Има ли лечение за шипове?

  • 521 425
  • 114
  •   2
Отговори
# 75
Здравейте,

От известно време майка ми има силни болки в кръста, слизащи надолу до лявото коляно. Ходихме при невролог и направихме снимка на рентген. В диагнозата на рентгенолога пише "Лумбална спондилоза с изразени спондилофити на телата на горния сегмент Л 1,2, частична хондроза на нивото".
Това шипове ли означава или дископатия? От снимката, невролога твърди, че е второто, докато от думите на рентгенолога останах с впечатления, че е първото.
Моля някой с опит да сподели болкоуспокояващо, защото пробвахме хиляди такива и ефекта е нулев. Всяка вечер се превръща в кошмар. При масаж болката изчезва или намалява до вечерта, когато започва мъката отново. Освен това коленете не я държат. Краката омекват при слизане по стълби примерно. Добре ли е да се маже гърба и кръста с Репарил или Анастезол? Ефекта не е голям, но може ли да има негативен ефект?
Моля ви, помагайте, защото сме се видяли в чудо. Така продължава вече около 10 дни.

# 76
  • Мнения: 8
От няколко дни ме болеше ръката и едва снощи забелязах, че ми е излязъл шип. От палеца към ръката, точно където свършва дланта. Стои като грахово зърно и като го допра до нещо все едно ме удря ток. Мазах го снощи с ракия в която има счукани кестени. Дано помогне.

# 77
здравейте, за всички видове костни заболявания -включително гонартрози и подагри-лекува Крум Войнов и неговият екип в гр.София,Стадион Герена-в залата  за Приложни спортове.Той не обича много рекламата-неговата философия е човек като се излекува-ще подаде ръка на друг болен.Много болни ходят при него и неговият екип-освен, че лекува-те са и много добри диагностици-защото е много важно какво точно е заболяването, от какво се е получило,преди колко време....-на което съвременните лекари не обръщат особено внимание.Човекът е с над 30 години опит в тази област и го търсят не само болни, но и медицински лица за помощ.

# 78
Това да не е един възрастен човек,който маха сливици  Rolling Eyes

# 79
 LaughingДа, той "маха" и сливици.Още преди години майка ме беше водила при него-но той беше на друго място-все пак това са 15 години.Но оттогава нямам никакви проблеми,дори и гриповете ги минавам много леко.Малкият сега чакам да стане на 3 годинки за да го заведа прни него-защото не приема по-малки деца от тази възраст.Много е добър.Това съм го изпитала на гърба си.Също е и народен човек-не взима скъпо,гледа винаги да влезе в положение на другите,за разлика от много други,които си правят реклами по списания и т.н. и ти "одират"кожата,като казват а бе то здравето си има цена NaughtyСега работи с една млада жена,която също е много добър диагностик-А бе да не ти ги хваля -ама са много добър екип.

# 80
Мили момичета, аз съм сигурно на възрастта на майките Ви, че и отгоре. Професията ми е седяща - при това по 14-16 часа пред "компа", шипове имам от 32-годишна (шийни, прочие някои от тях заради увлечението ми на младини по разни "свещи" и други йогийски пози - това го установиха лекарите по онова време). Но, ако знаете какъв фантастичен ефект има изометричната гимнастика!! На когото съм я препоръчала - благодарил ми е. Това са статично напрягащи мускулите упражнения, не товарят стави и кости, разработени си по времето на Първата световна война заради войници с ампутации, в гипсови корита, с радбити прешлени и т.н. Който иска подпобрака, може да ми пише на мейла. Ако не, напишете в гугъл на руски "изометрическая гимнастика" и си от препратките си изберете "5 минут для офисной спины" (много кратка версия) и още един сайт на Алексей... (не помня фамилията). Той е развил цяла школа, има упражн. за главата, шийния дял, гръдния дял, кръста и така - чак до стъпалата на краката. Приятно е, не отнема повече от 3-5 минути, прави се навсякъде, тонизира мускулите. След две-три седмици се чувстваш като нов.

# 81
  • Мнения: 1 890
Здравей,варина! Интересува ме Крум Войнов как лекува-с масажи ли,с билки,просто метода му на лечение. А как "маха" сливици? Ще ти бъда благодарна,ако ми обясниш по-подробно.

# 82
Nai dobroto re6enie sre6tu 6ipove e manualna terapiq-YUMEIHO saionji masaji pomaga mn i pri diskovi hernii-za Plovdiv i regiona -0899970200 Ivan

# 83
Какво да ви кажа като от 1 година и 4 месеца се боря с всякакви травми относно десния ми глезен.Само на 15 години съм и до преди една година и 4 месеца бях активен спортист.Една вечер при игра на футбол нещо си усуках глезена и оттогава почнаха мъките.Смених 7 ортопеда за ч година , 2 невролози няколко "народни лечителя" и съм направил сума ти и "лечебни процедури".Лично аз си мисля че повратен момент в тази история беше още първата вечер след нараняването след като си усуках крака от голямата болка загубих всякакви сили и едвам се прибрах до нас.Бяхме на село и с мама и татко веднага тръгнахме към Стара Загора откъдето впрочем съм.Пристигнахне в "Бърза помощ" някак си стигнах до кабинета като въобще не стъпвах на десния си крак.Кракът ми беше мн подут и син в областта на двете кокалчета.Влезнах при дежурния ортопед, а той със сестрата обръщат чашите с уиски и кола и се смеят. След изключително кратък преглед лекарят установи,че "нищо ми няма" , както той каза:"ударил си го нещо" ме изписа и ми предписа болкоуспокояващо. След 2 дена приемане на лекарството болките значително намаляха,а щом си обуех мараатонките  и ги стегнех малко напълно изчезваха.Завърнах се аз на игрището и тогава си играех под въздействието на болкоуспокояващото и след 1 седмица почнах да ходя по ортопеди.Обиколих почри всички в Стара Загора и региона и накрая стигнах и до София в ортопедичната болница в Горна Баня мисля,че беше.Преди около 4 месеца ми откриха и шип на петата ,а аз сега се чувствам по добре благодарение на едни подложки за пети и на един уникален човек от едно село,който спокойно мога да кажа,че слага всички лекари в малкия си джоб.За съжаление той тогава ми откри разместване и го намести ,обаче не го питах нищо за шипа.Ако скоро пак отида ще го питам и ще ви споделя.Извинявам се че малко се отклоних от темата ,ама се надявам че ще ми простите.

# 84
  • Мнения: 139
на 23 г имах ушипяване на гръбначния стълб!боли ама се търпи,нямам избор

# 85
zdraveite .dnes i na men mi otkrixa 6 6ipa nee za vqrvane.prosto me 6a6naxa,daite mi savet kakvo da pravq ,dvata 6ipa sa obxvanali grabna4niq stalb.bolkata e neponosima na momenti.rabotq po 12 4asa vse prava dali e ot tova neznam.daite savet molq.

# 86
Zdraveite, otnosno metoda na lecenie na Krum Voinov-mahaneto na slivici e bezbolezneno-vse edno ce ti darpat ushite-izobshto ne boli. Inace v zavisimost ot zaboliavaneto i s bilki i s masaji .....Pozdravi i uspoech

# 87
Може ли и аз да се включа?
Баба ми ми разказа, че като била млада имала шипове и много я е боляло. Не знам дали от това лечение шиповете са изчезнали, или просто болката е спряла, но в наши дни не се е оплаквала. Нейната докторка тогава й препоръчала в продължение на 40 дни всеки ден да яде по една главичка целина, голяма колкото детско юмруче. Дядо ми купил цял чувал с целина, и всеки ден баба си режела колкото детско юмруче, и наистина болката е спряла.
Може и на вас да помогне. Успех!

# 88
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Имам въпрос към т.нар. Гости. Форумът е за споделяне на опит, информация, консултация. Напоследък точно в темата за шиповете пишат нерегистрирани потребители като Гост, които всъщност не търсят съвет, а предлагат нестандартни, алтернативни ? методи и съвети. Каква е целта и защо не се регистрирате и пишете като нормални потребители, с които да може да се комуникира?

Аз започвам да се съмнявам, че това са т.нар. "пързалки", може би постове от един и същи човек и не бих се доверила нито на съветите, нито на мненията на нерегистриран потребител.

# 89
   Пробвайте при ирисолога Емил Елмазов. Приема в София, ж.к."Надежда" и в Габрово само събота.
   С билкови тинктури, чайове и пластири за налагане ми стопи шип на коляното преди две години и оттогава нямам проблеми. Сега ме стяга вратът и ми казаха, че започва ошипяване на гръбначния стълб. Мисля пак да го посетя. Според него, шиповете са също вследствие на проблеми в обмяната, липса на калций и объркана киселинност. Нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт