Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Canada, Toronto

Дайте идеи, моля ви за нещо бързо и лесно, което мога да приготвя в голямо количество за Бъдни Вечер. Тук в Торонто, се организираме българите да празнуваме Бъдни Вечер в една от бг църквите и всеки трябва да носи по нещо, но тъй като ще са много хора трябва да е в по-голямо количество. Разчитам на вас бг мами Praynig
Цитирай

Баница с праз или тиква;
Боб на фурна;
Питка или хлебчета;
Цитирай

Ами постни лозови сърмички. Но не знам предлагат ли се листа при вас. Иначе плънката е от задушен лук, ориз, малко доматено пюре и аз слагам- копър и малко джоджен. Малко е трудоемко навиването, но като му хванеш цаката е ок. Нареждат се в тава с олио и вода, завиваш ги с фолио и печеш. Накрая може да ги отвиеш малко, но не е задължително.
Цитирай

София/Света на Диска

Баница с праз или тиква;
Боб на фурна;
Питка или хлебчета;

Peace
Цитирай

Torino,IT

Зеле задушено с ориз и подправки, аз си правя цяла тенджера, това си е дори пълнежа за зелевите листа, дори и не е задължително да се увиват. Може и така да се яде с питката.
Цитирай

София

"Лесно" е относително понятие, но аз бих приготвила жито, или бобена салата.
Цитирай

София

Постно зеле на фурна. Режеш в комбайна, овкусяваш, поливаш с вода и печеш. Никакава философия и врътня:mrgreen:
Цитирай

Бургас

някаква салата или жито  Wink
Цитирай

Canada, Toronto

Супер ми се струва зелето с ориз и бобената салата, могат вярно да се направят в голямо количество и врътнята ще е колкото да се направи и малко. За лозовите сърмички, май не бих се навила да свивам над стотина, въпреки че ги обожавам. Благодаря за идеите! Very Happy
Цитирай

weltweit

Боб със зеле и сърмички, ама сърмичките са играчка.  Thinking
Също и ошаф и питка  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.