Къде да се оплача?

  • 3 751
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Незнам дали е за тук темата, ама моля за помощ.
Имам доста "добри" съседи с куче немска овчарка. Та въпросното куче днес щеше да ухапе детето ми. Пуснали го без каишка да се разхожда във входа Shocked Ако не бях успяла да гушна Вики, кучето щеше да й се нахвърли. Помолих ги учтиво да си го държат на каишка - ама не срещнах разбиране. Детото ми било виновно защото се било разревало. И как няма да се разреве като това куче лае в лицето й и ръмжи.
Така, искам да се оплача но незнам къде. Живеят в общински апартамент. Не искам да ги гонят, просто да ги стреснат да си държат кучето вързано и с намордник.
Къде да отида - в общината или при кварталния? Домоуправителят няколко пъти им прави забележки, но нищо. А във входа има и други деца.

# 1
  • Мнения: 2 388
Незнам дали е за тук темата, ама моля за помощ.
Имам доста "добри" съседи с куче немска овчарка. Та въпросното куче днес щеше да ухапе детето ми. Пуснали го без каишка да се разхожда във входа Shocked Ако не бях успяла да гушна Вики, кучето щеше да й се нахвърли. Помолих ги учтиво да си го държат на каишка - ама не срещнах разбиране. Детото ми било виновно защото се било разревало. И как няма да се разреве като това куче лае в лицето й и ръмжи.
Така, искам да се оплача но незнам къде. Живеят в общински апартамент. Не искам да ги гонят, просто да ги стреснат да си държат кучето вързано и с намордник.
Къде да отида - в общината или при кварталния? Домоуправителят няколко пъти им прави забележки, но нищо. А във входа има и други деца.

Кварталният е добро решение

# 2
  • Мнения: 7 723
Никъде.
Т.е- където и да се оплачеш, все ще е глас в пустиня Wink

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Никъде.
Т.е- където и да се оплачеш, все ще е глас в пустиня Wink

Напротив NaughtyКварталния е длъжен да отиде и да провери случая,защото ще трябва да си оправи документацията,ако има повторна случка има и глоба.Ще ги извика в районното за да напишат обяснение/всичко това съм го изпитала на мой гръб,така,че не приемам възражения,че ще остане работат глас в пустиня Stop/При това бях обвинявана,че кучето ми лае,а не че е посягало да хапе и написах в обяснението,че то, ако не лае кво куче ще е .
Това не беше по темата,ама кварталния е много добро решение!

# 4
  • Мнения: 7 723
....Това не беше по темата,ама кварталния е много добро решение![/b][/color]
Е? И кво стана? Спря да лае? Grinning

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Пак не е по темата,ама го махнах/по други причини/
Въпроса беше,че въпреки,че мъжа ми е съдия и това не ме спаси от обясненияв полицията-това ми беше мисълта.Време е да си повярваме в институциите!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз бих отишла и в общината, и при кварталния. При кварталния първо, напиши си жалба, че кучето напада, със сигурност ще реагират.
И аз като Сиска79 го пиша от собствен опит-един съсед се беше оплакал в полицията и в общината, че булонката на родителите ми го напада /не е вярно, разбира се, стари съседски конфликти просто/. Не беше упоменал породата на нападащото го куче и идваха у нас с полиция. търсеха паспорт, платени данъци за кучето и т.н. /беше преди време, не знам дали все още има кучешки данък/.
Мен преди време ме нападаше едно куче в малък провинциален град, където работех, това всяка сутрин, голям стрес си изживявах на път за работа. Оплаках се устно на кмета и веднага предупредиха собственика, повече не видях кучето отвързано.

# 7
  • Мнения: 41
Не ми е съвсем ясно какви точно правомощия има т.н. "квартален". Аз бих отишла в общината, ще подам жалба, най-вероятно няма да има резултат, но на тази база ще звънна в някоя медия. Те само това чакат, от там нататък може и да има положителен развой на събитията.
И малко извън темата, според наръчника на домоуправителя на Фондация за реформа в местното самоуправление, който можеш да си изтеглиш от тук http://www.flgr.bg/bg/cms/%D0%98%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D … 6%D0%B8/o/541/541
пише, че за кучета се плащат същите такси (асансьор, осветление), както и за живущите във входа.

Успех  Peace

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Не ми е съвсем ясно какви точно правомощия има т.н. "квартален".

Като не ти е ясно питай NaughtyЩом сме написали,че има за какво ад се ходи при квартален значи,има все пак правомощия Peace
Съседите ти ако,евентуално правят среднощен купон на кого се оплакваш в полицията или  в общината Peace
И стига с тези медии-точно вчера ги видяхме как хубаво си вършат работата/пак не съм по темата Blush/

# 9
  • Мнения: 7 723
.....
Съседите ти ако,евентуално правят среднощен купон на кого се оплакваш в полицията или  в общината Peace
....
А, ако улично куче скочи евентуално върху детето ти?

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Аз,отговарям по темата Peace
Ако,ако,предполагам знаеш приказката за Ботев и Левски.

# 11
  • Мнения: 2 100
Бре, не знаех, че има все още "квартални" Shocked Връща ме обратно към Живково време Rolling Eyes Mr. Green

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
Те може да не се казват вече "квартални",но си има управления във всеки квартал.

# 13
  • Мнения: 1 062
А аз тъй като съм работила в общинска администрация и знам, че от там минават почти всички жалби. Аз бих се оплакала в Общината.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 435
То зависи за какво жалиш Peace

Общи условия

Активация на акаунт