Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 дек. 2007, 15:38 ч.

Имодиум

• 8 380
  • 9
  •   1
Отговори
Използвал ли го е някой за детето си ?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
мисля, че не е препарат за лица под 12г. възраст.

# 2
Да така пише на упътването ,но са ми го изписвали доста пъти .За това питам newsm78

# 3
  • София
Не и не бих го използвала ако детето е по-малко  от 12 г. Tired
Прочети това :Лечение за намаляване на силата на диарията (симпоматични медикаменти):

о Антидиарични средства:

- чревни адсорбенти - те остават в лумена на червата и адсорбират токсични вещества, газове и някои бактерии, като по този начин улесняват тяхното елиминиране (смекта)

- средства, потискащи чревната перисталтика (лоперамид)

- средства с антисекреторна активност, без да засягат чревния пасаж (рацекадотрил)

- Средства, регулиращи равновесието на чревната флора (ентерол)

о Рифаксимин е неабсорбиращ се антибиотик с активност в лумена на червата. Той се препоръчва при "диария на пътуващите", но е неефективен към инвазивните микроорганизми. Назначава се от лекар.

Внимание, лоперамид (имодиум) е абсолютно забранен при деца под 2-годишна възраст, както и при хора с коремна болка без диария. При деца под две години този медикамент може да предизвика тежки токсични ефекти, включително делириум, кома и паралитичен илеус (парализа на перисталтиката и блокиране на чревния пасаж).

Децата са по-чувствителни към потискане на централната нервна система, поради което във Великобритания приложението на имодиум не е разрешено под четиригодишна възраст (в САЩ под две години).

Използването му е опасно при хора с увредена чернодробна функция поради намалено разграждане и в резултат на това повишен риск за токсичност на централната нервна система. Този медикамент трябва да се назначава от лекар и да се прилага под негов контрол.

За разлика от имодиум рацекадотрил не потиска перисталтиката, а намалява хиперсекрецията на вода и електролити в чревния лумен чрез блокиране на разпада на ендогеннит опиоиди (енкефалини) в организма. Постига малко по-бавен ефект от имодиум - средна продължителност на острата диария 19.5 часа спрямо съответно 13 часа. Прилага се по лекарско предписание.

Посочените медикаменти не лекуват причината на диарията, а само намаляват нейната сила (броя на изхожданията). Антидиаричните средства не заместват оводняващата през устата терапия.

Някои бактериални и паразитни инфекции могат да хронифицират и да са причина за хронична секреторна диария.

В сравнение с острата диария, в основата на която в по-голямата си част стоят инфекциозни заболявания, хроничната има значително повече етиологични причини, поради което е необходимо уточняване на диагнозата и назначаване на правилно лечение.

дано скоро детенцето ти се оправи !

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 15:58 от Вили1

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
Да така пише на упътването ,но са ми го изписвали доста пъти .За това питам newsm78

ако е за теб - да. Става.
Но за малки деца, не. Недей да рискуваш, щом изрично е упомената дадена възрастова граница.

# 5

ако е за теб - да. Става.
Но за малки деца, не. Недей да рискуваш, щом изрично е упомената дадена възрастова граница.
На нея е изписвано .

# 6
Вили 1 ,значи все пак може да се дава на деца над 2 години -от това което си написала Thinking

# 7
  • София
В интерес на истината веднъц съм давала имодиум на Дияна. Просто защото всички останали средства като смекта и ентерола не помогнаха.

# 8
В интерес на истината веднъц съм давала имодиум на Дияна. Просто защото всички останали средства като смекта и ентерола не помогнаха.
И при нея другите неща не действаха .А тя не ми е боледувала от разстройство две години, когато това и изписаха.
Днес първо и дадох Ентерол ,но не подейства .След Имодиума пък не е ходила цял ден .Ще видя утре как ще е .За сега няма да и давам повече.
А въпросът ми беше, защото цял ден с търсачката чета теми за разтройства и как ги лекувате .Никой не споменава за Имодиум .А при нас само това помогна преди две години.Затова сега пак до него прибягнах-може и да не съм права Rolling Eyes Confused

# 9
Здравейте мамчета.
Някоя от Вас да знае дали Имодиум може да се пие по време на бременност???
Споделете мнението си.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт