Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 114 отговора
Миналата зима ме боля таза от към десния крак,но не можах да си направя рентген,защото кърмих, но преди 2 седмици ме заболя страшно крака и едвам стъпвам на крака си и не мога да спя нощно време и си направих рентген/вече не кърмя/ и се оказа ,че ми растели шипове и не знам чувала съм,че не се лекуват и страх ме хваща така ли ще ме боли всяка зима това е ужас то и на работа как ще ходя не знам.
Моля ако знаете някакво лечение моля да споделите Praynig
Цитирай

Аз имам на врата и понякога ме болят. Ходя на физиотерапия, понякога се повлиява, друг път-не. Зависи дали на добър ще попаднеш. Скоро мисля да пробвам и акупунктура, казват, че помагало. Дано се включи някой с повече опит. А при невролог ходи ли? Дали са само шипове?
Цитирай

Преди няколко години ме болеше ужасно дясната пета, чак ми се схващаше целия крак от болка. От рентгена се установи, че ми расте шип с невероятни размери - както каза док - като на сто годишна баба.  На въпроса с какво да лекувам, отговорът беше, че каквото и да правя ефекта ще е никакъв /само обезболяващи, ама аз се дърпах/. Последва въпрос - все така ли ще боли??? и съответния отговор - Не! По-лошо ще става! За съжаление док. се оказа прав. Мазах с какви ли не мазила и чудодейни рецепти, но освен да ми падне кожата на петата друго не се случи. За около 2 години шипът порасна и си намери място, та сега не боли толкова силно или поне аз свикнах с болката и не му обръщам внимание. Миналата година /бях още бременна/ започна да расте шип и в другата пета - нали трябва да има равновесие в природата.Нищо не се пробвах да правя, просто изчаквах да си израсте и да си намери място. Сега си имам "токчета". Напомнят за себе се в лошо и влажно време, но не обръщам внимание - на кого по-напред на децата или на някакви си шипове... Това е моя опит до момента, но ако откриеш вълшебното лекарство сподели  Praynig ще съм ти много благодарна. Желая ти успех   bouquet
Цитирай

Самите шипове са костни образувания, и може в гореописаните случаи не винаги да се касае за това. Лечението на ошипяването по радикален начин, било на шията или на краката, или на други части на тялото, е доста трудно. Това обаче което непосредствено безпокои пациентите е болката и други горе изброени симптоми, за премахването на които се използва както иглолечение, така и билкови формули, които не само лекуват симптомите, но и донякъде омекотяват и “разграждат” шиповете, но тяхната употреба трябва да е продължителна.

В масовия брой от случаите симптоматиката на ошипяването може да се овладее и само с акупунктура.

Вижте и това:

http://www.geocities.com/tv_medic/STATII.htm#_Toc183678923
Цитирай

След контузия на тренировка и катастрофа имам тежко гръбначно увреждане.На ЯМР се видяха много шипове, но лечение няма.Понякога болят много, но вече свикнах с болката, няма друг начин.
Цитирай

Аз приготвям едно лекарство-50 милилитра йод с 20 таблетки аналгин.Аналгина трябва да се разтопи добре , маже се с тампон в продължение на няколко дни.Цапа дрехите, но облекчава болката.
Цитирай

И аз имам шип на петата за съжаление и на мен ми казаха, че лечение няма.
Цитирай

За лечение на шипове вчера научих рецепта от народната медицина, с която баща ми си е излекувал шипове на гръбначния стълб и реших да ви я споделя, тъкмо видях темата тук.

Мястото се намазва предварително с олио, настъргва се хрян и се налага за половин час. След това се маха и се почиства със салфетка без да се мие. Процедурата се прави в продължение на десет дни.

В момента вече няма болки в гръбначния стълб. Майка ми ми обясни, че хрянът просто изсушавал шиповете. Желая ви успех и дано се отървете от шиповете! Hug
Цитирай

И аз зная един малко абсурден лек, ама поне няма да навреди. Правят се компреси с отработено моторно масло.
Цитирай

Свекърва ми много се оплакваше преди седмица то шипове и аз една вечер като се видях в чудо й дадох един крем против тендовагинит - дип рилииф. Маза се няколко дни докато почнат лекарите да работят след празниците но сега казва че й е минало и няма да ходи на лекар.
Може би помага за обезболяването им а заедно с масажа шипа се намества и не дразни. 
Цитирай

От няколко месеца ме боли някъде навътре под кокалчето, което се намира отзад на стъпалото точно  над лявата пета. Болката е най- силна сутрин след ставане или когато кракът се раздвижва, след като по-дълго е бил в покой. Дали това е шип и на какъв лекар трябва да отида? Предварително ви благодаря!
Цитирай

Аз да попитам, тези, които са с шипове на врата, боли ли ги главата? Каква е болката?
Аз имам шипове на врата и надолу по прешлените на гръбначния стълб и ме боли главата, врата, рамото, гърба отляво ми се схваща и болката е като, че ли нещо всеки момент ще се скъса. Лошото е, че ме боли и главата вляво, челюста вляво...и винаги, когато времето се застуди много или понастина в тази област. Облекчава ме топличкото - масаж, слагам шал и лента дори, когато съм си вкъщи, чувствам се значително по-добре.
Цитирай

а ходихте ли на преглед при ревматолог? а при ортопед?
Цитирай

Аз не съм ходила още на преглед. Точно затова се интересувам на какъв лекар трябва да отида при тези оплаквания.
Цитирай

Ммммм да и аз съм с шипове по гръбначния стълб. Лекарката каза, че трябва да имам постояно физическо натоварване /като гимнастика/ и да ходя на балнолечебни курорти. Ама моля не на мене тия  Crossing Arms като стана баба ще ходя, сега не ми се стъпва там  Mr. Green

Тъй това за компресите с хрян е много интересно, ще си го запиша и виж нявгаш мога да го пробвам. Нека дам и аз своята лепта към рецептите от "народната медицина", но държа да подчертая, че не съм го пробвала. Рецептата ми я каза позната възрастна дама.

Та вземате 5 яйца /пресни и домашни/. Заливат се със сока на лимони докато хубаво се покрият. стоят така, като всеки ден леко се разклащат. В крайна сметка сока от лимон стопява черупките на яйцата. Остават яйцата в ципите си. Вадят се много внимателно и се хвърлят. Лимона с разтопените черупки се пие по една лъжица в хладка вода преди храна като се бърка преди прием. Можете да го подслаждате. Прави се 10 дни почива се 10 дни и после пак и пак се почива и пак докато изчезнели шиповете. ВНИМАНИЕ! Гастрити и язви много яко ще реагират на лимона на гладно!
Цитирай

1-14 от 114 отговора