.
Искам да споделя нещо с вас-в неделя вечерта/16.12.2007г/по БНТ в новините
показаха едно мимиченце-Ивка.Тя е с остър ревманатоиден артрит/незная точно как се пише/.От малка е на Урбазон и всяка седмица й теглят вода от крачетата.Не може да расте от лекарствата.Пълна отличничка е в 5 клас.От няколко седмици родителите купуват ново лекарство,в ампули.Една ампула струва 280 лв.Трябва да й се слага по една всеки понеделник и четвъртък,но тъй като остава малко от дозата,те я дават на друго детенце със същата диагноза,но неможещо да си позволи това лечение.Пиша ви тоза,защото малката Ивка е моя племеничка.....и много искам да помогна.Вече сме теглили малък кредит за да й осигурим лекарството за 1-2 месеца,но........май ще се наложи да й се бият повече дози,а.........парички няма.....Незная къде и в коя тема да споделя,но наистина положението не е добро.Както се разбира проблема е многогодишен-от 2 годишната й възраст,но никога не съм си и помисляла да ви притеснявам с мойте проблеми,но сега......
Ако ми бъде позволено,мога да публикувам банковите сметки на Ивка,без да искам от никой да се чувства задължен.Просто познавам това дете доста добре и знам,че тя няма да се отчае,а ще продължи да се бори както досега.Много добре е информирана за заболяването си и даже си го коментира с лекаря си без да се притеснява,че не се знае дали ще може да продължи да ходи на училище или да играе с деца....това е!
http://www.bgkoleda.bg/2007.php/ -Ива Димитрова Лозанова
 
 
 

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 11:49 от bubeto

# 1
  • Мнения: 7 110
Бубето, дано племеничката ти се оправи и да има пълноценен живот.
Ще пусна няколко СМС-а за Българската Коледа специално заради нея.
Всъщност ако като основание при банков превод се пише и името на детето, има ли значение за да достигнат паричките конкретно за нея?
  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 442
Замислих се...то наистина лекарства има много нови, мощни, но ще излекуват ли детенцето да може да порастне здраво и весело? Все ми се върти в главата, че има всевъзможни отвари, илачи, мехлеми. Нашенски билки, китайски, хималайски, какви ли не. Някои от тях са с доста силно лечебно действие. Дали сте пробвали някакви алтернативни методи?.....То не е казано, че те са евтини, може даже още по-скъпи да излязат, въпроса е ефективно да се помогне на детенцето.

# 3
  • София
  • Мнения: 626
Рони,много ти благодаря.Решихме,че е по-добре инициативата да бъде от фондация като Българската Коледа,за да няма съмнение относно преводите.Незная.....исками се да помогна на всички дечица.....Пак ти благодаря за вниманието,не искам да задължавам никой с нищо,просто за малко внимание,защото никой не знае какво ще му се случи.....Господ да ни пази!

# 4
  • София
  • Мнения: 626
Замислих се...то наистина лекарства има много нови, мощни, но ще излекуват ли детенцето да може да порастне здраво и весело? Все ми се върти в главата, че има всевъзможни отвари, илачи, мехлеми. Нашенски билки, китайски, хималайски, какви ли не. Някои от тях са с доста силно лечебно действие. Дали сте пробвали някакви алтернативни методи?.....То не е казано, че те са евтини, може даже още по-скъпи да излязат, въпроса е ефективно да се помогне на детенцето.

Здравей,от 10 години пробваме какво ли не-хомеопатия,иглотерапия,масажи,лекарства от САЩ,нови билкови продукти-НИЩО!!!За сега само тези ампули/забравих им името/дават някакъв резултат и я държат на крачета за да може да ходи на училище.

# 5
  • Мнения: 2 070
Дано се открие някакво лечение за това гадно нещо. Гледам само при врачка не сте ходили. Милото детенце, дано се оправи. Вчера гледах за БГ Коледа и споменаха, че помагат на деца с такива заболявания и много скъпо поддържащо лечение. Не мога да си представя какво им е на родителите.

# 6
  • София
  • Мнения: 626
Дано се открие някакво лечение за това гадно нещо. Гледам само при врачка не сте ходили. Милото детенце, дано се оправи. Вчера гледах за БГ Коледа и споменаха, че помагат на деца с такива заболявания и много скъпо поддържащо лечение. Не мога да си представя какво им е на родителите.

Очкват чудо-детето им да се прибере живо!Само това!

# 7
  • София
  • Мнения: 228
Изпратих няколко SMS-a. Пожелавам дни без болка и скорошно излекуване на племенницата ти и всички нуждаещи се дечица!  Hug

# 8
  • Мнения: 7 110
Деси, ти си част от ДБМ. На срещите не става ли въпрос за клиничните пътеки за лечение на деца? Всякакви лекарства и процедури за децата трябва да бъдат безплатни.

# 9
  • Мнения: 1 243
На какъв номер може да се изпрати смс?  Rolling Eyes

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 5 751
На какъв номер може да се изпрати смс?  Rolling Eyes
не е ли 1117 - на БГ Коледа?
Всеки път като видя анонса с мечето, което може да остане без детенце  Cry , пращам СМС.

# 12
  • София
  • Мнения: 626
На какъв номер може да се изпрати смс?  Rolling Eyes
не е ли 1117 - на БГ Коледа?
Всеки път като видя анонса с мечето, което може да остане без детенце  Cry , пращам СМС.

Да,това е номера.Сърдечно Ви благодаря и се надявам никога да не изпадате в такава ситуация-вие или ваши близки!

# 13
  • Мнения: 2 070
Ако аз съм Деси, към която е въпроса - членувам в СНБМ. ДБМ е фондация.  Иначе за пътеките - има болести, за които пътеки няма. Като играчките дето може да останат без деца.

# 14
  • Мнения: 3 268
С пожелание Ивчето да се оправи,пускам няколко смс-са.

Общи условия

Активация на акаунт