фана ме шубето....

  • 4 172
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 323
kop4e, не се стряскай от раждането,има упойки за това .Големият зор идва след това,с гледането и безсънните нощи,така,че сега се наспи и почивай максимално.
newsm10 pregnant

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 817
.......днес мъжа ми ме пита как мисля да раждам, казах секцио - той каза, че може би ще ми е по-трудно да си върна теглото после. ........

Каква връзка има начина на раждане и връщането на теглото след това?  newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 1 603
В днешно време конкурентноспособността е най-важна,а с майчинството няма как да се конкурирам с оправните и нахакани колежки.Направо ще откача бе момичета. newsm78

Най-важна е обичта на децата.
Не се притеснявай, роди си детето, а с работата все някак ще се справиш - ясли, детегледачка ......  А за нахаканите колежки - и на тях ще им дойде времето да станат майки  Crossing Arms.
 Hug

# 63
  • Мнения: 160
I az sui mislia che e mnogo po-dobre da si rodish detentseto. Parvo, biznes sredata e tolkova promenliva, utre shte doide niakoi nov zaiadliv shef, ili firmata shte zatvori vrati, ili edin kup nepredvidimi neshta... mozhesh li da si varnesh detentseto...

A za nahakanite kolezhki, ne znam kakvo imash predvid, no ako tselta im e da te karat da se chuvstvash neadekvatno ili da ne razbirat kak tiahnoto povedenie ti vazdeistva, te sa mnogo nestastni zheni, neobichani ot nikogo, koito namirat edinstveno v agresiata nachin da pokriat naranenoto si ego i neshtastieto si... Istinski konfortnia v kozhata si chovek kara drugite hora da se chuvstvat po-silni i po-mozheshti otkolkoto obratnoto...

A s pomoshtta na Bog sam sigurna che edin den i ti shte si namerish dobra kariera, zashtoto kogato pravish dobar i  humanen izbor se otvariat vrati pred teb za koito ne si i mechtala,,,

Uspeh!

# 64
  • Мнения: 351
Честито!Защо се тормозиш излишно!Я си бременей спокойно и не се притеснявай!
Аз съм родила секцио,но по медицински показания и мн. бързо  си върнах формата!Десетина дни след раждането си бях същата както преди това!Но и бях качила 13 кг. за деветте месеца!Така че спокойно...мисли си за бебенцето и се радвай на живота!  bouquet

# 65
  • Мнения: 274
Здравейте!И аз наскоро разбрах,че пак съм бременна.И сега обаче за разлика от първия път,ме е шубе.Не знам защо.Може би защото се оправяме с мъжа ми съвсем сами с отглеждането на малката си принцеса и досега всичко е вървяло нормално с едно дете,но с две дали ще е така? SickМного мисля по въпшроса дали да оставя това дете или да направя друг избор.Трудно е.Тъкмо ми потръгна и кариерата като насън и бях решила да ставам делова жена.Давам си ясната сметка,че родя ли,пак ще ръпна назад в работата със светлинни години.В днешно време конкурентноспособността е най-важна,а с майчинството няма как да се конкурирам с оправните и нахакани колежки.Направо ще откача бе момичета. newsm78
Оше   не   съм   си   изпила   кафето  и   пиша   глупости,  моля  за извинение, който е   прочел   нередактирания    вариант...
Остави  си   бебето! Цял   живот   ще имаш   пред   теб   да  се   доказваш. Може  пък   това  бебе    да  ти   донесе     късмет!

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 10:59 от sonia

# 66
  • Мнения: 2 746
"НЯМА НИЩО ПО-ХУБАВО ОТ СЕКЦИОТО!!!!"  - ето, това е бисера на деня!

lovely mama, уверявам те, че има, имааа..... далеч по-хубави неща от секциото! smile3521

# 67
  • Мнения: 1 155
Я спокойно, наслаждавай се на бременността си. трябва сама да решиш как да родиш. Няма нищо страшно... Аз лично родих секцио, така реших , а и се оказа че съм с тесен таз...но се възхищавам на мамите родили нормално. Лека бременност!!!  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 929
Наистина не мисли още от самото начало. Мен също много ме беше страх от неизвестното, от болката, която ми беше непозната до този момент. Когато обаче започнаха родилните контракции, изобщо не мислех, колко ме беше страх, а как по-бързо да изкарам бебето навън. Раждах нормално, без упойки и даже - без обезболяващи, така че - смело в бременността! Наслаждавай се на тези хубави моменти, желая ти лека бременност! Що се отнася до прилошаването, не е лошо да попиташ за хомеопатични. На мен ми ставаше много лошо до края на 3-я месец, много повръщах и нищо не ми помагаше, но после всичко като от раз приключи.

# 69
  • Мнения: 961
Честито и леко бременеене   bouquet
Недей да мислиш отсега за раждането. Много е възможно по време на бременността да промениш мнението си за това как ще раждаш. Аз в началото бях категорично за секцио, но колкото повече време минава, толкова повече се убеждавам, че е по-добре естественото раждане. Ако няма друга препоръчка от лекар, ще родя така. Но признавам, че и мен ме е страх от болката и неизвестното. Но не оставям тези мисли да отнемат от удоволствието ми да съм бременна  Grinning

# 70
5KOVA, мнооого я успокои.
Два пъти раждах със секцио, чак такива драми са излишни. Всичко е индивидуално. И двата пъти на третия ден бях кукуряк.

Най-добре kop4e да се абстрахира от "опита"  на околните. Всяка раждала си мисли, че нейното е най-уникалното, меродавно и илюстрационно. 

Важно е да се движиш, да се храниш правилно, позитивна нагласа. Всичко останало е работа на наблюдаващия ти лекар. Дали секцио или по естествен път ще преценяте с лекаря, а не с всичко знаещите дами от форума.  И изобщо, тук ще срещнеш много ценни съвети, но и много плява. Благодарение на форума съм много по-подготвена за родител, има огромна библиотека с полезно инфо. Чети и се радвай на живота в теб.

С пожелания за спокойни и щастливи мигове: Ели.
Ели,ти нещо не си ме разбрала,или не си правила скоро секс и си се поизнервила.А може би се имаш за много "знаеща дама"и те е страх някой да не те измести.УСПОКОЙ СЕ МИЛА!Не хокай всеки във форума,все пак нали затова е форум,за да може всеки да се изкаже и не си ти човека, който ще прави цензура,поне не тук,във вас  можеш.А щом си раждала 2 пъти секцио и толкова лесно си ги преживяла-ДАЙ БОЖЕ НА ВСЕКИ.Но "плява" единствено са твоите измислици,че нямало трудно раждане а имало само "драми".Мила Ели,просто се радвай на късмета ,че си имала безпроблемно раждане  и дано така да е за всички мами.А на теб,тъй като раждаш лесно, най- добронамерено ти пожелавам ЦЯЛ ФУТБОЛЕН ОТБОР от дечица и две за резерва.

# 71
  • Мнения: 1 919
няма страшно лека и безпроблемна бременост!

# 72
  • Мнения: 560
Слушай,и нормално и със секцио-боли си и не се надявай някой да ти каже противното.При нормалното ще те болят контракциите.Като те приемат в родилното и си пред нетърпимост към болката,ще си поискаш една епидурална и няма да разбереш как си родила.При секциото боли след това.Първият ден ще е добре,защото още ще си под въздействието на обезболяващите.После се запасяваш с обезболяващи свещички и всеки ден по 1 в дупето и ще си добре.Първите 3 дни си купуваш и разхлабителни,комбинираш ги с круши,несварено мляко и други такива разстройство-правещи работи и няма да имаш грижи.
А връщането накилограмите изобщо не зависи от това как си родила.Имам приятелка,която роди преди повече от година нормално и още се бори с някакви си 5 кг отгоре.Аз родих със секцио преди 2 месеца и имам да боря 7 кг.Ако не беше кърменето отдавна да съм махнала поне половината от тях,но няма как да пазя диети.
Успех.

# 73
  • Мнения: 3 500
Няма гаранция. По-добре да не повръщаш, че от спазмите може да получиш ненавременни контракции.

А прилошаването преминава изведнъж, в края на третия месец.. Устискай до тогава Peace


Не съм съгласна. Повръщането ен влияе по никакъв начин върху бебето и контракциите. Това е нормално състояние и "симтом" при бременността. При някои го има, при други не. Неприятно е за майката, но за бебето няма опасност. Аз лично съм повръщала първите три месеца почти без прекъсване. Буквално по 20 пъти в денонощие, дори лежах в болница, за да ми влеят малко глюкоза. Лично против повръщане ми е помагала инежкция Реглан /Деган/. Обаче за прилошаването няма лек. То ще мине от самосебе си, но и с второто изречение не съм съгласна. Не е задължително да мине в края на 3 месец.Може и по-рано, може и по-късно, може и до края на бременността да не мине. Въпрос на организъм. Най-често, обаче, в края на 3, началото на 4 месец тези симптоми изчезват. Почивай си и си поспивай повечко. Не се насилвай и хапвай само каквото ти се хапва. Лека бременност! И не го мисли от сега раждането! Има доста време до тогава.

# 74
Az ot 12 godini n zhiveia v Bulgaria no samia fakt che tolkova zheni v tozi forum sa razhdali sas sektsio me uzhasiava... dami i dospoda, na nikoi nishtoi ne moga da kazha no t. nar. "uslozhnenia" sa pristo statisticheski po-malko... drug e vaprosa kakvi sa motivatsiite na lekarite da vi kazhat che "imate nuzhda" ot sektsio...

Parvo, t nar. "edar polod, tesen taz" se polichava vednazh ili dva pati na 2,500 sluchaia, iztochnik:
http://www.amazon.com/Natural-Childbirth-Bradley-Way-Revised/dp/ … 237610&sr=8-1
Za info, Dr. Bradley e edin ot poinerite na (otnovo) nalozhiloto se estestveno razhdane v USA i "gleavnata prichina" tatkovtsite da se dopuskat v rodilnata zala. Ta spored nego (i ne smao nego) doktora niama kak da znae dali vashia taz e tesen predi da ste "opitali"... po tazi prichina v azia (kadeto viarvaite mi se razhdat dosta golemi bebeta) zhenite vse sas opratisa shte razhdat...

I v taka nar. "zapad" edin ot kriteriite dali lekaria e kompetenten e protsenta na cesserians... az lichno ne bih otishla pri lekar s povece ot 10% (moiat lekar ima niamad eokolu 3% mai)...

Vazhnoto nie semeistvata da badem obrazovani za nashite sobstveni tela, a lekarite da ni pomognat da napravim dobar izbor... s udovolstvie bih predostavila i drugi iztochnitsi za informatsia...
I az mislia po sa6tia na4in,no za sajalenie v Bulgaria sekcioto moje da e po jelanie na rodilkata.A lekarite iskat da praviat pove4e sekcio za6toto samo za nego vzimat pari.Normalnoto rajdane ne se pla6ta,to se poema ot zdravnata kasa, no sekcioto pojelanie zadaljitelno se pla6ta i to dosta.

Общи условия

Активация на акаунт