Помощ за разчитане на резултати от влагалищен секрет

  • 2 598
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте момичета,
Помагайте, че вече ще изперкам с тия доктори и лаболатории.  smile3511Днес си взех резултата от микроскопско изследване на влагалищен секрет в лаб. "Писанец". 
    Пише така:  Много добре изразена възпалителна клетъчна реакция, предимно сг.левкоцити.
   Лактобактерии слабо представени. Паваж от епителни клетки. Единични дрождoподобни гъби.
 Док каза, че съм имала бактериална инфекция и предписа профилактично, така каза,  POLYGINAX.  Аз обаче никъде на виждам да пише бактерии, няма и антибиограма.  newsm78 Миналия месец си правих посявки в друга лаболатория и те бяха стерилни. А това е само изследване под микроскоп. Посявките не са ли по-показателни? Оттогава не съм правила нито секс, нито нещо, което би могло да ме зарази. Преди 2 седмици бях в болница, направиха ми обстоен гинекологичен преглед, нямах възпаление на влагалището. Имам бяло течение, но без болки и сърбежи. За POLYGINAX-а четох доста противоречиви мнения и съм в пълна паника дали да се лекувам или да си стоя така? Ако пък имам бактерии и навредят на бебето...? ако пък лекарството навреди...? Полудявам smile3514

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 15:42 от neddi11

# 1
  • Мнения: 3 116
Полижинакс се ползва при гъби и възпалителни процеси, а също така се ползва и профилактично преди раждане (аз го ползвах). Аз лично ако ще раждам нормално бих го ползвала за да съм сигурна че няма инфекция в родилните канали  Hug

# 2
микроскопоското изследване е много по-надеждно от микробиологията. Разбира се, при условие че лекаря си разбира от работата. казвам ти го от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт