Има ли лечение за шипове?

  • 521 396
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Миналата зима ме боля таза от към десния крак,но не можах да си направя рентген,защото кърмих, но преди 2 седмици ме заболя страшно крака и едвам стъпвам на крака си и не мога да спя нощно време и си направих рентген/вече не кърмя/ и се оказа ,че ми растели шипове и не знам чувала съм,че не се лекуват и страх ме хваща така ли ще ме боли всяка зима това е ужас то и на работа как ще ходя не знам.
Моля ако знаете някакво лечение моля да споделите Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз имам на врата и понякога ме болят. Ходя на физиотерапия, понякога се повлиява, друг път-не. Зависи дали на добър ще попаднеш. Скоро мисля да пробвам и акупунктура, казват, че помагало. Дано се включи някой с повече опит. А при невролог ходи ли? Дали са само шипове?

# 2
  • Мнения: 334
Преди няколко години ме болеше ужасно дясната пета, чак ми се схващаше целия крак от болка. От рентгена се установи, че ми расте шип с невероятни размери - както каза док - като на сто годишна баба.  На въпроса с какво да лекувам, отговорът беше, че каквото и да правя ефекта ще е никакъв /само обезболяващи, ама аз се дърпах/. Последва въпрос - все така ли ще боли??? и съответния отговор - Не! По-лошо ще става! За съжаление док. се оказа прав. Мазах с какви ли не мазила и чудодейни рецепти, но освен да ми падне кожата на петата друго не се случи. За около 2 години шипът порасна и си намери място, та сега не боли толкова силно или поне аз свикнах с болката и не му обръщам внимание. Миналата година /бях още бременна/ започна да расте шип и в другата пета - нали трябва да има равновесие в природата.Нищо не се пробвах да правя, просто изчаквах да си израсте и да си намери място. Сега си имам "токчета". Напомнят за себе се в лошо и влажно време, но не обръщам внимание - на кого по-напред на децата или на някакви си шипове... Това е моя опит до момента, но ако откриеш вълшебното лекарство сподели  Praynig ще съм ти много благодарна. Желая ти успех    bouquet

# 3
  • Мнения: 146
Самите шипове са костни образувания, и може в гореописаните случаи не винаги да се касае за това. Лечението на ошипяването по радикален начин, било на шията или на краката, или на други части на тялото, е доста трудно. Това обаче което непосредствено безпокои пациентите е болката и други горе изброени симптоми, за премахването на които се използва както иглолечение, така и билкови формули, които не само лекуват симптомите, но и донякъде омекотяват и “разграждат” шиповете, но тяхната употреба трябва да е продължителна.

В масовия брой от случаите симптоматиката на ошипяването може да се овладее и само с акупунктура.

Вижте и това:

http://www.geocities.com/tv_medic/STATII.htm#_Toc183678923

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    След контузия на тренировка и катастрофа имам тежко гръбначно увреждане.На ЯМР се видяха много шипове, но лечение няма.Понякога болят много, но вече свикнах с болката, няма друг начин.

# 5
Аз приготвям едно лекарство-50 милилитра йод с 20 таблетки аналгин.Аналгина трябва да се разтопи добре , маже се с тампон в продължение на няколко дни.Цапа дрехите, но облекчава болката.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз имам шип на петата за съжаление и на мен ми казаха, че лечение няма.

# 7
  • Мнения: 263
За лечение на шипове вчера научих рецепта от народната медицина, с която баща ми си е излекувал шипове на гръбначния стълб и реших да ви я споделя, тъкмо видях темата тук.

Мястото се намазва предварително с олио, настъргва се хрян и се налага за половин час. След това се маха и се почиства със салфетка без да се мие. Процедурата се прави в продължение на десет дни.

В момента вече няма болки в гръбначния стълб. Майка ми ми обясни, че хрянът просто изсушавал шиповете. Желая ви успех и дано се отървете от шиповете! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз зная един малко абсурден лек, ама поне няма да навреди. Правят се компреси с отработено моторно масло.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Свекърва ми много се оплакваше преди седмица то шипове и аз една вечер като се видях в чудо й дадох един крем против тендовагинит - дип рилииф. Маза се няколко дни докато почнат лекарите да работят след празниците но сега казва че й е минало и няма да ходи на лекар.
Може би помага за обезболяването им а заедно с масажа шипа се намества и не дразни. 

# 10
От няколко месеца ме боли някъде навътре под кокалчето, което се намира отзад на стъпалото точно  над лявата пета. Болката е най- силна сутрин след ставане или когато кракът се раздвижва, след като по-дълго е бил в покой. Дали това е шип и на какъв лекар трябва да отида? Предварително ви благодаря!

# 11
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз да попитам, тези, които са с шипове на врата, боли ли ги главата? Каква е болката?
Аз имам шипове на врата и надолу по прешлените на гръбначния стълб и ме боли главата, врата, рамото, гърба отляво ми се схваща и болката е като, че ли нещо всеки момент ще се скъса. Лошото е, че ме боли и главата вляво, челюста вляво...и винаги, когато времето се застуди много или понастина в тази област. Облекчава ме топличкото - масаж, слагам шал и лента дори, когато съм си вкъщи, чувствам се значително по-добре.

# 12
  • Мнения: 1 984
а ходихте ли на преглед при ревматолог? а при ортопед?

# 13
Аз не съм ходила още на преглед. Точно затова се интересувам на какъв лекар трябва да отида при тези оплаквания.

# 14
  • Мнения: 1 942
Ммммм да и аз съм с шипове по гръбначния стълб. Лекарката каза, че трябва да имам постояно физическо натоварване /като гимнастика/ и да ходя на балнолечебни курорти. Ама моля не на мене тия  Crossing Arms като стана баба ще ходя, сега не ми се стъпва там  Mr. Green

Тъй това за компресите с хрян е много интересно, ще си го запиша и виж нявгаш мога да го пробвам. Нека дам и аз своята лепта към рецептите от "народната медицина", но държа да подчертая, че не съм го пробвала. Рецептата ми я каза позната възрастна дама.

Та вземате 5 яйца /пресни и домашни/. Заливат се със сока на лимони докато хубаво се покрият. стоят така, като всеки ден леко се разклащат. В крайна сметка сока от лимон стопява черупките на яйцата. Остават яйцата в ципите си. Вадят се много внимателно и се хвърлят. Лимона с разтопените черупки се пие по една лъжица в хладка вода преди храна като се бърка преди прием. Можете да го подслаждате. Прави се 10 дни почива се 10 дни и после пак и пак се почива и пак докато изчезнели шиповете. ВНИМАНИЕ! Гастрити и язви много яко ще реагират на лимона на гладно!

Общи условия

Активация на акаунт