Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора

София

Здравейте, ще си позволя да копирам текста от страницата на www.save-darina.org , тъй като аз не бих могла да представя по- добре историята на малката приказна Габриела. Сумата не е непосилна за събиране и мисля, че ако се отзоват достатъчно хора ще успеем за пореден път да докажем, че чудесата се случват по Коледа и една малко прекрасно дете и неговите родители ще получат най- ценния подарък на този свят- шансът за щастлив и пълноценен живот!

" Габриела Александрова е най-малкото от нашите дечица. Тя е още почти бебе - на една годинка, но с много сериозно заболяване – „Двустранен нефробластом V клиничен стадий”.
През месец август тази година лекарите откриват тумори и на двата бъбрека на детето. Започва химиотерапия.

Днес Габи вече е преминала пълния курс цитостатично лечение - 5 плюс допълнителни 3 блока. Постигнат е максимален ефект – нарастването на туморите е спряно и са редуцирани до възможната степен.

Сега Габи е напълно готова за органосъхраняваща операция, която може да бъде извършена само в чужбина.

Свързахме се с Университетска клиника – Мюнстер. След като разгледаха томографските снимки и обсъдиха случая, специалистите взеха решение да оперират детето (оригиналът на офертата можете да намерите в секция Документи).
На Габи ще бъде извършена радикална и парциална нефректомия (отстраняване на единия и на засегнати части от другия бъбрек) и лимфаденектомия (отстраняване на лимфни възли за определяне стадия на заболяването). Усилията на хирурзите ще бъдат насочени към запазване на 50% от бъбрека. Тогава детенцето ще може да живее без хемодиализа и без бъбречна трансплантация.
Престоят в болницата ще е 18 дни. Цената на интервенцията е 20 000 евро.

Операцията на мъничката Габи е много спешна! Колкото по-бързо бъде извършена, толкова е по-голям шансът да води нормален живот. Всяко забавяне може да доведе до отстраняването и на двата бъбрека.

Приятели, нашата сладка Гъбка Габи, както с любов си я наричаме, все още не разбира много от това, което се случва. Въпреки болестта, тя продължава доверчиво да се усмихва на мама, татко и лекарите.
С наша помощ може никога да не си спомня, че е била толкова болна. Може да изживее щастливо детството си, само с интуитивната увереност, че около нея има много добри хора и всички я обичат. "

Дарителска банкова сметка на Габриела Павлинова Александрова:

ПроКредит Банк

BG81PRCB92301020249010 - в лева

BG17PRCB92301120249014 - в щатски долари

BG25PRCB92301420249015 - в евро

BIC: PRCBBGSF

Вярвам, че никой, който види историята на Габи няма да остане равнодушен към нея! Дори малката помощ е от значение!
Моля Ви, нека и помогнем  Praynig

ПАРИТЕ ВЕЧЕ СА СЪБРАНИ!!! БЛАГОДАРИМ НА ВСИЧКИ ВКЛЮЧИЛИ СЕ ОТ СЪРЦЕ!!!
« Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 11:34 от Erica »
Цитирай

Аз пратих, дано по-бързо се събере сумата и всичко да мине успешно! Сигурна съм, че много хора ще откликнат.
Цитирай

Варна

И аз пратих! Дано се събере възможно най-бързо сумата, наистина не е толкова голяма.

С наша помощ може никога да не си спомня, че е била толкова болна. Може да изживее щастливо детството си, само с интуитивната увереност, че около нея има много добри хора и всички я обичат.

Силно се надявам да стане точно така! Praynig
Цитирай

С наша помощ може никога да не си спомня, че е била толкова болна. Може да изживее щастливо детството си, само с интуитивната увереност, че около нея има много добри хора и всички я обичат.
Силно се надявам да стане точно така! Praynig

и аз се моля да стане точно така! ПАричките найстина не са безобразно много, дано се съберат бързо, аз също изпратих.
Цитирай

София

Дано момичета! Ние вече пуснахме веднъж, тези дни ще се опитам да пуснем още по- солидна сума. Написах доста обширно писмо и вече започнахме да го пращаме на всички фирми, с които работим, както и навсякъде другаде, където предполагам, че биха помогнали. Утре ще се опитам да намеря контак с няколко по- известни лица, за които се знае, че са склонни да помагат в такива ситуации, както и с разни чужди организации, ангажирани към бг каузи. Моля се да успеем да съберем парите и то скоро!
Пишете и на ваши познати, които мислите, че биха помогнали! Всеки човек, включил се в това ще бъде от значение.   bouquet  Love

Цитирай

София

Пратих и аз мъничко и препратих линк на приятели. Дано скоро ги съберем тези 20000 евро.
Цитирай

София

Утре ще отида до банката и ще пусна и аз малко парички.
Цитирай

Варна

Преведох малка сума, дано да помогнем Peace
Цитирай

Варна

Здравейте ,мили мами!

Покланям се пред вас и силата ви. Много често чета тук при вас, но за съжаление не ми остава време да пиша .

Искам да ви информирам накратко за Гъбката- да знаете и вие какво се случва с нея в момента. С таткото се виждаме почти ежедневно, така, че информацията ми е от първа ръка:-)
Тя е в болница за първия от 4те предоперативни курса химиотералия, които препоръчаха от Мюнстер (клиниката , в която ще оперират Габи)
 Д-р Белчева /лекуващата лекарка на Габи, а и на Даринка:-( и Добчо)  получи протокола с лекарствата и вчера започнаха вливанията. Ще продължат 3 дни, лекарствата са доста силни и показателите бързо паднаха. Наложи се да и преливат кръв.

Гъбушка е много добро бебе и рядко плаче, дори скенер и правят почти без упойка - лежи  кротко и не мърда.
Лекарите се надяват да редуцират максимално туморите и е възможно дори единият бъбрек да го запазят изцяло.

Значително нарастнаха постъпленията в сметката след публикуването на темата за Габи и тук при вас!
След малко ще ги актуализирам в сейвдарина.

Бъдете здрави , мили майчици!
 newsm51 newsm51
Цитирай

София

Браво вече има:

8 098.71 лева
500.00 Euro

тоест общо
4640 евро

Продължавайте да разпространявате молбата!
Цитирай

София

Пуснах молба по отчетните теми в Родени през 2004, 2005, 2006 и 2007.
Цитирай

Помогнах с малко за съжаление, но от сърце! Дано детенцето се излекува, а споменът да бъде забравен дори и от родителите!  Praynig Praynig Praynig
Цитирай

София

Браво, мами!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Паричките стават повече!!! Дано успеем бързо да ги съберем  Praynig

Гуш, браво за отчетните  Hug Давайте идеи къде още да търсим дарители!
Цитирай

Sofia

Пуснах молба по отчетните теми в Родени през 2004, 2005, 2006 и 2007.
Не се прави така!
Цитирай

София

Съжалявам, но не се сетих за друг начин да разпространя молбата и тя да стигне до майки, който влизат САМО в отчетните си теми.

Съжалвам също, че натоварих сървъра с още 40 постинга постинга. Дано не са проблем.

Още веднъж, съжалявам, и очаквам да ми кажете как да процедирам друг път.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора