Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 апр. 2005, 00:49 ч.

ot koga karfiol i boza

• 1 781
  • 18
  •   1
Отговори
Zdraveite imam edno pitane - bepcho ve4e e na 4m i 1/2 i mi se iska da mu raznoobraza puretata dali moga da mu davam veche pure ot karfiol. I oshte tatkoto nastoiava da mu davam po malko boza no az o6te ne smeia vie kak mislite. Rolling Eyes

# 1
  • София
За бозата се шегуваш, нали?

# 2
Кажи на таткото, че в бозата няма нищо полезно Sign Exclamation дори за голямо дете!
За пюретата не мога да ти помогна, аз по това време още не бях захранила.

# 3
Карфиола може от края на 7 месец, а за бозата Shocked
Доколкото имам спомен в нея имаше алкохол Confused

# 4
Lelee kakva belia shtiahme da napravim,mnogo blagodaria. Mai naistina ima alkohol, a za nego ni e o6te ranichko Wink

# 5
Карфиол дадох на 7 1/2 месеца; зелен4укови яде след 6-ти месец. За бозата.....ами не виждам нищо полезно в нея.

# 6
  • София-Париж-София
Аз го захранвах със зеленчуково около 5-ия месец и някъде малко преди да направи 6 м. му правих паралелно с другите зеленчуци и карфиол. Не сме имали проблеми!

# 7
Карфиолът обикновено се понася много добре от бебетата. Какви зеленчуци си давала досега?
За бозата вече са ти казали, аз само ще добавя, че я правят с изкуствени подсладители, които са си чиста химия.

# 8
Карфиол дадох за първи път в 8ми месец.Бозата Naughty

# 9
  • Филипополис
Ех zaiche-baiche, много ме развесели с тази боза. Кажи на таткото, да има малко търпение, бебчо да порасне и тогава ще си пият гроздовата заедно Wink

# 10
  • Sofiа
карфиол и аз дадох към 8 месец - много се котира.
Боза не съм се и сещала да давам

# 11
  • София
Карфиол дадох раничко - около 5-ти месец. Добре му понесе на човечето. Боза - поне докато тръгне на училище Wink.

# 12
  • София
Имам една книжчица с рецепти за пюренца за бебчовци, която е приложение към едно списание "Моето бебе и аз". Та там вътре има следната рецепта:
ПЮРЕ ОТ КАРТОФИ И КАРФИОЛ - подходящо и за деца с алергии
От 5-ия месец
Време за приготвяне: 20 мин.
Продукти:
90 г. крафиол
40 г. картофи
30 мл зеленчуков бульон
10 г. зехтин
Наин на приготвяне:
Нарежете на кубчета картофите и карфиола. Варете зеленчуците около 10-15 минути. (според големината на кубчетата).Прецедете и зпазете 30 мл от зеленчуковия бульон. Прибавете го към зеленчуците заедно със зехтина. Пасирайте. В зависимост от предпочитанията на бебето бихте могли да добавите още малко зеленчуков бульон.

Рецептата преписах дословно. Надявам се да съм била полезна. Добър апетит на бебчо!

# 13
  • Sofia
Така, за бозата кажи на таткото да си гледа работата. Освен това скоро, преди около 1-1 и половина месеца имаше случаи на дизинтерия от боза Sign Exclamation  За карфиола - от 5- месечна, когато захраних Ради с пюрета и слагах по мъничко броколи или карфиол. Много ги харесва и вече и слагам по цели парченца в супите и манджите. Просто не трябва да прекаляваш с количеството, защото малко образуват газове. Тази предната рецепта звучи много вкусно и разумно, но ако искаш можеш да сложиш повече картофи и по-малко карфиол.

# 14
  • в края на града
Карфиолът не понесе на Илиян нещо, дадох го към 5 мес. редом с другите зеленчукови пюрета, целият се обрина. Спрях да давам, чак до 10мес., когато тръгна на кухня, тогава вече нямаше проблем. Боза не давам.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт