Безплатен обяд

  • 3 158
  • 60
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В пряк смисъл е ясно- все някога някой ви е черпил един обяд.  Grinning
В преносен смисъл ми е питането- някой ви е направил важна услуга и не е имал облага от това. Изобщо, има ли такова животно като безплатен обяд?  Grinning

# 1
  • Мнения: 17 407
Да, има.

# 2
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
В пряк смисъл е ясно- все някога някой ви е черпил един обяд.  Grinning
В преносен смисъл ми е питането- някой ви е направил важна услуга и не е имал облага от това. Изобщо, има ли такова животно като безплатен обяд?  Grinning

какво обЩо има услугата?  Shocked да, може да е безкористна, заЩо не?
инак, за обяда, не, не вярвам.

# 3
  • Мнения: 3 423
Да, има, хората, които го дават,
го дават предимно заради себе си.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ами освен от мама.. безплатен обяд май не съм получавала от никого... в преносен смисъл говоря. Мисля, че само майката е способна да обича безкористно и съответно да дава безкористно..
П.С. Има изключения разбира се - за всички чийто мъже ги обичат безкористно..  Wink

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Няма безплатен обяд. Може някой щедро да ти даде дъвка, но за цял обяд се очаква да заплатиш. Мен ме притеснява не връщането на услугата, а точно в кой (по принцип крайно неподходящ момент) ще се появят претенциите.

# 6
  • Мнения: 2 000
Вярвам, че има.

# 7
  • Мнения: 1 113
Има, сигурна съм.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Няма такова нещо, всичко се плаща рано или късно. Дори да е безкористно на момента, Василиса го е казала.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
До скоро вярвах, че няма, но шефката ми миналата седмица ми позволи да отсъствам 4 дена без да нося болничен или да си пускам отпуска. Това не съм го очаквала, но ми се случи. Значи можело и да има.

# 10
  • Мнения: 7 110
Само непознати раздават безплатен обяд. От познати винаги си имам едно наум.

# 11
  • Мнения: 5 940
Има безплатен обяд.

# 12
  • Мнения: 984
Мисля, че няма такова нещо. Дали този, който е услужил или житейските обстоятелства ще го поискат, няма значение. Всичко се връща. Рано или късно.

# 13
  • Мнения: 1 492
Има, но е за известно време. Все някога трябва да си го платиш.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Има, но рядко. Във вторник като излизах таксито ми беше 8лв,  шофьорът нямаше да ми върне и ми каза друг път да му ги дам  Shocked  Не се съгласих и приятелката ми ми го плати, но ми стана странно. за 1-ви път ми се случва

Общи условия

Активация на акаунт