Може ли да се развие пневмония без температура

  • 61 985
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 822
В момента се лекуваме от вирусна пневмония и пием АБ Клацид - на 12 часа, както и сироп за кашлица Флудитек.

Може ли да споделиш какви са ви симптомите? Как протича заболяването ви?

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Мама Галка, поисках снимка, понеже детето кашляше и поддържаше някаква Т. Първият път разви пневмонията на фона точно на Клацид  Confused Дано ви помогне на вас  Praynig

# 47
  • Мнения: 822
Мама Галка, поисках снимка, понеже детето кашляше и поддържаше някаква Т. Първият път разви пневмонията на фона точно на Клацид  Confused Дано ви помогне на вас  Praynig

Клацида по антибиограма ли ви беше назначен? Дали не е бил резистентен?

# 48
  • Мнения: 157
Синът ми в момента е болен от вирусна бронхопневмония и я открихме почти случайно.Първо потече носа,след това започна да кашла от време на време,температура няма така три дни.Личната реши,че е алергия и пихме Ериус и Проспан.Но кашлицата стана доста по-сериозна и го заведох пак, тя доката го преглеждаше установи,че едната му гръдна кост е по навътре и реши да ни изпрати на снимка заради нея.На снимката излезна,че с гръдният кош уш няма проблеми а се бронхопневмония.Дадоха ни Клацид на 12 часа,Вентолин и някакъв нов сироп.Направихме и кръвни изследвания които показвали,че има възпалителен процес.В момента почти не яде и много бързо се уморява даже още една седмица преди да открием,че е болен.Майките с опит ако може да споделят нещо по-точно за възстановяването и прави ли се отново снимка за да се установи дали е драв напълно.

# 49
  • София
  • Мнения: 492
Синът ми в момента е болен от вирусна бронхопневмония и я открихме почти случайно.Първо потече носа,след това започна да кашла от време на време,температура няма така три дни.Личната реши,че е алергия и пихме Ериус и Проспан.Но кашлицата стана доста по-сериозна и го заведох пак, тя доката го преглеждаше установи,че едната му гръдна кост е по навътре и реши да ни изпрати на снимка заради нея.На снимката излезна,че с гръдният кош уш няма проблеми а се бронхопневмония.Дадоха ни Клацид на 12 часа,Вентолин и някакъв нов сироп.Направихме и кръвни изследвания които показвали,че има възпалителен процес.В момента почти не яде и много бързо се уморява даже още една седмица преди да открием,че е болен.Майките с опит ако може да споделят нещо по-точно за възстановяването и прави ли се отново снимка за да се установи дали е драв напълно.
Да, прави се още една снимка след като изпиете антибиотика. Мисля, че трябва да минат поне 20 дена от предната снимка , за да се види дали има промяна.... Peace
Бързо оздравяване на детенце!  Hug

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
След дълго умуване с лекуващия лекр решихме да не правим снимка след спиране на лечението.
То 20 дни като минат, ако няма промяна в пневмонията, ще си проличи, уверявам те.

# 51
  • София
  • Мнения: 9 848
Оф,и аз да се включа тука,макар че не знам за къде съм ooooh!.Дъщеря ми/6г/ миналата седмица изкара нещо леко вирусно,имаше лека Т-до 38,и лека кашлица.И така.Уж и мина.Обаче аз имам гадния навик да меря Т за щяло и нещяло и онзи ден викам чакай да и премеря Т,а имаше и някаква лека кашлица.И Т беше 37,2.Така ден два я поддържа,ту пада,ту се качва.В петък я заведох при личната-нищо и няма вика,но дай да я снимаме,че да не би нещо от вируса да не сме излекували.И на снимката-рентгеноложката казва-"лека" пневмония.Аз-шаш и паника.Качвам се при личната-тя вика,че не вижда нищо.Носи снимката на още една лекарка-и тя не вижда.Обаче и двете решават,че не са компетентни по снимките и изписват на шестгодишната ми дъщеря,пила веднъж в живота си АБ/оспамокс/-та изписват и Панцеф.И аз почнах да го давам.Уточнявам,че Бубка си е напълно весела и жзнена,яде,дивее..въобще по нищо не и личи .Кашля леко сутрин,ама лекичко,имало е случаи,в които е кашляла къде къде по..и днес една приятелка рентгенолог дойде да види снимката.Казва-не виждам нищичко,перфектна снимка.Е,реши да я занесе и на баща си-лекар рентгенолог с дългогодишна практика-и той не вижда нищо.и така-сега всъщност май нямаме пневмония,обаче пием АБ.Дъщеря ми вдига лека Т-до 37,3,но ту има,ту няма.а,да,кръвните и изследвания са чудесни. newsm78
Тарталета,забравих да ти благодаря за отговора! Hug

# 52
  • Мнения: 950
Валенцето радвай се, че е добре  Peace  а спря ли лекарствата щом няма нищо  Rolling Eyes  .Личната какво каза за тази темп. 37.2  newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 9 848
Валенцето радвай се, че е добре  Peace  а спря ли лекарствата щом няма нищо  Rolling Eyes  .Личната какво каза за тази темп. 37.2  newsm78
Не съм спряла АБ,щом сме го почнали,ще го пием.Не знам за Т..ще видим какво ще излезе.

# 54
Здравейте! Реших да изкажа и моето мнение относно вашите притеснения за кашлица, слабо повишена температура и общо неразположение. В такива случаи веднага се консултирайте с пулмолог.  Rolling EyesСподелям го с вас,защото в следствие на некомпетентни мнения на много лекари след два месеца обикаляне по кабинети се разболях от огнищна ТБК /туберкулоза/. Shocked Всичко започна с кашлица, не висока температура 37.1 , 37.2 и болки в гърдите. Най-лошото беше , че тази температура я вдигах вечер късно. При отчаяните ми опити да обясня на лекарите проблемите си, те ме изкараха симулантка.В такъв критичен за мен момент успях да се свържа с лекар от пневмофтизиатрията.  newsm78 Влязох по спешност в болница, но от некомпетентност на много лекари се сдобих с ТБК и 8 месеца нетрудоспособност. PraynigДано нямате моите проблеми!!!

Общи условия

Активация на акаунт