Къде да се оплача?

  • 3 749
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
В случая мястото за оплакване е общината. Това е институцията , която следи за спазването на собствените и наредби във връзка с отглеждането на домашни любимци.

# 16
  • Мнения: 6 029
Аз пък не вярвам, че институциите ще й помогнат, за съжаление.
Забелязала съм, че някои собственици на кучета са много нагли... попадала съм в подобни ситуации... никакво, ама никакво разбиране. На един съсед немската овчарка се хвърли срещу мен и дъщеря ми. Детето от тогава изпитва панически ужас от всяко едно куче, което я наближи. Знам че кучето не е виновно, виновен е малоумния му собственик. Идеше ми да го удуша. То нямало да я ухапе. Ми от къде знаеш бе??? В такива случаи ми иде да извадя оръжията от касата и да стрелям на воля  Confused

# 17
  • Мнения: 4 300
Мен пък много ме е яд като кажат "Ама то не хапе". Е хубаво де, ако скочи върху мен, падна и си потроша нещо по добре ли е отколкото да ме ухапе? И преди да кажете че си измислям имах съученичка,която падна така под немска овчарка и си счупи крака. Свекър ми също, той за щастие нищо не си счупи, но пък колко страх брахме да не си е ударил главата на асфалта.....
Някои кучета са цели добичета, в нашия блок има един дог, стига ми над кръста, а съм 173 см. И като видя стопанката му да го извежда, държейки го за кожата на врата, без каишка....

# 18
  • Мнения: 6 029
Ама от къде знаят, че баш в тоя момент няма да хапе? Да не е заявило, че ей на, аз днес няма да хапя, спокойно ме извеждайте развързано! Това е животно, реагира първосигнално, ако реши че детето е заплаха, ще го нахапе.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
Абе, какво значение има, дали хапе, лае, или мърка като котка?
Никой няма право да държи в страх съседите си.
Стопаните на кучето трябва да се съобразяват кога и как да го разхождат, така че да не притеснява хората, а не хората да се съобразяват кога да излизат, така че да не срещнат кучето.
Айде всички защитници на правата на животните да замълчат пред правата на хората!!!

# 20
  • Мнения: X
Силно съм предубедена към стопаните на кучета. Разбира се има и много разбрани хора, които даже прибират акитата на любимците си в пликче, но масово са дебили, който разхождат цял кон без каишка, без намордник и ако нещо стане ти/детето сте виновни, че смущавате разходката на псето.
Веднъж едно доста едро куче отмъкна топката на дъщеря ми. Поисках си я от стопанката, тя вдигна рамене и каза ма как да му я взема -  ми твоя работа как, да не е мое кучето, защот го разхождаш развързано, казах и да ми я плати, като не може да му я вземе - нейсе даде ми я цялата олигавена.  Sick

# 21
  • Мнения: X
Никъде.
Т.е- където и да се оплачеш, все ще е глас в пустиня Wink

Напротив NaughtyКварталния е длъжен да отиде и да провери случая,защото ще трябва да си оправи документацията,ако има повторна случка има и глоба.Ще ги извика в районното за да напишат обяснение/всичко това съм го изпитала на мой гръб,така,че не приемам възражения,че ще остане работат глас в пустиня Stop/При това бях обвинявана,че кучето ми лае,а не че е посягало да хапе и написах в обяснението,че то, ако не лае кво куче ще е .
Това не беше по темата,ама кварталния е много добро решение!

Да,де,длъжен е и може би ще провери случая,ама оттам натакък,голям праз че е проверил.Девета дупка на кавала е тоз квартален,никаква работа не е свършил досега като хората,горкичкия,аз на негово място бих потънала в дън земя от срам #Crazy

# 22
  • Мнения: 1 072
Когато разказвах на позната от Америка, че ме ядосват свободно разхождащите се кучета в парка. И че бяснението на стопаните им, че видиш ли - То не хапе, не ми е  достатъчно за спокойствието, тя ме застреля с въпроса - Защо, не ги докладваш?

Да, в Щатите това е нормално. Ако някой те застрашава, теб или комфорта ти, да се оплачеш на властите.

Аз не можах да й обясня, че в Южен парк всички кучета се разхождат между децата без каишка и това се случва под зоркие поглед на конната полиция.

# 23
  • Мнения: 437
.....
Съседите ти ако,евентуално правят среднощен купон на кого се оплакваш в полицията или  в общината Peace
....
А, ако улично куче скочи евентуално върху детето ти?

Тук не става въпрос за уличните кучета. А затова, че се прибирам с детето ми от разходка, отварям вратата на асансьора на нашата площадка и това куче влиза вътре изневиделица и застава срещу Вики озъбено.Собственичката дори не беше до него.

# 24
  • Мнения: 2 716
Докладвай собственичката  Peace
Страхът си е страх без значение дали ще те ухапе.
Има си закон: с каишка и намордник. Ама било булонта. Ми ще му оплетеш на една кука. Ай сиктир.
******
Ако те нападне улично куче, се оплакваш в общината и те пращат кучкари.
пп/ Обожавам кучетата!

# 25
  • Мнения: 868
   Щом домоуправителят не може да се справи сам направете едно Общо събрание на кооперацията респ. блока в който живеете.Всъщност общото събрание може да взема доста решения особено щом става въпрос за вътрешния ред.Иначе мисля, че трябва да се оплачеш при районния инспектор т.е. кварталния.Все си мисля, че общината отговаря за бездомните кучета.Обожавам кучетата, но ми е мъчно, че така се е изплашило детенцето ти.Като имаме кучета трябва да поемаме пълна отговорност за тях.

# 26
  • Мнения: X
Никъде.
Т.е- където и да се оплачеш, все ще е глас в пустиня Wink

Така е.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 7 171
.....
Съседите ти ако,евентуално правят среднощен купон на кого се оплакваш в полицията или  в общината Peace
....
А, ако улично куче скочи евентуално върху детето ти?
На Екоравновесие се звъни.
Преди година и нещо много бях набрала на глутницата кучета около нас.
Екоравновесие се оказаха действаща организация. Макар че, както се оказа, природозащитници им оказват доста сериозен отпор върху прибирането на кучета.
В нашия случай дойдоха, събраха кучетата, и ги върнаха кастрирани и обезпаразитени. И на това бях благодарна.
Но ако улично куче ухапе някого, мисля, че предприемат други мерки.

# 28
  • Мнения: 49
Лятото имах подобен проблем ,ходих в общината и на следващия ден дойдоха на проверка .Сега са само с предупреждение ,но следващия път ако се случи нещо подобно ,ще имат глоба(и тя май никак не е малка).

Общи условия

Активация на акаунт