Спукаха ни гумите на колата!

  • 9 062
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз съм от идиотите.
Само че не пукам гуми, прекалено е брутално.
Писна ми от постоянно сменящите се наематели на комшиите, които ми спират пред двора. Цяла празна улица, но не, те пред нас ще спрат. И аз няма къде да си пракирам колата  Rolling Eyes После идват следващите и те така. И ако не направя нещо по въпроса, вечно няма да мога да си спирам пред дома, и вечно ще си влача децата по улицата.
Размествам огледалата, вдигам чистачките, слагам клонки под тях и следващият път не спират.
Мда..."изтрещяла съм", но няма начин. Когато човек не разбира от дума трябва по друг начин.
За твоя случай не мога да коментирам, но по принцип в случая съм пристрастна Laughing
Изяжте ме, от лошите съм  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 104
И аз съм от идиотите.
Само че не пукам гуми, прекалено е брутално.
Писна ми от постоянно сменящите се наематели на комшиите, които ми спират пред двора. Цяла празна улица, но не, те пред нас ще спрат. И аз няма къде да си пракирам колата  Rolling Eyes

Като е празна цялата улица как така няма къде да паркираш?  Rolling Eyes
Виж да ти спират пред гараж - разбираемо е, но да казваш на улицата кой къде да спира е пълна простотия... който където свари. Пред нашата кооперация има кафе, паркингът на блока ни е зает по цял ден от "постоянно сменящи се" клиенти - като се прибираме от работа всички съседи спираме по тротоарите и по улицата, а вечер като се разотидат кафеджиите си преместваме колите на паркинга (който не го мързи). До сега  никакви подобни простотии като спукани гуми, надраскани коли, откраднати тасове не са се случвали... явно сме уцелили на възпитани съседи.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 13:07 от jorkita

# 17
  • Мнения: 3 157
ние сме със същия проблем,само че около нас просто почти всички си сложиха колчета и едни други приспособления,дето се заключват и като се приберат хората си ги отключват и си минават(не знам как се казват-затова ги обясних така тъпо).От прочетеното дотук виждам,че няма абсолютно никакъв смисъл от разправии-резултат няма да има. Cry

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
Като се преместихме мъжът ми пита изрично съседите кой къде спира та да няма после проблеми.
Хубаво, ама онзи ден слязъл да затопли колата за 5 минути преди нас и веднага един от съседите излезе да му каже, че му опушвал прозорците и трябва да отиде на съседната улица. Луд народ колкото искаш.Чудя се как не слезе да го набие - по това време има още поне три коли, които затоплят заради деца, ама видиш ли ние пречим.

Отидохме до едни приятели и спряхме за половин час - имаше свободни места на улицата. Като си тръгнахме(тъмно) - брей мирише ми в колата, ама отвратилно, отваряме прозорците още по-силно. Спираме - някой идиот сложил едно л..но точно на решетките до предното стъкло. Ужас няма изчистване, пропаднало навътре - то с клечки, то с мокри кърпи, аз светя със запалката - абе видяхме се в приключение. Този дето го е направил е хептен луд - щото не е само да ръчнеш с нож гумите примерно, ами си пипал л..но за да го сложиш.

Не бих се разправяла, защото не си единственият случай(предупредили са те) - явно хората са отмъстителни и не знаеш какво ще измислят.
А да дебнеш за да ги хванеш е мисия невъзможна.

# 19
  • Мнения: 17 546
Кофти старт на ново място. Но ако на мен се случи това нещо няма да седя и да гледам тъжно. Направи нещо. Нека се стреснат от вас малко. Такива кретени са страхливи като им покажеш, че не ти пука и това, което ти можеш да им направиш е по-кофти от това, което те са си позволили да ти сътворят, дори и всъщност да не е така!

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз бих постъпила така - отивам в полицията и пускам жалба срещу този, който ме е предупредил, че ще ми спука гумите. В жалбата описвам точно кога и как е отправена заплахата и кога са спукани гумите. След това си слагам нови гуми(или ги оправям, няма значение) и спирам само там, където ги пукат. Жертвам няколко (може да е само една) безсънни нощи, въоръжена с камера и фотоапарат, скрита и дебнеща, докато отново ми спукат гумите. Ако успея с камерата - отивам направо в съда и завеждам, мисля, че се казваше "тъжба" с доказателство записът от камерата ми.

# 21
  • Мнения: 1 426
цимента си е негов все пак и никой няма право да му спира върху цимента, защо се занимаваш с изперкали, утре може и гараж да си построи за да не се разправя да пука гуми на съседи

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Циментът е негов, но теренът не е.
По тази логика всеки да си строи където му кефне, не че не е така ....

# 23
  • София
  • Мнения: 2 437
Като е празна цялата улица как така няма къде да паркираш?  Rolling Eyes
За паркиране има къде да паркирам (трябва да се качи колата на тротоара) и ако съм без бебето+детето всичко е ОК. Сложно е за обяснение.

# 24
  • Мнения: 3 576
На такъв идиот бих му спукала гумите в момента, в който спре на въпросното място!
И ако после само посмее нещо да каже по въпроса би последвала сериозна заплаха.
С прости и елементарни хора по друг начин не можеш да се справиш
И да пуснеш жалба - какво, да не мислиш, че ще има ефект?!!
Такава ни е държавата, че нищо няма да постигнеш.
Много се ядосах като прочетох това! Те ти посягат върху собствеността само защото им скимнало, че мястото е тяхно!!!
Като знам колко струват едни нови гуми и разправията в тези студове..... още по-лоши неща бих им измислила на такива съседи.....

# 25
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Предварително да поясня, че не подкрепям дивашките методи с пукането на гуми. Но го има и момента, че тези хора са си циментирали места за техните си коли, т.е. дали са примерно 50 лв и труд, за да не газят в калта. До колко е закономерно е отделен въпрос.Аз лично съм свидетел на неспазване на лични паркоместа в Пловдив. Пред моя блок, които се намира в центъра и до пазар и разни офиси имаме вътрешни 2 улички-по едната се влиза,въртиш и излизаш през другата. Между двете има продълговато островче широко 2-3м и дълго колкото улиците. Там също се паркира.Всички съседи се принудиха да сложат скоби, разграфиха си с боя паркоместа. Е ,вярвай ми намериха се наглеци, които виждат скобата и паркирайки в островчето с едната гума нагазават в паркоместата със скобите. Сега живея в квартал близо до твоя и си имах проблеми със съседите. Писаха ми бележки да паркирам по-близо до съседните коли. Пък аз праведната винаги препаркирвам ако видя, че не съм се няместила както трябва. Ами и аз им отговорих с бележки и така си писахме извстно време. Оказва се същност, че те паркират още по-селски и даже има такива, които държат едва ли не под прозорците да са им колите. Явно,че винаги ще го има момента, че новодошлите трябва да си търсят другаде паркоместа, а правото на спиране пред входовете е на първите заселници в блока. Това е тъжната картинка.

# 26
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Писна ми от постоянно сменящите се наематели на комшиите, които ми спират пред двора. Цяла празна улица, но не, те пред нас ще спрат. И аз няма къде да си пракирам колата  Rolling Eyes После идват следващите и те така. И ако не направя нещо по въпроса, вечно няма да мога да си спирам пред дома, и вечно ще си влача децата по улицата.
Размествам огледалата, вдигам чистачките, слагам клонки под тях и следващият път не спират.
Мда..."изтрещяла съм", но няма начин. Когато човек не разбира от дума трябва по друг начин.
За твоя случай не мога да коментирам, но по принцип в случая съм пристрастна Laughing
Изяжте ме, от лошите съм  Mr. Green
Какво значение има кой ще паркира в двора-дали наемател на даден апартамент или собствениците на апартамента. Всеки който живее в даден блок/кооперация има право да паркира пред нея. Независимо дали се е родил в блока или живее от скоро в него. То е вярно, че не достигат паркоместа, ама и лафа "мойто си е мое, чуждото е общо" явно важи със всичка сила

# 27
  • Мнения: 25 597
Tanati, а ако реша да си вдигна къща на въпросното островче, дали ще ви се стъжни още повече картинката?
Доколкото схванах, никой от заграждащите не плаща на общината? Е, с какво нахалство тогава го правите, че и претенции имате?
Нищо против, ако си плащате, тогава общината ви дава означения, с които да си маркирате местата, но без пари си е чиста наглост.

# 28
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Tanati, а ако реша да си вдигна къща на въпросното островче, дали ще ви се стъжни още повече картинката?
Доколкото схванах, никой от заграждащите не плаща на общината? Е, с какво нахалство тогава го правите, че и претенции имате?
Нищо против, ако си плащате, тогава общината ви дава означения, с които да си маркирате местата, но без пари си е чиста наглост.
Аз не съм казала,че е законно циментирането. А колкото до нашето заграждане-това е дълъг спор с общината. Като искахме да сложим бариера те казаха, че това е тяхно място. Като ги попитахме защо не чистят (мият или метат) нашата улица - те казаха, че това си е наше място. В крайна сметка в центъра на София също има бариери и скоби. Виж ако има култура в паркирането няма да имам претенции. Но да си зашибаш колата така, че да заемеш 3 места си е селяния. Иначе всеки си паркира пред блока хубаво, обаче като иде на друго място-дивотия. Да не говорим, че е вярно и това, че ако живееш в центъра или около него масово се използва паркинга за живущите от други.

# 29
  • Мнения: 25 597
Аха, значи нищо не плащате.  Mr. Green Що ревеш тогава? Мястото е колкото твое, толкова и на бай ти Пешо от Обеля. Т.е. - общинско е. Ако ми е кеф, мога да си вдигна дебелия задник и да дойда в София да паркирам там. Имам право. (Доколкото изобщо е правилно да се паркира на пешеходен остров, за какъвто става дума, нали?  Wink).
Виж, ако си плащахте паркоместа на общината, не само никой нямаше да има право да спира там, но и паякът щеше да вдига всеки нахалник, даже и колата на бай ти Пешо от Обеля.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт