Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
не искам детето ми да има все още  немлечно хранене. По колко АМ да прибавям към готовото пюре
или правено пюре на 5 месечна възраст. 

# 1
  • В сърцето на Пламен
Aз все още не съм изключила млякото и след пюрето давам и мляко.Малката го обича и си чака винаги млякото
Ще следя и аз темата

# 2
  • Белгия/София
Може, разбира се. Ще стане гъсто, ако сложиш много, така че повече от една-две мерителни лъжички няма как.

# 3
  • Бургас
Почти до годинката добавях АМ към зеленчуковите пюрета-средно 2 мерителни лъжички.

# 4
  • София
прибавям 1-2 мер. лъж. в зависимост от гъстотата на пюрето

# 5
И аз добавям АМ по 1-2 мерителни лъжички, мисля че е достатъчно Peace

# 6
  • София
не искам детето ми да има все още  немлечно хранене. По колко АМ да прибавям към готовото пюре

Може да слагаш АМ. Аз чисти зеленчукови пюрета никога не съм давала-винаги са били приготвени с кърма или АМ.
Ако даваш готово пюре, което е по-рядко, може да добавиш сухо АМ. Ако самото пюре е гъсто, може да разтвориш АМ предварително в много малко вода.
Аз давах домашни пюрета. Вместо с водата, в която са се варили зеленуците, пасирах с кърма или АМ. Слагах толкова, колкото беше необходимо, за да получа консистенцията, която ме устройваше.

# 7
  • малкия град
Аз също никога не съм давала само зеленчуково пюре без мляко. Винаги добавям 1 м.л. АМ.

# 8
  • Варна
аз пък ги давам без ам.само гъстите разреждам.Въпрос на вкус!после задължително хапваме мляко.

# 9
  • София
Аз пък смесвах едно малко бурканче (125гр) с приблизително 50гр картоф и 50мл вода с 3-4 лъжички АМ, защото гастро-ентероложката, при която ходихме на консултация, каза, че в зеленчуковото пюре трябва да има поне 4 лъжички мляко.
Когато слагах цедена кърма естествено идваше по-малко (с изключение, когато пюрето беше изцяло домашно).
Има и пюрета които си съдържат мляко или сметана, трябва да обърнеш внимание.

# 10
Може.  Peace

# 11
  • София

Зависи от пюрето. Ако е по-течно може и по 2 лъжички сухо АМ. Ако е по-гъсто трябва първо да разредиш АМ в малко вода.

# 12
  • Бургас
Момичета,здравейте!
Имам един въпрос винаги ли трябва да има АМ в пюрето независимо дали е домашно или купено и до колко месеца трябва да се добавя!Предварително благодаря!

# 13
  • София
На този въпрос ще получиш и положителни, и отрицателни отговори.
Моето мнение е, че млякото е основната храна на бебетата поне до навършване на 1г. и съм се старала всеки път то да присъства в яденето на Иво под едан или друга форма.
Аз давах домашни пюрета. Чисти зеленчуци моето бебе не е яло. Всичките пюрета бяха млечно-зеленчукови, приготвени с кърма или АМ. Вместо във водата, в която са се варили, пасирах зеленчуците в мляко.

# 14
  • гр.Пловдив
Аз добавям по една доза,независимо дали е купено или е дом. приготвено пюрето.Само в месните,който ядем от скоро не добавям  newsm78

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт