"(мини) йоркширски териер"!?

  • 265 094
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 941
Е незная как ги измислихте тея неща, че не мирише.. Естествено, че има миризма, куче е все пак!

# 16
Е незная как ги измислихте тея неща, че не мирише.. Естествено, че има миризма, куче е все пак!
Всяко живо същество  има своя миризма, в това число и хората. За това хората се къпят и ползват дезодоранти, или поне голяма част от тях. Laughing Но това че човек си мирише по принцип, не е основание да се твърди, че "омирисва" къщата.

Миризмата при хората идва главно от потните жлези. Кучето няма потни жлези, така че този фактор отпада. Но има други фактори:

- козина - неприятната миризма се дължи на подкосъма - малки власинки, които при повечето породи се сменят пролет и есен и които имат свойството да попиват и излъчват неприятна миризма, и придизвиква алергични реации при някои хора.
 ЙОРКШИРЪТ НЯМА ПОДКОСЪМ, НИКОГА НЕ СМЕНЯ КОЗИНАТА СИ, ТЯ РАСТЕ ПРЕЗ ЦЕЛИЯ МУ ЖИВОТ. За това йоркширът се използва при терапия на дихателни алергии, астма, спастичен бронхит

- устна кухина - дължи се или на развалени  зъби и болни венци, или на неправилно хранене. Неподходящата храна , примерно манджичка с картофки останала от масата и дадена на кучето на принципа "да не я хвърляме, че пари сме давали" води до хранителни отлагания по зъбите или ферментация в стомаха и отделяне на газове. И в двата случая устата на кучето мирише.
Много собственици на кучета не си дават сметка, че кучето има метаболизъм  различен от човешкия, и много храни подходящи за хора, са неподходящи за кучета. За кучетата си има кучешки храни.

- възпалена анална жлеза - дължи се главно на неправилно хранене, т.е. пак си зависи от собственика

- възпалени на ушите - дължи се на лоша хигиена в дома, или разхождане на неподходящи места, т.е. пак зависи от собственика

- замърсявания около дупето и пишето - ми човека ползва тоалетна хартия, кучето се почиства, като се облизва /моля не правете това у дома си Laughing/ Но от време на време трябва да се измива, т.е. пак зависи от собственика.

Т.е здраво, добре хранено и обгрижвано йоркширче практически не мирише или поне не в такава степен че да се усеща от околните.

# 17
  • Мнения: 3 830
И аз съм голяма фенка на тази порода. Heart Eyes Hug По едно време много се бях навила да си взема. Ще изчакам с взимането на териерчето, обаче.

# 18
  • Мнения: 1 941
yorkfiesta , никога не съм казвала че "омирисват къщата". Но, пък от казаното от теб излиза, че щом мойто животно излъчва миризми, то аз не съм добра стопанка. За мен истинината е, че животинките си намирсисват и по - лесно вярвам на собствените си обоняния, отколкото на някакви христоматийни писания от кучешките книги. Но е излишно да казваме на черното бяло за да прехвалваме породата, така или иначе кученцата са великолепни, добри, сладки и любебвилни.

# 19
  • Мнения: 167
Аз си имам мини йорки-1,5 кг.Не съм го търсила точно такова,всъщност бях тръгнала за кокер.Но се прибрах с двумесечно бебе,което според собственичката на развъдника ще стане грозно,защото е без родословие.Не съжалявам нито за секунда-имам си прекрасно,мило,любвеобилно същество.Е,че няма козинка за панделка -много важно Simple Smile

По същество-понамирисва,ако не го изкъпя в седмицата поне веднъж.Къпя я с обикновен кучешки шампоан и слагам балсам лилав сънсилк.Козинката я сресвах всеки ден,но от както се роди малкия пропускам.Не е фатално.Не се скубе-всичко остава по четката.Яде само Педигри-джуниър,защото е смляна.За храната е малко капризна-яде всичко,което ние ядем,но само ако е наредена до нас на масата,ако е в  чинийката й -не го кусва.Устата и наистина мирише,а постоянно раздава целувки. Mr. GreenРядко ми е боледувала,като бебе и се разстройваше стомахчето.Лае само когато някой позвъни.Взехме я от Варна преди 2 години за 500 лв/с родословие бяха 700/,но вчера наша близка взе бебе от същия развъдник за 1000 лв.
Пишка в котешка тоалетна - разходки само в ръцете ми,най-много 5 мин да повърви и се измаря.Почти навсякъде е с мен-в ръцете ми или в чантата ми,хората я мислят за плюшена играчка.

За съжаление не всички са такива-и те си имат характер.В града ни има стандартно йорки,което лае по всичко живо,непрекъснато се дърпа на каишката-голям бяс.

# 20
  • Мнения: 98
Точка ако е това на снимката-то е моооого сладко!  Simple Smile а защо нямате козинка за панделка...?
 относно цените - толкова вървят доколкото и аз разбрах, е не е никак малко но си заслужава  Hug

# 21
  • Мнения: 98
дайте някое предложение за име на мъжко мини йорки...  newsm78

# 22
  • Мнения: 167
Да,на снимката е Шери Heart EyesКато по-малка имаше възможност за панделка и слагах/в града ме гледаха странно,повечето хора си мислеха,че това е моя измислица/.Но като се роди малкия започна да линее - поокапа и козинката,не ядеше,криеше се-лекарската диагноза беше-Депресия LaughingМного се смяхме ,но май наистина беше така.
Много ми харесва Джиджо,Марки...трябва да е лесно за изговаряне.

Шери- http://www.snimka.bg/album.php?album_id=16594

# 23
yorkfiesta , никога не съм казвала че "омирисват къщата". Но, пък от казаното от теб излиза, че щом мойто животно излъчва миризми, то аз не съм добра стопанка. За мен истинината е, че животинките си намирсисват и по - лесно вярвам на собствените си обоняния, отколкото на някакви христоматийни писания от кучешките книги. Но е излишно да казваме на черното бяло за да прехвалваме породата, така или иначе кученцата са великолепни, добри, сладки и любебвилни.

Кошничка, ами така излиза. Твоята истина не е моя истина. И не защото съм го прочел в кучешките книги, а защото отглеждам йоркшири от 18 години, и все пак съм понатрупал някакъв опит. Както и да е, не смятам да се надприказвам с теб, каквото можах -направих, но йоркито си е твое, гледай си го както намериш за добре. Желая ти весели Коледни празници и щастлива Нова година. newsm53

# 24
  • Мнения: 98
весели коледни и новогодишни празници на всички!!!

# 25
Случайно попаднах на този форум! стана ми интересно,как описват породата,хора искам да кажа едно има хора професионалисти,които се занимават с развъждани и участие в изложби,а има любители на породата! Животното малко или голямо,нали го обичате ! ? При мен в развъдника ражда се и мини и стандарт и шоу-клас кученца и нито едно не остана без дом! Пожелавам Ви на всички весели празници ! можете да разгледате мой сайт: www.boxxemia.com  Grinning И да ви создам малко приятно настроение: http://www.pixtar.lv/slide?id=ojdhvjjbbfvhgrvhbcz

# 26
  • Мнения: 2
Здравейте,преди година и половина правих опити да си взема кученце от един от гореспоменатите развъдници,по-късно вече тотално разстроена от безуспешната мисия случайно си взех куче от обява в нета!Сега е на 1год и 5м,2кг,безспорен красавец!:)С горда и важна походка,изключително енергичен и се надявам да е все така!:)Нямах намерение да пиша,но искам да помогна в търсенето и намирането на хубаво малко йорки!

# 27
  • Мнения: 2
забравих да кажа,че въобще не мирише жилището на животно,ама грам!!!

# 28
  • Мнения: 854
по-късно вече тотално разстроена от безуспешната мисия
Защо не се получи?

# 29
Човек ,когато много иска ,постига това което иска! Това се скъпи кучета,аз да си купя първото ми куче от тази порода сабирах пари от приятели и сега след 10 години имам си развъдник!  можеш да се види омита постижения ,това беше много сложно,да се купи кучето от чужбина трябваше да продам 5 моита кученца и да се купя един хубав  производител! така че аз просто не виждам човек ,които толково работил над породата да ти подари! Ето омита  сладури : www.boxxemia.com

Общи условия

Активация на акаунт