Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
  Мола да ми помогнете с някоя рецепта с моркови-бих искала да направа кекс или сладкиш ,даите съвет.БЛАГОДАРА ПРЕДВАРИТЕЛНО
Цитирай

София- Wien

С две ръце ти препоръчвам тортата с моркови на Анда.  Тя е любима вкъщи и вече ни е традиция за Коледа.
АНДА   bouquet Hug
Правя и един кекс, пак тук от форума, който е много сполучлив, но сега не мога да се сетя на кой е. Ако пуснеш търсачката вероятно, ще намериш много неща, от които да си избереш.  Peace
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

в темата за индийска кухня имаше рецепта на халва от моркови. много е сполучлива   chef
Цитирай
как точно с риск да звучи доста глупаво  да открия тортата на Анда или по-точно как да се оправя с търсачката Rolling Eyes
Цитирай

USA

Освен мъфини,кексове и торти ти препоръчвам да опиташ ето тези глазирани моркови. Smile

Цитирай
Благодаря ви за бързата помощ захващам се за работа newsm51 newsm51
Цитирай

Pyce

michel,а линк за тортата на Анда може ли? Blush
Цитирай

http://youtube.com/watch?v=BqIHWcIBDiI

bouquet
Става много вкусна  Hug
Цитирай

Pyce

Ох,помислих,че линка е за тортата  Crazy
Цитирай

Ох,помислих,че линка е за тортата  Crazy

Ето ти рецептата на Анда, копнала съм си я, тортата наистина е страшно вкусна и лека. Само, като я режеш, бъди по-търпелива и внимателна - малко трудно става, защото се рони. Или поне при мен беше така.

2 чаши брашно
2 чаши захар
1 ч.л сода
2 ч.л. канела
1/2 ч.л. индийско орехче
3 яйца
1 1/2 ч.ч. олио
2 чаши настъргани моркови
ванилия
1 чаша добре изцедени парченца ананас
1 чаша кокосови стърготини
Приготвяне:
Сухите съставки (брашното, захарта, канелата, индийското орехче) се смесват в една купа и се разбъркват. Добавят се яйцата, олиото, морковите и ванилията; разбърква се с вилица, докато се смеси добре.
Добавят се ананасът и кокосовите стърготини. Слага се в намазана форма за торта и се пекат 3 блата. Може поотделно, а може просто да сложите по един кръг хартия за печене между пластовете тесто.

Между блатовете слагам крем от сирене крема, краве масло и пудра захар; понякога обаче минавам по-евтино с гладка извара, разбита със сметана и пудра захар. Може да се сложи и малко конфитюр, ако обичате по-сладко. Тортата се намазва и отгоре и отстрани, като се оставя малко от сместа. После се оставя в хладилника за няколко часа да се стегне, за да може после да се намаже с още един пласт от крема, без да падат трохи и да развалят фасона.
Ìîæå è млечно-маслен крем от 750 мл. мляко, възварено с 4 с.л. захар и 2 с.л. консервирани в захар и алкохол портокалови корички и 6 с.л. размито в студено мляко брашно. Като поизстина млечният крем го добавих към 250 гр. масло, разбито с около 100 гр. пудра захар (на вкус).
Междувременно няколко едри моркова се нарязват с картофобелачката на тънки ленти, които се варят в гъст сироп от една част вода и две чаши захар, докато станат гъвкави. След това морковите се използват за украса наòортата - могат да се завият на розички, а могат и да се използват като панделки за торта.
Забележка:Ако е със сирене крема, сирене крема към масло в съотношение 2:1, после пудра захар на вкус - за вкус някои слагат 1л. портокалова кора и 2 л. настърган джинджифил, но аз съм го правила само с ванилия.
Отиват поне 4 пакетчета сирене крема и 250 г масло, за да се намаже както трябва.

Вариантът извара със сметана е доста удачен (и по-евтин), аз смесих 1:1 гладка извара (дето се продава пакетирана) с предварително разбита сладка сметана Хопла и добавих малко пудра захар на вкус.След като се втвърди кремът, намазах отгоре с подобна смес, но с преобладаваща сметана. Другата промяна, която обичайно внасям, е да намаля малко олиото за блата - докъм 1 1/4.

Открих я, ето тук е! Very Happy
Цитирай

Sofia

От мен Морковен сладкиш. Smile

Цитирай

Pyce

labrex,Morena  благодаря за изчерпателните рецепти!!!

Преди години бях яла морковена торта в чужбина и още я сънувам. Crazy Ще запретна ръкави днес,да използвам отсъствието на детето  Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.